HaberlerYurtdışı İş İlanlarıYurtiçi İş İlanları

Çin’de İş Yapan Türk Şirketler Çin İşçi ve Eleman Alımı

Çin'de iş yapan Türk şirketler. Çin yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı. Çin yurtdışı iş ilanları ve iş başvurusu.

Son yıllarda hızla yükselen Çin ekonomisi tüm dünyanın dikkatini çekerken dünya çapında birçok yabancı şirket de Çin’deki iş potansiyelini değerlendirmek ve pastadan pay almak için Çin’in iş imkanları ve iş olanaklarından faydalanmak istiyor. Bu şirketler arasında Türk şirketler de mevcut. Günümüzde hali hazırda Çin’de iş yapan Türk şirketler var ve zamanla Çin’deki iş olanakları ve iş imkanlarını değerlendirmek isteyen yeni Türk şirketler de bunlara ekleniyor. Durum böyle olunca yurtdışında çalışmak, yurtdışı işçi ve eleman alımlarından yararlanmak isteyen kişiler için de fırsatlar doğuyor. Çin’de iş yapan şirketlerin sayısı arttıkça Çin’de çalışmak isteyenler için yeni iş imkanları ve iş olanaklarını da arttırıyor.

Çin’li ve Türk Şirketlerin İş Yaptığı Sektörler

Merak edilen konulardan bir tanesi. Çin’li şirketler Türkiye, Türk şirketler ise Çin’de hangi sektörlerde iş yapıyor? Hangi Sektörden Türk şirketleri Çin’de faaliyet gösteriyor. Günümüzde Çin’de iş yapan ve ticari faaliyet gösteren Türk firmalar inşaat, enerji, turizm, tekstil, sanayi, gıda, tarım, finans, maden, demir ve çelik sektörlerinde iş yapıyorlar. Türkiye’de hali hazırda iş yapan Çin’li şirketler mevcut ve her geçen yıl sayıları hızla artmaya devam ediyor. Kısaca özetlemek gerekirse Çin’de iş arama sürecine yönelen kişiler inşaat, enerji, turizm, tekstil, sanayi, tarım, gıda, finans, maden, demir ve çelik sektörlerinde iş yapan şirketlerin işçi ve eleman alımlarını değerlendirmeyi de düşünebilirler.

Çin’in en büyük ve önemli şehirleri: Pekin, Şanghay, Guangzhou, Hong Kong, Xi’an, Tientsin, Nankin, Vuhan, Hangzhou, Shenzhen, Çongçing, Çengdu, Harbin, Qingdao, Jinan, Shengyang, Guiyang, Çangçun, Dalian, Makao, Çengçou, Lanzhou, Kunming, Suzhou, Hefei ve Taiyuan.

Çin’de İş, Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımı Yapan Türk Şirketler

Günümüz itibariyle Çin’de farklı alanlarda iş yapan ihtiyaçları doğrultusunda yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı da gerçekleştiren çok sayıda Türk şirket var. Bugün Çin’de iş yapan Türk şirketler arasında Zorlu, TEBA, Arçelik, Demir Döküm, Garanti Bankası, Şişecam gibi Türkiye’nin önde gelen büyük firmaları bulunuyor. Çin’de iş imkanlarını ve iş olanaklarını değerlendirmek isteyen Türk şirketler 90’lı yıllarda Çin’in yabancı sermayeye açılmasıyla birlikte Çin pazarına yönelmeye ve Çin’de iş yapmaya başladılar. Tüm bunların yanında dünyanın en büyük 500 şirketinin de Çin’de ofisi bulunuyor.

Zorlu Tekstil Çin | Türkiye’de önemli şirketlerden biri olan Zorlu Holding 2003 yılından bu yana Çin’de iş yapıyor. Çin’de erken dönemde iş yapmaya başlayan Türk şirketler arasında yer alıyor.

Silk & Cashmere Çin | Çin’de iş yapan Türk şirketler arasında bulunuyor ve tekstil sektöründe faaliyet gösteriyor. Çin’deki Türk fabrikalardan birine sahip ve Çin’in Moğolistan bölgesinde faaliyetlerini yürütüyor.

Demir Döküm (Koç Holding) Çin | Çin’in Dongguan eyaletinde yağlı radyatör üretim tesisi var. Çin’li bir şirketle ortak olarak faaliyet gösteriyor. Diğer yandan lojistik ve depolama şirketleri için Çin’de iş yapan farklı şirketlere de sahip.

Teba Çin | Çin’de satış ve pazarlama alanında iş yapan Türk şirketlerden biri. 1999 yılında Çin’de faaliyet göstermeye başladı. Şirket bazı beyaz eşya ve pişirici ürünleri satış ve pazarlamasını yapıyor, kendi fabrikası için de üretimde kullanmak üzere malzeme tedarik ediyor.

Arçelik Çin | Çin’de iş olanakları ve iş imkanlarını değerlendirmek isteyen Arçelik de Çin’de iş yapan Türk şirketler arasında yer alıyor. Arçelik Çin’deki iş potansiyelini daha çok buradan üretim için malzeme ve ürün tedarik etme amacı ile değerlendiriyor.

Şişecam Çin | Çin’de iş yapan Türk şirketler arsında Şişecam da bulunuyor. Şişecam Çin’e bazı kimyasal ürün ve hammaddelerin pazarlamasını ve satışını gerçekleştiriyor.

Akman Holding Çin | Çin’deki ticari faaliyet gösteren Türk şirketler arasında katılan firma teçhizat ve donanım alanında iş yapıyor. Şirket anahtar teslim fabrika kurulumu ve teslimi gerçekleştiriyor.

Çimtaş Çin | Montaj, mühendislik ve imalat alanında faaliyet gösteren Türk firma Çin’de Çin’de doğal gaz yakıtlı kombine çevrim enerji santrallerinde kullanılan gaz ve buhar türbinlerinin teknolojik boru sistemlerinin üretimini yapıyor.

Borusan Lojistik Çin | Şirket Çin ve Türkiye arasında lojistik alanında iş yapıyor.

Çin Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımı, Çin İş İlanları

Çin yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımlarından yararlanmak isteyen adaylar Çin’de iş yapan Türk şirketlerin Çin için gerçekleştirecekleri işçi ve eleman alımlarını değerlendirebilecekleri gibi diğer yandan iyi bir araştırmayla Türk işçi ve Türk eleman arayan Çin’li şirketleri de göz önünde bulundurabilirler. Yukarıda da yer aldığı gibi birçok farklı Türk şirketi Çin’de çeşitli alanlarda iş yaparken eleman ihtiyaçları doğrultusunda vasıflı vasıfsız yurtdışı işçi alımı yapabiliyor. Çin’de çalışacak eleman ve işçi arayan şirketlerin iş ilanlarına internet üzerinden Çinli ya da Türk kaynaklardan araştırma yaparak ulaşabilirsiniz.

Çin Yurtdışı İşçi Alımı İş İlanları İş Başvurusu

Çin’de çalışmak ve Çin’e iş başvurusu yapmak için doğrudan bir bağlantı ve internet sayfası mevcut değil. Çin yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımlarından yararlanmak isteyen adaylar Çin ile ilgili iş ilanlarını internet üzerinden araştırabilir, gerek yabancı şirketlerin gerekse Türk şirketlerin Çin bağlantılı iş ilanlarına gerekli şartları taşıdıkları takdirde iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirler.

İlgili konular | Çin’de iş olanakları ve iş imkanları. Çin’de iş yapan faaliyet gösteren Türk turizm, inşaat, gıda, tarım, tekstil şirketleri ve Türk fabrikalar. Çin işçi ve eleman alımları. Çin yurtdışı iş ilanları ve Çin yurtdışı iş başvurusu. Çin eleman arayan firmalar. “Çin’de çalışmak istiyorum.” Çin’de çalışacak eleman. Pekin iş ilanları. Hong Hong iş ilanları. Şanghay iş ilanları.

İlgili Makaleler