KuveytYurtdışı İş

Kuveyt İşçi Alımı Kuveyt’e İşçi Alımı Yapan Firmalar

Kuveyt işçi ve eleman alımı. Kuveyt'te iş yapan Kuveyt'e işçi götüren eleman alımı ve Türk işçi alımı yapan Türk firmalar ve inşaat şirketleri. Kuveyt inşaat işçisi, inşaat ustası ve inşaat elemanı alımı, inşaat iş ilanları. Kuveyt'te çalışmak için çalışma vizesi başvurusu ve Kuveyt'te iş imkanları. Yazımızda sizler için bu konulara değiniyoruz.

Bilindiği üzere Kuveyt, yurtdışı işçi alımlarından yararlanmak, yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek ve yurtdışına işçi götüren eleman arayan firmalarda yurtdışı işlerde çalışmak isteyenler için önem taşıyan öne çıkan ülkelerden bir tanesi. Her yıl dünya çapından birçok kişi Kuveyt işçi alımı kapsamında Kuveyt iş ilanlarına iş başvurusu yaparak Kuveyt’te çalışmak için iş olanaklarını değerlendiriyor. Peki Kuveyt işçi alımı iş ilanlarına nasıl ulaşacak, nasıl iş başvuru formu dolduracak ve nasıl iş başvurusu yapacaksınız? Şartlar neler, vize gerekiyor mu? Kuveyt’e işçi götüren eleman arayan firmalar ve Türk şirketler var mı? Kuveyt’te nasıl iş bulunur, iş arama ve iş bulma siteleri neler? Türk işçi sayısının her geçen gün arttığı Kuveyt’te çalışmak, Kuveyt’e işçi götüren işçi alımı yapan firmaların iş ilanlarına ulaşmak ve iş başvurusu yapmak isteyenler için bu yazımızda bunlardan bahsediyoruz.

Ortadoğu’da yer alan ve bölgenin önemli ekonomilerinden birine sahip olan Kuveyt aynı zamanda Basra Körfezi ülkelerinden bir tanesidir. Yaklaşık 4 milyon 200 bin nüfusu olan ülkenin para birimi Kuveyt Dinarı olmak birlikte Kuveyt Dinarı (KWD) dünya çapında en değerli para birimlerinden biridir ve TL cinsinden değeri de oldukça yüksektir. Resmi dili Arapça olan ve İngilizcenin de yaygın olarak konuşulduğu Kuveyt güçlü bir ekonomik yapısı olmakla birlikte bu gücünü tamamen doğrudan veya dolaylı olarak petrole dayalı yatırımlarından ve petrol satışından elde etmektedir. Al Ahmadi, Hawalli, As Salimiyah, Sabah as Salim, Al Farwaniyah, Al Fahahil, Ar Rumaythiyah, Ar Riggah, Salwa, Al Mangaf, Ar Rabiyah, Bayan, Al Jahra, Al Fintas gibi çeşitli şehirleri bulunan ülkede petrol, petrokimya, çimento, gemi yapımı ve onarımı, tuzdan arındırma, gıda işleme, hizmet, inşaat ve inşaat malzemeleri ve turizm ise Kuveyt’te öne çıkan diğer sektörlerdir.

Kuveyt işçi alımı kapsamında Kuveyt’te iş yapan, Kuveyt’e işçi götüren firmalarda ve şirketlerde çalışan pek çok Türk vatandaşı yanında genellikle Amerikalı ve Avrupalı işçiler de Kuveyt’te iş imkanlarını değerlendiriyorlar. Kuveyt’te çalışan Türk işçiler daha çok fizik yoğun işlerde çalışırken Amerikalı ve Avrupalılar ise masa başı işlerde çalışmaktadır. Genellikle Kuveyt’te iş yapan Türk inşaat firmaları işçi alımından yararlanmak isteyen Türk işçiler arasında eğitimli, deneyimli ve tecrübeli Türk vatandaşları da masa başı daha üst düzey işlerde çalışabilmekteler.

Tüm dünya ülkelerinden pek çok kişi Kuveyt işçi alımı ve iş imkanlarını değerlendirerek ülkede yüksek maaş ve yüksek kazançlar elde etme olanağı bulurken Kuveyt, Amerika’dan Avrupa ülkelerinde kadar pek çok farklı ülkeden yabancı işçiye çalışma fırsatları uygun yaşam şartları sağlamaktadır.

Kuveyt İşçi Alımı, Kuveyt’te İş Arama ve İş Bulma

Özellikle son yıllarda ve günümüzde yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı iş imkanları konusunda Kuveyt işçi alımı ve Kuveyt’te çalışmak oldukça talep görüyor. Yurtdışı iş aramak, iş bulmak ve yüksek maaşlar ile para kazanmak isteyenler için Kuveyt ve Kuveyt’te işçi alımı yapan yabancı firmalar, Türk şirketler ve özellikle de Kuveyt’te iş yapan Kuveyt’e işçi götüren Türk inşaat firmaları öne çıkan seçenekler arasında yer alıyor. Herhangi bir yasal engel olmadığı sürece dileyen herkes Kuveyt’te çalışmak üzere Kuveyt iş imkanlarını değerlendirebilir. Peki Kuveyt işçi alımı iş başvurusu nasıl yapılıyor, işçi alımından yararlanmak için nasıl bir yol izlenmeli?

Kuveyt’te çalışmak ve Kuveyt’te iş imkanları doğrultusunda Kuveyt işçi alımından yararlanmak için öncelikle bir iş arama ve iş bulma süreci yürüterek Kuveyt’te çalışabileceğiniz geçerli bir iş bulmalısınız. Kuveyt’te iş arama ve iş bulma için kullanabileceğiniz farklı yollar mevcut. Kısaca bunlardan bahsedelim…

 • Kuveyt İş Arama ve İş Bulma Siteleri: Kuveyt’te yerel iş arama ve iş bulma sitelerini kullanarak Kuveyt’te işçi alımı yapan firmalara ve işçi arayan şirketlerin iş ilanlarına ulaşabilir, kendinize uygun gördüğünüz iş ilanlarına iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirsiniz.
 • Uluslararası Sosyal Ağlar: Uluslararası alanda hizmet veren sosyal ağlar üzerinden Kuveyt iş ilanlarını ve işçi alımı için açık pozisyonlar yayınlayan firmaları ve şirketleri takip edebilirsiniz.
 • Uluslararası İş Arama ve İş Bulma Siteleri: Uluslararası alanda her ülkeyi kapsayacak şekilde iş ilanlarının yayınladığı siteler üzerinde iş arama ve iş bulma süreci yürütebilirsiniz.
 • Kuveyt’te İş Yapan Şirketlere Doğrudan İş Başvurusu: Kuveyt’te iş yapan kendi alanınıza uygun şirketleri araştırarak söz konusu şirketlerin insan kaynaklarına doğrudan iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bireysel Bağlantılar: Kuveyt’te hali hazırda yaşayan ve çalışan bağlantılarınız varsa onlardan size Kuveyt’te iş bulma konusunda yardım etmesini isteyebilirsiniz.
 • Kuveyt’e İşçi Götüren İşçi Alımı Yapan Türk Şirketler: Kuveyt’te iş yapan, projeler üreten, ofisleri bulunan, Kuveyt’te çalışacak işçi arayan Türk firmalar ve şirketlerin iş ilanlarına veya doğrudan insan kaynaklarına iş başvurusu yapabilirsiniz.

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: Kuveyt’te İş Arama ve İş Bulma Siteleri

Kuveyt iş ilanları ve iş başvurusu başlığı altında kullanabileceğiniz siteler ve diğer kaynaklardan bahsedeceğiz.

Kuveyt’e İşçi Alımı Yapan İşçi Götüren Firmalar

Kuveyt işçi alımı kapsamında Kuveyt’te çalışmak ve iş imkanlarını değerlendirmenin en iyi yollarından bir tanesi de Kuveyt’e çalışacak işçi arayan ve Kuveyt’e işçi götüren firmalar ve Türk inşaat şirketleridir. Kuveyt işçi alımından yararlanmak ve Kuveyt’e işçi olarak gitmek isteyen Türk işçiler sıklıkla bu yolu tercih etmektedirler. Özellikle inşaat sektörü bu konuda yoğun talep görürken, Kuveyt’te iş yapan, Kuveyt’te şantiyesi ve ofisleri olan, projeler üreten Türk inşaat firmaları ve yapı şirketleri aynı zamanda Kuveyt’e işçi götüren, yurtdışından işçi alımı yapan şirketler olarak öne çıkarken, yurtdışı inşaat işlerinde çalışmak isteyen inşaat işçisi ve inşaat ustası adaylar için önemli iş olanakları sağlıyorlar. Peki günümüzde Kuveyt’e iş yapan Türk şirketler hangileri, işçi alımı var mı?

Günümüzde Kuveyt’te iş yapan çok sayıda Türk şirket bulunurken bunların büyük çoğunluğu Kuveyt inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor, büyük çaplı inşaat projelerine imza atıyorlar. Yine bunlar arasında bazıları tüm dünya çapında farklı ülkelerde iş yapan uluslararası en büyük Türk inşaat şirketleri de bulunuyor:

• Limak İnşaat
• Ortadoğu İnşaat
• Sham Türk İnşaat
• İhlas İnşaat
• GAP İnşaat
• Sarp Group
• Teknik Yapı
• Demir İnşaat
• Tuğra Gayrimenkul • Helis Yapı
• AKS Yapı
• Enyap İnşaat
• STFA İnşaat
• Kolin İnşaat
• Yapı Merkezi İnşaat
• Tekfen İnşaat
• Yüksel İnşaat
• Kamışoğlu Group

Söz konusu bu inşaat şirketleri yanında Kuveyt’te farklı sektörlerde de faaliyet gösteren iş yapan irili ufaklı Türk şirketler mevcut. Kuveyt’te işçi alımı yapan Türk inşaat firmaları başta olmak üzere diğer sektörler de faaliyet gösteren Türk şirketleri değerlendirerek ve iş başvurusu yaparak Kuveyt işçi alımı ve iş imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Bu yazıya da göz atarak Kuveyt’te çalışma ve çalışma vizesi konusunda bilgi edinebilirsiniz: Kuveyt’de Çalışmak ve Kuveyt Çalışma Vizesi

Diğer yandan Kuveyt’te çalışmak için sadece Türk şirketler değil Kuveyt’te farklı sektörlerde iş yapan, personel ihtiyaçları doğrultusunda işçi alımı yapan Kuveytli firmalar ve diğer yabancı şirketlerin sağladığı iş olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Çok sayıda işçi alımı yapan ve işçi çalıştıran en büyük Kuveytli firmalardan bazıları şöyle:

• HOT Engineering & Construction Co. – KSCC
• National Bank of Kuwait
• The Ahmadiah Group
• Mobile Telecommunications Company
• Mabanee Company
• Marafies • Commercial Bank of Kuwait
• Boubyan Petrochemical Company
• Ahli United Bank
• Alargan
• Kuwait Finance House
• Agility Public Warehousing Co
• MH Alshaya
• Agility Public Warehousing Co

Kuveyt İşçi Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu

İster tecrübeli ve deneyimli vasıflı işçi olun ister fazla tecrübesi olmayan vasıfsız işçi olun iş imkanları ve iş olanakları çerçevesinde Kuveyt işçi alımından yararlanmanız ve Kuveyt’te çalışacak bir iş bulmanız mümkün. Herhangi bir yasal engel veya sağlık engeli bulunmadığı sürece 6 aylık veya 1 senelik bir pasaportla ve size Kuveyt’te kefil olacak bir kişi veya şirket sayesinde vize işlemlerinizi Kuveyt Konsolosluğu üzerinden tamamladıktan sonra kolaylıkla Kuveyt’e gidebilirsiniz. Doğrudan çalışma vizesi almak için ise Kuveyt Çalışma Bakanlığı’na çalışma izni başvurusunda bulunabilecek bir şirket veya firma ile iş için anlaşmış Kuveyt Çalışma Bakanlığı’nın onay vermiş olması gerekiyor. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra Kuveyt Konsolosluğu üzerinden çalışma izniniz ve vizeniz çıkarılacaktır.

Kuveyt’te iş arama ve iş bulmak için kullanabileceğiniz ve değerlendirebileceğiniz yollardan yukarıda bahsetmiştik. Kuveyt işçi alımı iş ilanlarına ulaşmak için belirlediğiniz yerli firmalara ve Türk şirketlere doğrudan genel yurtdışı iş başvurusu yapabileceğiniz gibi yine söz konusu şirketlerin açık Kuveyt iş ilanlarına da iş başvurusu yapabilirsiniz. Diğer yandan farklı sektörlerde Kuveyt işçi alımı iş ilanları için LinkedIn, Facebook, Xing gibi uluslararası sosyal ağlar üzerinden araştırma yapabilir, Monster, Indeed, Totaljobs, Glassdoor gibi uluslararası iş arama motorlarının Kuveyt iş ilanlarını veya GulfTalent, KuwaitVacancy, 1KuwaitJobs gibi bölgesel ilan sitelerini inceleyebilirsiniz. Söz konusu bu yollar üzerinden kendinize uygun Kuveyt iş ilanları için iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Arapça veya İngilizce dil bilgisine sahip olan adaylar Kuveyt işçi alımlarında daha fazla şansa sahip olacaklardır. Yine Kuveyt işçi alımı kapsamında Kuveyt’e işçi götüren işçi alımı yapan şirketlere ve Türk firmaların insan kaynaklarına genel yurtdışı iş başvurusu yaparken CV’nizi eksiksiz, ciddi ve tüm tecrübelerinizi ve belgelerinizi içerecek şekilde doldurmanız da işe alınma şansınızı arttıracaktır.

Aşağıda link olarak verdiğimiz bağlantılar üzerinden doğrudan Kuveyt iş ilanlarına ulaşmanız ve işçi alımı yapan firmaların açık iş ilanlarını incelemeniz mümkün. Bunlar kaynaklardan sadece bazıları. İnternet üzerinde Kuveyt işçi alımına ve iş ilanlarına dair pek çok farklı kaynağa ulaşabilirsiniz.

 • https://kw.indeed.com/jobs-in-Kuwait
 • https://www.totaljobs.com/jobs/in-kuwait
 • https://www.linkedin.com/company/kuwait-jobs
 • https://www.bayt.com/en/kuwait/jobs
 • https://www.gulftalent.com/kuwait/jobs

İlgili Makaleler