Yurtdışı İş

İspanya Yurtdışı İş Başvuru Formu İspanya İş Başvurusu

İspanya'da iş arama ve iş bulma. İspanya'da çalışmak isteyenler için genel bir yurtdışı iş başvuru formu var mı? İspanya'da Madrid, Barselona, Sevilla, Bilbao ve Malaga iş ilanlarına nasıl ulaşacak, nasıl iş başvurusu yapacaksınız? İspanya yabancılar için hangi tür çalışma vizeleri veriyor?

Günümüzde Avrupa bölgesinde ve dünya çapındaki ülkeler arasında ekonomik büyüklüğü ile ön sıralarda yer alan İspanya aynı zamanda yurtdışı iş arayanlar tarafından yoğun talep gösterilen bir ülke olarak da öne çıkıyor. Peki yurtdışı iş imkanları ve iş olanakları sağlayan İspanya’da nasıl iş arama yapılır, nasıl iş bulunur. İspanya’da çalışmak isteyenler için genel bir İspanya yurtdışı iş başvuru formu mevcut mu. İspanya iş ilanlarına nasıl ulaşacak, nasıl iş başvurusu yapacaksınız. İspanya yabancılar için ne tür çalışma vizeleri sağlıyor. Bu yazımızda kısa kısa bunlara değineceğiz.

Bilindiği üzere İspanya hem dünyada hemde yakın coğrafyada bilinen, popüler bir ülke. Madrid, Barselona, Sevilla, Bilbao ve Malaga İspanya’nın ekonomik ve nüfus olarak yoğun şehirleri olmakla birlikte aynı zamanda hareketli ve tüm dünyadan farklı milletlerden her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen şehirler olarak da öne çıkıyor. Söz konusu şehirler yine İspanya’da yurtdışı iş imkanları ve iş olanaklarını değerlendirmek ve İspanya iş ilanlarına iş başvurusu yapmak isteyenler tarafından da en çok talep gören, göz önünde bulundurulan şehirler. Yurtdışı iş kapsamında birçok farklı sektörde ve farklı iş alanlarında iş imkanları sunan İspanya’da istihdam konusunda en önemli sektörler, turizm, havacılık, savunma sanayi, inşaat, turizm, bilgi ve iletişim teknolojileri, otomotiv sanayi, kimya ve tarım olarak dikkat çekiyor.

İspanya Yurtdışı İş Başvuru Formu

İspanya iş imkanlarından yararlanmak ve İspanya’da çalışmak isteyenler için öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki İspanya’ya yurtdışı iş başvurusu gerçekleştirmek için doğrudan bir “İspanya iş başvuru formu” veya “İspanya iş başvuru sayfası” linki bulunmuyor. İspanya devleti ülkede bir işte çalışmak isteyen yabancılara farklı çalışma vizesi seçenekleri sunsa da İspanya’da iş ve çalışma olanaklarından yararlanmak için öncelikle bir iş arama ve iş bulma sürecine girmeli ve nihayetinde kendinize uygun bulduğunuz firmalara veya iş ilanlarına iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu gerçekleştirmelisiniz. Peki İspanya’da iş arama ve iş bulma konusunda neler yapabilir, hangi yolları izleyebilir, nasıl iş bulabilirsiniz? Hangi iş arama sitelerinden faydalanarak İspanya sınırları içerisinde Madrid, Barselona, Sevilla, Bilbao ve Malaga iş ilanlarına ulaşarak iş başvuru formu doldurabilirsiniz? Kısaca göz atalım.

İspanya’da İş Arama ve İş Bulma

Yukarıda da üzerinde durduğumuz gibi İspanya özellikle turizm sektörü başta olmak üzere diğer bazı sektörlerde vasıflı ve vasıfsız yurtdışı iş ilanlarını araştıranlar için iş imkanları sunarken özellikle dünyaca ünlü şehirleri Madrid, Barselona, Sevilla, Bilbao ve Malaga İspanya’da iş imkanları ve iş olanakları bulunan, çalışmak isteyenler için iş imkanı sağlayan en önemli şehirler olarak öne çıkıyor. Peki İspanya’da iş aramak ve iş bulmak isteyenler hangi yolları izleyebilir, iş ilanlarına nasıl ulaşabilir?

Yurtdışı işçi ve eleman alımlarından yararlanmak, İspanya genelinde ve İspanya’nın özellikle önde gelen şehirlerinde iş aramak ve iş bulmak için birkaç farklı yol izleyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi uluslararası iş ilanları yayınlayan Glassdoor, Monster, TopLanguageJobs, LinkedIn, Total Jobs gibi platformlar üzerinden İspanya yurtdışı iş ilanlarını araştırmak. Bu noktada Facebook’tan dahi yararlanmak mümkün olabilir. Söz konusu bu platformlarda iş arama ve iş bulma süreci yürüterek bir takım iş olanaklarına ulaşmanız mümkün. Yine diğer yandan İspanya’da yerel olarak faaliyet gösteren ve yerel iş ilanları yayınlayan web siteleri de iş arama ve iş bulma için kullanılabilir. JobsInMadrid, Es.Indeed, ThinkSpain, TheLocal.Es gibi yerel vasıflı vasıfsız işçi ve eleman arayan firmaların iş ilanlarına ulaşarak iş başvuru formu doldurabilir, iş başvurusu gerçekleştirerek iş olanaklarından faydalanma şansı yakalayabilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak hali hazırda İspanya’da çalışan, yaşayan veya bir şekilde bağlantısı olan kişiler veya tanıdıklarınız ile iletişime geçerek iş konusunda yardım isteyebilirsiniz.

Burada belirtmek gerekiyor ki İspanya yurtdışından gelenlerin ülkede iş bulmasına ve çalışmasına ılımlı yaklaşan bir yapıya sahip ve bu kapsamda ülkeye gelen yabancıların çalışma imkanlarından yararlanması için farklı çalışma izinleri sağlıyor ve gerek uzun süreli gerekse sezonluk ve kısa çalışmalar için çalışma izinleri veriyor.

İspanya hakkında şu yazımıza da mutlaka göz atın: İspanya’da İş İmkanları, Çalışılabilecek İşler, Asgari Ücret ve Maaşlar

İspanya’da İşçi ve Eleman Arayan Firmalar ve İş Başvurusu

Yukarıda vermiş olduğumuz tüm bilgiler doğrultusunda sizler de İspanya’da iş arama ve iş bulma süreci başlatabilirsiniz. İspanya’da ve ülkenin önemli şehirlerinde iş imkanları ve iş olanaklarından yararlanmak ve iş ilanlarına iş başvuru formu doldurarak iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar belirtmiş olduğumuz internet kaynakları üzerinden İspanya’da çalışacak işçi alan eleman arayan firmalar ile iletişime geçebilir, iş ilanlarına ulaşarak iş başvuru formu doldurabilir, özgeçmiş – CV gönderebilir ve yurtdışı iş başvurusu yapabilirler.

İlgili Makaleler