Yurtdışı İş

Kanada Yurtdışı İş Başvuru Formu Kanada İş Başvurusu

Kanada iş başvuru formu ve Kanada iş başvurusu. Kanada Nitelikli İşçi Programı ve Ekspres Giriş Sistemi. Kanada firmaları iş ilanları. Kanada'da nasıl iş bulunur, nasıl iş başvurusu yapılır? Meslek sahibi nitelikli kişiler nasıl çalışma ve oturma izni başvurusu yapabilir?

Yurtdışı çalışma ve yurtdışı iş imkanları söz konusu olduğunda şüphesiz akla ilk gelen ülkelerden biri olan Kanada bilindiği üzere her yıl yurtdışından yeni işçi ve eleman alımı gerçekleştirmeye devam ediyor. Zorlu şartlara sahip uzak bir coğrafyada bulunsa da ülkede çalışan işçi ve elemanların almış oldukları yüksek maaşlar ve yaşam standartları Kanada’yı yurtdışında çalışışılabilecek ülkeler arasında önemli seçeneklerden biri haline getiriyor. Her yıl birçok farklı ülkeden olduğu gibi Türkiye’den de binlerce kişi Kanada’da iş bulmak, yaşamak ve çalışmak üzere Kanada’ya yurtdışından işçi ve eleman alımları için iş başvuru formu doldurarak iş başvurusunda bulunuyor.

Peki Kanada’da nasıl iş bulunur? Kanada iş imkanlarından ve iş olanaklarından nasıl yararlanabilirsiniz? Kanada iş ilanlarına nasıl ulaşabilirsiniz? Kanada işçi alımı ve elemanı alımı için iş ilanlarına ve iş başvuru formuna nasıl ulaşacak nasıl iş başvurusu yapacaksınız?

Kanada’ya İşçi Götüren Eleman Arayan Firmalar

Kanada’da çalışmak isteyenler için, Kanada’ya işçi götüren firmalardan çok daha önemli olan nokta Kanada’da çalışacak eleman ve yabancı işçi arayan firmalardır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Kanada göçmenlik ve yabancı işçi alımı kapsamında her yıl yurtdışı işçi ve eleman alımı gerçekleştirmekte ve bu yolla binlerce kişiye çalışma izni vererek firmaların söz konusu yurtdışı işçileri istihdam etmesine izin vermektedir. Kanada’da çalışmak ve Kanada iş imkanlarından yararlanmak isteyen adayların öncelikle Kanada’da çalışacak işçi ve eleman arayan firmalar veya şirketlerden birinde iş bulması veya söz konusu firmalardan Kanada’da çalışmak üzere iş için teklif alması gerekiyor. Kanada’da iş arayanlar arasında özellikle tecrübeli, yabancı dil bilen, yetkinlik ve meslek sahibi adayların daha şanslı olacağı da unutulmamalı. Yurtdışından işçi ve eleman alımı gerçekleştiren Kanada firmaları söz konusu alımları devletin belirlediği yasal şartlar kapsamında yapmakta ve özellike tecrübeli, meslek sahibi olan vasıflı işçi ve eleman alımı gerçekleştirmektedir. Kanada yurtdışından işçi ve eleman alımı ( hiring international ) konusunda iş başvurusunda bulunanların tecrübe ve yetkinliklerini ölçmek üzere bazı sistemler uygulamakta ve adayları bu sistemler yoluyla ölçmektedir. Peki Kanada’ya eleman ve işçi arayan firmaların iş ilanlarına nasıl ulaşabilirsiniz? İşte Kanada’da nasıl iş bulurum sorusunun kısaca yanıtı…

Kanada İşçi Alımı Kanada İş İlanları

Kanada’da çalışmak, Kanada iş imkanları ve iş olanaklarından yararlanmak isteyen adaylar Kanada işlerinde çalışmak üzere Kanada firmaları iş ilanları yoluyla Kanada iş başvurusunda bulunmak için öncelikle Kanada iş ilanlarını incelemeli ve kendileri için uygun gördükleri iş ilanlarına iş başvurusu yapmalılar. Peki Kanada’da çalışmak isteyenler Kanada’da eleman ve işçi arayan firmaların iş ilanlarına nasıl ulaşacaklar? Kanada’da da çalışacak eleman arayan, yurtdışından yabancı işçi alımı yapan firmaların iş ilanlarına ulaşmak için en basit ve kolay yol internetten geçiyor. İnternet üzerinden söz konusu Kanada işçi alımı iş ilanlarına ve Kanada’da çalışacak eleman ve işçi arayan firmalar ve şirketlerin iş ilanlarına kolayca ulaşabilmeniz mümkün. Bu konuda özellikle İngilizce başta olmak üzere fransızca biliyorsanız söz konusu Kanada iş ilanlarını ilgilendiğiniz alan ve sektöre yönelik olarak kolayca internetten araştırabilir, kendinize uygun olan iş ilanlarını değerlendirmek üzere iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Peki Kanada’da iş imkanı için Kanada iş başvurusu nasıl yapılır?

Kanada İş Başvurusu ve Nitelikli İşçi Programı

Kanada iş başvurusu gerçekleştirmek için öncelikle Kanada’da işçi alımı yapan eleman arayan firmaların iş ilanlarını araştırmalı, çalışmak istediğiniz alanda kendinize uygun bulduğunuz Kanada iş ilanlarını değerlendirmelisiniz. Kanada’da çalışma ve yaşam imkanlarını değerlendirmek ve iş başvurusu yapmak için doğrudan bir iş başvuru formu bulunmuyor. Herhangi bir alanda veya sektörde tecrübeli, eğitimli, belgeli veya meslek sahibi iseniz ve gerekli şartları karşılıyorsanız Kanada Nitelikli İşçi Programı kapsamında doğrudan iş için Kanada’dan davet almanız mümkün. Nitelikli İşçi Programı (Canada Federal Skilled Workers) kapsamında yapılacak Kanada iş başvurusu ve çalışma izni başvurusu sonrasında iş başvurusu yapan adaylar yaş, eğitim, tecrübe, İngilizce veya fransızca dil bilgisi, adaptasyon, çalıştığı işler ve sektörler gibi kriterler üzerinden puanlanır ve sisteme dahil edilir. Bir sonraki aşamada ise iş başvurusu gerçekleştirmiş olan potansiyel yurtdışı işçi ve eleman adayları sahip oldukları puan sırasına göre yaşam ve çalışma için göçmenlik kapsamında Kanada’ya davet edilirler.

Kanada İşçi Alımı İş Başvuru Formu

Kanada’da çalışmak ve iş imkanlarından yararlanmak üzere Kanada işçi ve eleman alımları kapsamında iş başvuru formu doldurmak isteyen adaylar için yukarıda da belirttildiği gibi herhangi doğrudan bir iş başvuru formu sayfası bulunmuyor. Kanada’da çalışmak ve iş olanaklarından yararlanmak üzere Kanada iş başvuru formu doldurmak isteyen kişiler Kanada seri iş ilanlarını araştırarak kendilerine uygun iş ilanları için iş başvuru formu doldurarak Kanada’ya eleman ve işçi alımı yapan firmalara iş başvurusu yapabilirler. Diğer yandan tecrübe, yetkinlik, meslek sahibi olup fransızca veya İngilizce dil bilgisine de sahip olan adaylar Kanada Nitelikli İşçi Programı çerçevesinde başvuru yaparak ve Ekspres Giriş Sistemi’ne katılarak (Express Entry) Kanada’dan oturum izni ve çalışma izni alabilirler ve bu sayede Kanada’da çok daha kolay iş bulabilirler.

Şu yazımıza da göz atmayı unutmayın: Amerika ve Kanada’da İşçi Olarak Çalışmak ve İş Bulma, Farklar

İlgili Makaleler