İnşaat Firmaları

Yurtiçi ve Yurtdışı En Büyük Türk İnşaat Firmaları

İşçi ve eleman alımı yapan büyük inşaat şirketleri. Yurtdışına işçi arayan ve işçi götüren Türk inşaat firmaları. Fas, Cezayir, Rusya, Katar, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Dubai, Türkmenistan, Moldova, Ukrayna...

Türkiye’nin gerek yurtdışında gerekse yurtiçinde çok önemli projelere imza atan büyük inşaat şirketleri dünya çapında işler yapmaya, yeni projeler üstlenmeye, gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Türk inşaat ve müteahhitlik şirketleri her geçen gün dünyanın farklı ülke ve şehirlerinde altyapı ve üstyapı projeleri tamamlamaya ve yeni projeler üstlenmeye devam ediyorlar. Türk şirketler yurtiçi ve yurtdışı projeler kapsamında on binlerce kişiye çok farklı ülkeler de yurtdışı iş imkanı da sağlıyor.

Türk inşaat şirketlerinin yurtiçinde işçi ve personel alımı konusunda lokomotif şirketler olduğu biliniyor. Ancak son yıllarda yurtdışında projeler konusunda atakta olan şirketler her yıl yurtdışı işçi ve eleman kapsamında binlerce yurtdışı personel alımı yapıyor.

Yurtdışına İşçi Arayan Firmalar Olarak Ön Plandalar

Söz konusu yurtdışında çok farklı coğrafya ve bölgelerde altyapı ve üstyapı projeleri üreten Türk inşaat firmaları aynı zamanda yurtdışına işçi arayan, yurtdışına işçi alan ve götüren en büyük Türk firmalar olarak da ön plana çıkıyor. Her yıl binlerce kişi Türkiye’den yurtdışına söz konusu inşaat projelerinde farklı pozisyonlarda çalışmak için gidiyor ve bu sayede söz konusu türk inşaat firmaları Türkiye için önemli bir istihdam da yaratıyor.

Yurtdışında İş Yapan ve Yurtdışına İşçi Arayan Türk İnşaat Firmaları

HAZİNEDAROĞLU İNŞAAT
Bulgaristan ve Azerbaycan köprü yolları, Rusya Genel Direktörlük Binası,
Rusya Kayak Tesisi.

RÖNESANS İNŞAAT
Rusya başta olmak üzere farklı ülkelerde çok önemli projelere imza atan önemli Türk şirketler arasında yer alıyor. Şirket sayısız inşaat projesini tamamlamakla beraber yeni projelerine de hız kesmeden devam ediyor.

KOLİN İNŞAAT
Bağırov köprü ve yol (Azerbaycan). Yurtdışı projelerine hız kesmeden devam eden Türk inşaat şirketleri arasında.

MAK-YOL İNŞAAT
Fas Otoyolu, Bakü by-pass yolu, Erbil Havalimanı inşaatı, Erbil yol
genişletme inşaatı.

LİMAK İNŞAAT
Türkiye’den çıkarak tüm dünya çapında inşaat projeleri yanında çok önemli endüstriyel projelere imza atmış olan dev Türk şirketlerinden biri. Şirket yaptığı işlerin büyüklüğü ve kalitesiyle tüm dünyada tanınır hale gelmiş durumda.

DOĞUŞ İNŞAAT
Fas’ta otoyol ve demiryol viyadükleri, Kazakistan yağmur kanalı, isale hatları.

SUMMA İNŞAAT
Rusya Federasyonu Magas Havalimanı, Chaika Plaza İş Merkezi, Türkmenistan Gara Altın Başkanlık Konukevi, Rusya Tuymaada Stadyumu.

SOYAK İNŞAAT
Coca Cola ve Pepsi’nin Rusya fabrikaları, Rusya Standard Votka, Nestle Rusya fabrikaları.

ALARKO İNŞAAT
Polypropylene Fabrikası (Türkmenistan), LPG saklama tankı (İran), Kazakistan ve Türkmenistan Havalimanları, Özbekistan ve Kazakistan Sigara Fabrikası, Frankfurt Astron Otel ile Kazakistan sağlık kompleksi inşaatı.

RASEN İNŞAAT
Yurtdışında iş yapan önemli Türk şirketler arasında. Rusya Multifonksiyonel akıllı bina, Moskova Mercury City.

KAYI İNŞAAT
Vidnoe Eğlence Merkezi, Ufa AVM, Samara AVM, Volkswagen fabrikası, (Rusya) Kazakistan Aktöbe AVM, Cezayir Hotel Ibis. Yurtdışına işçi arayan ve işçi alan büyük Türk firmalarından bir tanesi olarak öne çıkıyor.

ESER İNŞAAT
Afganistan Eser Rezidans, İstanbul Formula-1 Pisti, Ukrayna Merkez Bankası, Kazakistan Sulama Kanalı, Sudan Nehir Geçişi ve Trenyolu Köprüsü.

AS-KA İNŞAAT
Katar’da yonca yaprağı çok kavşaklı yol yapımı, Antalya-Alanya Tüneli, Pine Beach City Otel, Erzurum Su Taşıma Tüneli.

The biggest Turkish construction companies.

İlgili Makaleler