HaberlerYurtdışı İş

Yurtdışında Proje Yapan Şantiyesi Olan Türk İnşaat Şirketleri

Yurtdışında iş yapan, projesi ve şantiyesi olan, yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımı yapan en büyük Türk inşaat firmaları ve yapı şirketleri.

Türk inşaat şirketlerin ve yapı firmalarının yurtdışında sayısız ülkede gerçekleştirdikleri altyapı ve üstyapı projelerinin büyüklüğü ve kalitesi bilinmekle birlikte söz konusu yurtdışında iş yapan, yurtdışında projesi ve şantiyesi olan Türk inşaat firmaları dünyada en büyük inşaat firmaları arasında yer alıyor. Dışarıda farklı coğrafya ve bölgelerde inşaat işleri yapan Türk şirketler aynı zamanda yurtdışı istihdam kapsamında yurtdışına işçi götüren dışarıda çalışacak eleman arayan firmalar olarak da öne çıkıyorlar.

Günümüzde yurtdışıda iş yapan ve yurtdışına işçi alımı gerçekleştiren yüzlerce Türk inşaat firması uluslararası arenada inşaat projelerine imza atarken, bunlardan bir çoğu da dünyanın en büyük inşaat şirketleri listesine adını yazdırıyor.

Yurtdışında Proje ve Şantiyesi Olan Türk İnşaat Şirketleri

Yurtdışında iş yapan, inşaat projeleri ve şantiyesi olan Türk inşaat firmaları her yıl dünya çapında Rusya, Suudi Arabistan, Avrupa Ülkeleri, Afrika Ülkeleri, Azerbaycan, Türkmenistan, Katar, Dubai, Moldova, Amerika, İngiltere, İsrail, Kuveyt, Romanya, Özbekistan, Tanzanya, Sırbistan, Umman ve Yemen gibi ülkelerde konut, otel, enerji tesisi, baraj, havalimanı, avm, hastane, yol, köprü, demiryolu, boru hattı, sulama kanalı ve otoyol projesi inşaatlarını hayata geçiriyorlar.

Dışarıda iş yapan ve inşaat projeleri üreten dünyanın en büyük Türk inşaat şirketleri aynı zamanda yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı kapsamında yurtdışında çalışacak en fazla işçi ve eleman alımı gerçekleştiren Türk şirketler olarak da ön planda yer alıyorlar. Söz konusu firmalar günümüzde yurtdışı projede çalışacak binlerce inşaat işçisi ve inşaat elemanı alımı gerçekleştirerek yurtdışı inşaat sektöründe önemli iş imkanları sağlıyorlar. Özellikle Rusya başta olmak üzere belli başlı ülkelerde Türk firmalar yoğun bir şekilde inşaat ve yapı faliyetleri yürütürken yurtdışı işçi adayları için büyük potansiyel taşıyorlar.

Yurtdışı İş Yapan Dünyanın En Büyük Türk İnşaat Firmaları

Aşağıda yer alan şirketler uluslararası projeler geliştiren dünyanın en büyük 250 inşaat ve yapı firması ENR listesinde kendisine yer edinen Türk inşaat firmaları…

Rönesans İnşaat
Limak
Tekfen İnşaat
TAV
Yapı Merkezi
Ant Yapı
Enka İnşaat
Alarko İnşaat
Gama İnşaat
Çalık
MAPA
Gülermak
Nurol İnşaat
Onur İnşaat
Doğuş İnşaat
IC-Ictas
Yüksel
Kuzu Grup
Dekinsan
Kolin
Esta
Taca
Yenigün
Eser İnşaat
Kayı İnşaat
GAP
Anel İnşaat
AD Konut
Elektropanç
STFA
Tepe
Summa İnşaat
Gürbağ
Nata
İLK
Cengiz İnşaat
Üstay İnşaat
KUR
Polat Yol
Özkar İnşaat
Zafer İnşat
Özgün Yapı
Makyol
MBD Konut

ENR listesinde dünyanın en büyük inşaat şirketleri arasında yer alan Türk inşaat firmalarının dışında yurtdışında inşaat projesi ve şantiyesi olan inşaat işleri yürüten yüzlerce Türk inşaat firması uluslararası inşaat sektöründe faaliyetlerine devam ediyor.

İlgili Makaleler