Yurtdışında Liman İşleten Türk Firma 2020 Yurtdışı Liman İşleri

Yurtdışında liman işleten Türk firma. Global Port Holding. Yurtdışı liman işleri, limanlarda iş imkanları.

Yurtdışında iş yapan Türk firmalar ve yurtdışında şirket satın alan Türk Holdingler konusunda bakıldığında son dönemde öne çıkan şirketlerden biri de Global Yatırım Holding. Yurtdışında global ölçekte büyümek için yurtdışı işlerini sürekli olarak genişletmeye odaklanmış olan Türk şirket günümüzde yurtdışında özellikle kruvaziyer yolcu pazarı ve limancılık alanında işler yapıyor. Şirket önümüzdeki dönemde dünyanın farklı coğrafyalarında farklı ülkelerde yurtdışı yatırımlarına devam etmeyi planlıyor.

Yurtdışında Liman İşleten En Büyük Türk Şirket

Yurtdışında limancılık alanında önemli işlere imza atan ve yurtdışında iş yapan önemli Türk şirketler arasında bulunan Global Port Holding, limancılıkta, merkezinde dünyanın en büyük kruvaziyer yolcu pazarı Karayipler’in yer aldığı, Amerika kıtası odaklı büyüme stratejisini sürdürüyor. Havana ile Antigua ve Barbuda’yı bünyesinde katmış durumda ve Nassau ile de ilerliyor. Global Port Holding Karayipler‘de görüşmelerine devam ettiği yeni limanları da bünyesine katmak istiyor. Şirket Karayipler dışında Güney Amerika, Asya ve halen yüzde 24’lük pay ile ana pazarı olan Akdeniz’de yeni limancılık işlerini kovalıyor.

Havana, Barbuda ve Antigua

Global Port Holding, Türkiye dışında toplam dokuz ülkede 13 kruvaziyer ve 1 ticari olmak üzere toplam 14 adet liman işletiyor. Dünyanın en büyük kruvaziyer yolcu pazarı Karayipler’i hedef alan Türk firma, Amerika kıtası odaklı büyüme stratejisi kapsamında adım atıyor. Bu kapsamda Havana, Barbuda ve Antigua”da iş yapmayı hedeflemiş durumda. Şirket son yıllarda yurtdışı işler kapsamında kruvaziyer limanlarının işletmesini devralarak önemli bir büyüme kaydetti. Şirketin hisseleri dünyanın en büyük liman işletmecisi bir şirket olarak Londra Borsası’nda işlem görüyor.

Yurtdışı İş İmkanları, Yurtdışı İş İlanları ve Yurtdışı İş Başvurusu

Yurtdışında iş yapan Türk firmalar arasında önemli bir yere sahip olan Global Port Holding günümüzde yurtdışında farklı ülkelerde 14 adet liman işletiyor ve bu limanlara her geçen gün yenilerini ekliyor. Yurtdışı işler kapsamında yurtdışı iş imkanlarını ve yurtdışı iş fırsatlarını değerlendirmek ve yurtdışı limancılık işlerinde çalışmak isteyen adaylar söz konusu şirketin yurtdışı iş ilanlarına göz atabilirler. Limancılık alanında yurtdışı iş arayanlar şirketin ilanlarını en kolay şekilde internet üzerinden araştırabilir ve eğer mevcut yurtdışı iş ilanları varsa söz konusu yurtdışı iş ilanlarına yurtdışı iş başvurusu yapabilirler.