İnşaat Sektörü

Yurtdışında İşçi Maaşları Ne Kadar?

Yurtdışı işlerde eleman ve işçi maaşları. Yurtdışı inşaat sektörü ve inşaat firmalarında maaşlar.

Malum yurtiçinde işler kesat ve yurtiçindeki işlerden ümidini kesen vatandaşlar yurtdışıda iş bakarak yurtdışına yönelmek istiyorlar. Yurtdışı işçi alımlarından yararlanmak isteyen adaylar özellikle yurtdışında iş yapan Türk firmalardaki iş imkanlarını ve iş olanaklarını değerlendirmek ve bu firmalar bünyesinde çalışmak istiyorlar. Yabancı firmalar da yok değil ancak yurtdışına işçi olarak gitmek isteyenler için yurtdışında iş yapan Türk firmalar daha kolay ve cazip, en önemli nokta her zaman maaş.

Yurtdışına işçi olarak gitmek isteyen adayların en fazla merak ettiği soru şu: Yurtdışında işçiler ne kadar maaş alıyor, sektörlere göre işçi maaşları ne kadar, çalışanlar ne kadar kazanıyor? Alınan maaş gidilen ülkede geçinmek ve para biriktirmek için yeterli mi?

Yurtdışında İşçi Maaşları Ne Kadar?

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki yurtiçinde olduğu gibi yurtdışı işlerde maaşlar çalışılan pozisyona ve kıdeme göre farklılık gösteriyorlar. Diğer yandan yurtdışı işçi ve eleman olarak çalışacağınız sektöre göre de farklılıklar mevcut. Yurtdışı işlerde maaşlar söz konusu olduğunda ağır ve güç işlerde maaşlar daha yüksek. Masa başı işlerde ise uzmanlık alanınızın olması ve yabacı dil bilginiz size iyi bir maaş sağlayabilir.

Yurtdışına işçi olarak gitmek isteyenlerin en fazla merak ettiği soru ise yurtdışı işçi maaşları. Yurtdışına işçi olarak gidenler ne kadar kazanıyor? Ülke içinde olduğu gibi yurtdışında maaşlar yapılan işe ve pozisyona göre farklılık gösteriyor. Yurtdışına götürülen işçilere verilecek ücretler genellikle serbest piyasa koşullarına göre oluşuyor.

Ülkeden ülkeye, çalışılan firmaya, deneyime göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle her mesleğe özgü ücret konusunda net bir rakam vermek oldukça zor. Ancak uzmanlar, yani kaynakçı, elektrikçi gibi teknik personel bin 500-2 bin dolar arasında aylık maaşla iş bulabiliyor. Aynı mesleklerden İngilizce bilen ekip başlarının aylık ücretleri ise 3 bin dolara kadar çıkıyor. Diğer yandan çalıştığınız pozisyonlara göre maaşlar değişiklik gösterecektir. Bir diğer önemli nokta ise maaşların ülke standartlarına göre değişiklik göstermesi.

İlgili konular | Yurtdışında işçi ve eleman maaşları. Yurtdışı işlerde inşaat sektörü ve inşaat işçisi maaşları. Yurtdışında en yüksek maaş bırakan işler. Düz işçi maaşları. Yurtdışı işçi ücretleri.

İlgili Makaleler