Haberlerİnşaat SektörüYurtdışı İş

Yurtdışında İş Yapan En Büyük Türk Firmalar

İnşaattan giyime, gıdadan enerjiye yurtdışında iş yapan en büyük Türk şirketler... Yurtdışına işçi götüren eleman arayan, yurtdışında faaliyet gösteren en büyük Türk firmalar.

Türk firmalar son yıllarda sadece yurtiçinde değil tüm dünya çapında iş yapma konusunda atağa kalkmış durumda. İnşaattan giyime çok farklı alanlarda iş yapan Türk firmalar dur durak bilmeksizin dünyanın ülkelerini keşfediyorlar. Günümüzde Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Libya, Irak, Katar, Dubai, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Cezayir, Fas, Lübnan, Azerbaycan, Kuveyt, Suudi Arabistan, İsrail, Umman, Yemen ve Tanzanya gibi ülkelerde iş yapan en büyük Türk firmalar son yıllarda birçok farklı kıtada farklı ülkelerde iş yapmaya başladılar. Gürcistan, Malezya, Arjantin, Uruguay gibi ülkeler de büyük Türk firmalarının iş yaptıkları, projeler üstlendikleri ülkeler listesine eklenmiş durumda.

Yurtdışında başta inşaat işleri olmak üzere farklı alanlarda pek çok farklı bölge ve ülkede iş yapan Türk şirketler ve firmalar yurtdışı istihdam kapsamında da yurtdışına işçi götüren eleman arayan şirketler olarak öne çıkıyorlar. Yurtdışında iş yapan en büyük Türk şirketler her yıl çok sayıda kişiye yurtdışı iş imkanları ve iş olanakları yaratıyorlar.

Yurtdışında İş Yapan En Büyük Türk Firmalar

Yurtdışında iş yapan Türk firmaların üstelendikleri projeler ve iş potansiyellerinin artması ile yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı da aynı oranda artıyor. Birçok firma son yıllarda Türkiye’den birçok yurtdışı işçi ve eleman alımı yaptı ve yapmaya devam ediyor.

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren yurtdışı Türk firmalar yeni projeler üstleniyor, yeni mağazalar açıyor, yeni fabrikalar kuruyor. Diğer yandan bazı firmalar ise yurt dışında şirket satın alarak büyüme ve genişleme yolunu seçiyorlar. Arçelik, Şişecam, Anadolu Grubu, Yıldız Holding, Eczacıbaşı ve Tosyalı Holding gibi şirketler yurtdışı işlerini büyütmek için yeni fırsatlar peşinde. Yurtdışında iş yapan en büyük Türk firmalar arasında özellikle yurtdışı inşaat işleri yapan Türk inşaat firmaları ve yapı şirketleri de önemli bir yere sahip. Günümüzde yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmalar sayısız ülkede milyarlarca dolar değerinde önemli projeleri hayata geçiriyorlar.

Yurtdışında Faliyet Gösteren Büyük Türk Şirketler

Yurtdışında faaliyet gösteren çok büyük Türk şirketleri yurtdışında farklı sektörlerde iş yapıyor faaliyet gösteriyorlar. Günümüzde hem yurtiçinde hemde yurtdışında faaliyet gösteren Türk şirketlerin sayısı bir hayli fazla ve bu şirketlere yenileri de eklenmeye devam ediyor.

Yurtdışında iş yapan en büyük Türk şirketlere bakacak olursak; Yıldız Holding, Arçelik, Arbel Grubu, Tosyalı Holding, Anadolu Grubu, Ant Yapı, Gübretaş, Fiba Grubu, TAV Grubu, Şişecam, Turkcell, AE Arma Elektropanç, Kastamonu Entegre, Eczacıbaşı Holding, Aksa Jeneratör, Borusan Grubu, Nurol Grubu, Sarkusyan, OTİ Holding gibi şirketler yurtdışında iş yapan projeler üstlenen Türk şirketlerden sadece bazıları. Önümüzdeki dönemde ve yıllarda yurtdışındaki Türk şirketlere birçok yeni şirketin de eklenmesi  bekleniyor. Diğer yandan yurtdışında iş yapan Türk inşaat şirketlerine de her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımları

Yurtdışında iş yapan söz konusu Türk şirketler yurtdışında iş yaparken bir yandan da yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımı ile de yurtdışı istihdam kapsamında ön plana çıkan şirketler. Yurtdışında çalışmak isteyen, yurtdışı iş arayan adaylar söz konusu şirketlerin yurtdışı iş ilanlarınan ve yurtdışı işçi alımlarından yararlanabilirler. Söz konusu şirketler yurtdışı işçi alımını yaptıkları işler doğrultusunda arttırıyor ve istihdama da büyük ölçüde katkı sağlıyorlar.

Yurtdışına İşçi Götüren Eleman Arayan Şirketler Firmalar

Yurtdışı İnşaat İş İlanları Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımları

Türk İnşaat Firmaları Yurtdışı İnşaat Projeleri

Yurtdışı İş İmkanı ve İş Olanakları Sağlayan Şirketler

Yurtdışı İş ve İş İmkanları İçin En İyi ve Tercih Edilen Ülkeler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. iş makinesi forklift operatörüyüm, operatör belgem var. yurtdışına iş makinesi operatörü ihtiyacı olan firmalar ve türk şirketlerde çalışabilirim.

  2. Ben alçı boya ustasıyım daha önce yurtdışında çalıştım ekibim de var yurtdışında çalışmak istiyorum, yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek isterim.