HaberlerYurtdışı İş İlanları

Yurtdışında İş ve İşçi Alımı Yapan 22 İnşaat Firması

Yurtdışında iş yapan ve yurtdışında iş imkanı sağlayan Türk inşaat firmaları. Katar, Türkmenistan, Rusya, Özbekistan, Afganistan, Azerbaycan ve Libya'da iş yapan Türk inşaat şirketleri...

Yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmalarının yurtdışında birçok ülkede yaptıkları çalışmalar ve üstlendikleri projeler tüm dünya tarafından biliniyor. Söz konusu inşaat firmaları önemli başarılara imza atarken diğer yandan da çok çeşitli ülkelerde yurtdışı projeler üstlenmeye devam ediyorlar. Türk şirketler günümüzde Rusya, Libya, Katar, Türkmenistan, Özbekistan, Azerbaycan, Afganistan ve daha pek çok ülkede yurtdışı projeler geliştiriyorlar, bununla birlikte birçok kişiye de yurtdışında iş imkanı sağlayan şirketler olarak öne çıkıyorlar.

Yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmaları iş yaptıkları ülkelerde sadece proje üstlenmekle kalmıyor bu doğrultuda Türkiye’den çok sayıda yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman personel alımı yaparak istihdama da katkıda bulunuyor.

Aşağıda adı geçen 22 firma yurtdışında devasa projelere imza atarken aynı zamanda da Türkiye’den yurtdışına işçi ve personel alımı yapıyorlar.

Yurtdışına İşçi Götüren Yurtdışı İşçi Alımı Yapan Türk Firmalar

1. ENKA İnşat (Yurtdışı projeleri: Rusya Ramstore Alışveriş Merkezi – AVM, Leningradsky AVM, Naberezhnaya Kule Ofis Binası vd.)

2. Rönesans İnşaat (Yurtdışı projeleri: Rusya Petesburg AVM, Kazakistan ve Ukrayna’da inşaat.)

3. GAMA İnşaat (Yurtdışı projeleri: Özbekistan Buhara Rafinerisi, Libya Gaz Ünitesi, Malezya Çimento Fab.)

4. TEKFEN İnşaat (Yurtdışı projeleri: BTC Liman Terminali, Azerbaycan Doğalgaz Boru Hattı.)

5. YÜKSEL İnşaat (Yurtdışı projeleri: Özbekistan Şeker Fab., S. Arabistan Güç Ün., Romanya Karayolu.)

6. BAYTUR İnşaat (Yurtdışı projeleri: Katar ulusal kütüphane, Taşkent Havaalanı rehabilitasyonu, Dubai Palmiye Adası inşaatı, Katar İslami Sanat Müzesi.)

7. NUROL İnşaat (Yurtdışı projeleri: Gümüşhane Kürtün Barajı, Bahçeşehir Uzay Şehir, Ankara Sheraton Otel Kongre Merkezi.)

8. CENGİZ İnşaat (Yurtdışı projeleri: Ankara-İstanbul hızlı tren, Erbil Havalimanı, Sofya çevreyolu.)

9. STFA İnşaat (Yurtdışı projeleri: Libya Enerji Nakil Hattı, Dubai Jumeriah Beach evleri inşaatı, Pakistan Türkiye Büyükelçiliği, Umman Karayolu, S. Arabistan’da tünel.)

10. GAP /Çalık Grubu İnşaat (Yurtdışı projeleri: Türkmenistan Amonyum ve Üre Fabrikası ile çimento fabrikası.)

11. YAPI MERKEZİ İnşaat (Yurtdışı projeleri: Sudan El Mek Nimir Köprüsü, Dubai ve İzmir Metrosu.)

12. HAZİNEDAROĞLU İnşaat (Yurtdışı projeleri: Bulgaristan ve Azerbaycan köprü yolları, Rusya Genel Direktörlük Binası, Rusya Kayak Tesisi.)

13. KOLİN İNŞAAT (Yurtdışı projeleri: Azerbaycan Bağırov köprü ve yol)

14. MAK-YOL İnşaat (Yurtdışı projeleri: Fas Otoyolu, Bakü by-pass yolu, Erbil Havalimanı inşaatı, Erbil yol
genişletme inşaatı.)

15. DOĞUŞ İnşaat (Yurtdışı projeleri: Fas’ta otoyol ve demiryol viyadükleri, Kazakistan yağmur kanalı, isale hatları.)

16. SUMMA İnşaat (Yurtdışı projeleri: Rusya Federasyonu Magas Havalimanı, Chaika Plaza İş Merkezi, Türkmenistan Gara Altın Başkanlık Konukevi, Rusya Tuymaada Stadyumu.)

17. SOYAK İnşaat (Yurtdışı projeleri: Coca Cola ve Pepsi’nin Rusya fabrikaları, Rusya Standard Votka, Nestle Rusya fabrikaları.)

18. ALARKO İnşaat (Yurtdışı projeleri: Türkmenistan Polypropylene Fabrikası, İran LPG saklama tankı, Kazakistan ve Türkmenistan Havalimanları, Özbekistan ve Kazakistan Sigara Fabrikası, Frankfurt Astron Otel ile Kazakistan sağlık kompleksi inşaatı.)

19. RASEN İnşaat (Yurtdışı projeleri: Rusya Multifonksiyonel akıllı bina, Moskova Mercury City.)

20. KAYI İnşaat (Yurtdışı projeleri: Rusya’da Vidnoe Eğlence Merkezi, Ufa AVM, Samara AVM, Volkswagen fabrikası, Kazakistan Aktöbe AVM, Cezayir Hotel Ibis.)

21. ESER İnşaat (Yurtdışı projeleri: Afganistan Eser Rezidans, İstanbul Formula-1 Pisti, Ukrayna Merkez Bankası, Kazakistan Sulama Kanalı, Sudan Nehir Geçişi ve Trenyolu Köprüsü.)

22. AS-KA İnşaat (Yurtdışı projeleri: Katar’da yonca yaprağı çok kavşaklı yol yapımı, Antalya-Alanya Tüneli, Pine Beach City Otel, Erzurum Su Taşıma Tüneli.)

İlgili Konular | Yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımı. Yurtdışında iş yapan ve yurtdışına işçi götüren Türk inşaat firmaları. Yurtdışı Türk inşaat firmalarının projeleri. Rusya’da, Katar’da, Libya’da, Afganistan’da, Azerbaycan’da, Türkmenistan’da, Fas ve Özbekistan’da iş yapan Türk şirketler. Yurtdışı iş imkanı sağlayan ve yurtdışına işçi götüren şirketler. Türk inşaat şirketlerinin yurtdışı projeleri.

İlgili Makaleler