Yurtdışında Çalışma Fırsatları 2022 Yurtdışı İş İmkanları

Yurtdışı çalışma fırsatları, yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş olanakları... Yurtdışında iş yapan firmalarda iş olanakları, iş ilanları ve iş başvurusu.

Sürekli olarak globalleşen dünyada kişiler daha iyi ekonomik yaşam şartlarına ulaşmak amacıyla yurtdışına gitmek, yurtdışında çalışma fırsatları ve yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek istiyor. Bugün dünya çapında Rusya, Dubai, Amerika, Kanada, Avrupa Ülkeleri, Suudi Arabistan, Sudan, Cezayir, Katar, Türkmenistan, Kazakistan, Ukrayna, Moldova ve Özbekistan gibi daha pek çok ülkede yurtdışı çalışma fırsatları ve yurtdışı iş imkanları ve olanakları mevcut. Söz konusu ülkelerde iş yapan birçok Türk şirket ve yabacı şirket yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımı gerçekleştiriyor.

Yurtdışında Çalışma Olanakları, Yurtdışı İş İmkanları

Yurtdışında çalışmak, yurtdışı iş imkanları ve iş olanaklarını değerlendirmek isteyenler için birçok firma yurtdışı eleman ve işçi alımı için ilana çıkıyor. Aşağıda bazı Türk inşaat şirketlerin yurtdışında sağladığı iş imkanlarını bulabilirsiniz…

Renaissance Construction (Rönesans İnşaat) yurtdışına işçi ve eleman alımı yapıyor. Dünya çapında özellikle de Rusya’da iş yapan Türk şirketlerden biri olan Rönesans İnşaat çok sayıda kategoride yurtdışı çalışma fırsatları ve yurtdışı iş imkanları sunuyor. Şirket genellikle şu meslek gruplarından yurtdışı işçi alıyor.Şantiye Şefi, İş Güvenliği Gözetmeni, Statik Dizayn Ofis Şefi, Dizayn Ofis Mimarı, Statik Teknik Ressam, Metraj ve Hakediş Teknikeri / Elektrik, Metraj ve Hakediş Teknikeri / Mekanik, Elektrik Teknikeri, Mekanik Teknikeri, İnce İşler Saha Teknikeri, Teknik Ofis Mühendisi / Mekanik, Saha İnşaat Teknikeri, Teknik Ofis Mühendisi / Elektrik, Kalite Kontrol Mühendisi (M&E), Makine Mühendisi / Saha, Personel Şefi, Personel Şefi Yardımcısı, Planlama ve Maliyet Kontrol Kısım Şefi (M&E), Mimari Teknik Ressam, Statik Dizayn Mühendisi, Elektrik Mühendisi / Saha, Mekanik Dizayn Şefi, Mekanik Dizayn Mühendisi, Elektrik Teknik Ressamı, Mekanik Teknik Ressam, Elektrik Dizayn Mühendisi, Elektrik Dizayn Kısım Şefi, İnşaat Mühendisi, İnce İşler Saha Mühendisi, Çelik Montaj Saha Teknikeri, Çelik Montaj Saha Muhendisi, Kaba İşler Mühendisi, Çelik Montaj Kısım Şefi, Kaba İşler Şefi, Statik Teknik Ressam (Revit), Teknik Ofis Mühendisi, Satınalma Uzmanı (Mekanik&Elektrik), Teknik Ofis ve Planlama Kısım Şefi, İş Sağlığı ve Güvenliği Şefi, Satınalma Şefi, Mekanik Formeni, Ambar Şefi, Harita Teknikeri, Montaj İşleri Kalfası, Saha Elektrik Kalfası, Montaj İşleri Şefi, Kamp Amiri, Tecrübeli Teklif Hazırlama Mühendisi / İnşaat, Kalite Kontrol Müdürü, Mekanik Grup Şefi, Elektrik Grup Şefi, Elektrik Kısım Şefi, Metraj Teknikeri / İnşaat, Saha Elektrik Teknikeri, Teknik Ofis Şefi (M&E), Mekanik Ekipman Bakım Mühendisi, İnce İşler Şefi.

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: Dışarıya İşçi Usta Götüren Türk İnşaat Firmaları ve Şirketler

Esta Construction İnşaat yurtdışında iş yapan Türk şirketlerden biri. ESTA Construction özellikle Rusya’da faaliyet gösteren şirketler arasında ve ihtiyaçları doğrultusunda yurtdışı işçi alımı gerçekleştiriyor. İdari İşler Şefi, Saha Mimarı, Personel Şefi, Planlama ve Maliyet Kontrol Mühendisi, Dizayn Ofis Şefi, Muhasebe Sorumlusu, Resepsiyonist, Çelik Montaj Şefi, Çelik Montaj Ustası, Satınalma Sorumlusu.

KKTC’de Çalışma Fırsatları ve İş İmkanları

Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de yurtdışı çalışma ve iş imkanları kapsamında değerlendirilebilecek yerlerden biri. Burada da birçok şirket işçi ve eleman alımı gerçekleştiriyor.

Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Şirketi aşağıdaki meslek gruplarında KKTC’de çalışacak eleman arayan firmalar arasında. Şirket bünyesinde çalıştırmak üzere Çin Dili ve Edebiyatı, DRAMA VE OYUNCULUK, Havacılık / PİLOTAJ Öğretim Görevlisi / Üyesi, Sosyal Medya Uzmanı, Ziraat Mühendisi alımı gerçekleştiriyor. Eksen Proje İnşaat Şirketi, KKTC’de çalıştırmak üzere RESTAURANT ŞEFİ, SICAK DEMİ ŞEF, SICAK KISIM ŞEF, servis garsonu, SOĞUK DEMİ ŞEF, ASST CHEF’D PARTY SICAK, ÖN BÜRO ELEMANI, ASST CHEF’D PARTY SOĞUK, SOĞUK CHEF’D PARTY elemanları alımı yapıyor.

Cezayir Yurtdışı Çalışma Fırsatları ve Cezayir’de İş İmkanları

Cezayir yurtdışı iş ve yurtdışı iş olanakları kapsamında en fazla dikkat çeken ülkelerden biri olarak öne çıkıyor. Hali hazırda özellikle Türk inşaat şirketlerinin iş yaptığı ülkelerden biri olan Cezayir’de yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı çalışma fırsatları var.

Yapı Merkezi İnşaat Şirketi Cezayir’de çalışacak yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yapıyor. Şirket, Proje Müdürü, Satınalma Yetkilisi, Planlama Şefi, Mimar, Kamp Amiri, Kalite Güvence Mühendisi, İnşaat İşleri ve Sistem Koordinatörü, Tasarım Koordinasyon Mühendisi, İdari İşler Şefi, ISG Şefi, Hat İşleri Şefi, Teknik Ofis Müdürü, Harita Mühendisi, Depo E&M İşler Şefi, Mali İşler Müdürü, İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri, Depo Mimari İşler Şefi, Topoğraf, Ambar Yetkilisi, Çelik Montaj işleri Uzman Mühendisi, Saha Mühendisi, Muhasebe Yetkilisi, Hakediş Mühendisi, Mali İşler Şefi, Metraj Teknikeri, Teknik Ressam, Sanat Yapıları Şefi alımları gerçekleştiriyor. Aslan Yapı İnşaat Şirketi Cezayir’de çalışacak elemanlar arıyor. Şirket, Cezayir’de çalışacak, Beton Santral Operatörü, KABA İŞLER ŞEFİ, ŞANTİYE ŞEFİ, İNCE İŞLER TEKNİKERİ, MEKANİK GRUP ŞEFİ, ELEKTRİK GRUP ŞEFİ, İNCE İŞLER GRUP ŞEFİ gibi belirli meslek gruplarında yurtdışı işçiler arıyor.

Ukrayna Yurtdışı Çalışma Fırsatları ve Ukrayna’da İş İmkanları

Ukrayna da son yıllarda yurtdışı iş, yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı iş imkanları konusunda sıklıkla değerlendirilen ülkeler arasındaki yerini aldı. Günümüzde Ukrayna’da iş yapan çok sayıda Türk şirketi de mevcut.

Onur Taahhüt İnşaat Şirketi Ukrayna’da çalışacak yurtdışı eleman alımı ve işçi alımı yapıyor.Şirket bu kapsamda, Muhasebe Elemanı, Harita Etüt Şefi, Makine İkmal ve Bakım Şefi, Asfalt Üst Yapı Mühendisi, Toprak İşleri Şefi, Kalite Kontrol Müdürü, Personel Şefi, Sanat Yapıları Mühendisi, Çevre Müdürü, Satınalma Müdürü, İş Güvenliği Şefi, Yapım Müdürü, Muhasebe Müdürü, Proje Müdürü gibi elemanlar arıyor.

Türkmenistan Yurtdışı Çalışma Fırsatları ve Yurtdışı İş İmkanları

Türkmenistan uzun yıllardır pek çok Türk inşaat şirketinin iş yaptığı ülkelerden biri olarak öne çıkıyor. Türk inşaat şirketleri Türkmenistan’da sayısız alt yapı, üst yapı ve konut projesini tamamlamış ve yeni projeler de üstlenmeye devam ediyorlar. Türkmenistan özellikle yurtdışı inşaat işçisi ve inşaat elamanları alımında popüler ülkeler arasında.

Polimeks İnşaat Şirketi Türkmenistan’daki inşaat projeleri ve şantiyelerinde çalıştırmak üzere yurtdışı işçi ve eleman alımı yapıyor. Şirket bu kapsamda, KALİTE KONTROL ŞEFİ, Mimari Uygulama Gurubu Proje Mimarı, MİMARİ TASARIM GRUBU MİMARI, İnce İşler Şefi, İNŞAAT TEKNİKERİ, ALTYAPI MÜHENDİSİ, ALTYAPI TEKNİKERİ, ALTYAPI SAHA MÜHENDİSİ, LABORANT, ALTYAPI SAHA ŞEFİ, QA- Saha/ Malzeme Kontrol Mühendisi, Kalite Kontrol Mühendisi, Kaba Yapı Kalite Kontrol Mühendisi, Kalite Kontrol Mimarı, SAHA MİMARI, Kalite Kontrol Teknikeri, Kalite Kontrol Şefi, LABORATUVAR ŞEFİ, Teknik Ofis Mühendisi, TEKNİK OFİS ŞEFİ, TEKNİK OFİS MÜHENDİSİ, Dizayn Ofis Mimarı, BULAŞIKHANE ŞEFİ, MUHASEBE SORUMLUSU, Güvenlik Görevlisi, DÖKÜMAN KONTROL SORUMLUSU alımı gerçekleştiriyor.

Eser Holding İnşaat da yurtdışında iş yapan, yurtdışı işçi ve eleman alımı yapan Türk şirketlerden bir tanesi. Şirket bünyesinde çalıştırmak üzere yurtdışı, MAKİNE MÜDÜRÜ, TEKNİK OFİS MÜHENDİSLERİ-YOL İNŞAATI, SAHA (İNŞAAT) MÜHENDİSLERİ, BAKIM ŞEFİ gibi elemanlar arıyor. Gap İnşaat Türkmenistan’da Teknik Ofis Şefi, Şantiye Şefi, Muhasebe Şefi, İnce İşler Şefi gibi meslek gruplarından yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı gerçekleştiriyor.

Kazakistan Yurtdışı Çalışma Fırsatları ve İş İmkanları

Kazakistan da Türk inşaat firmalarının iş yaptığı, yurtdışı işçi ve eleman alımı gerçekleştirdiği ülkelerden biri. Günümüzde Kazakistan’da birçok inşaat şirketi çok çeşitli projeler üstlenerek inşaat alanında yurtdışı iş fırsatları sunuyorlar.

Alarko İnşaat Kazakistan projeleri kapsamında bünyesinde çalıştıracak yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yapıyor. Şirket yurtdışı ofis ve şantiyelerine, Yurtdışı Sözleşme Yönetimi Mühendisi, Yurtdışı Sözleşme Yönetimi Şefi, Jeoloji Kalite Kontrol Mühendisi, Mimari Kalite Kontrol Şefi, İnşaat Kalite Kontrol Mühendisi, Üstyapı Şefi, Manlift Operatörü, Hiap Operatörü, Mobil Vinç Operatörü, Proje Müdürü, Malzeme Yönetim Mühendisi, Dizayn Müdürü, Yapım Müdürü gibi elemanlar alacak. Enka İnşaat da Kazakistan’da iş yapan Türk şirketler arasında yer alıyor ve şirket ihtiyaçları kapsamında çok sayıda yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı gerçekleştiriyor.

Irak Yurtdışı Çalışma Fırsatları ve Yurtdışı İş Olanakları

Irak’ın yeni yapılanma sürecinde birçok Türk şirket yer alıyor. Söz konusu şirketler Irak’da hem iş yapıyor hem de yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı gerçekleştiriyor. Irak’da eleman ve işçi arayan bazı şirketler şöyle.

Tefirom İnşaat Şirketi Irak’daki yurtdışı işler kapsamında yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı gerçekleştiriyor. İnşaat Teknikeri, Elektrik Mühendisi, SAHA KISIM ŞEFİ, Teknik Ofis Şefi, İnşaat Teknikeri, İnce İşler Şefi, Elektrik Şantiye Mühendisi, Teknik Ofis Mühendisi, Teknik Ofis Mimarı, Saha Mimarı, Planlama Mühendisi, Makine Mühendisi, ÜST DÜZEY YÖNETİCİ, Endüstriyel Saha Mühendisi.

Gürbağ İnşaat Şirketi Irak projeleri için yurtdışı eleman ve yurtdışı işçi alacak. SAHA ELEKTRİK ŞEFİ, Kule Vinç Operatörü, TEKNİK OFİS MÜHENDİSİ, ŞANTİYE MUHASEBE SORUMLUSU, TEKNİK OFİS ŞEFİ, SATIN ALMA SORUMLUSU, PUANTÖR, PROJE MÜDÜRÜ, PROJE MÜDÜR YARDIMCISI, KABA İŞLER ŞEF YARDIMCISI, İş Güvenliği Sorumlusu.

Yurtdışı İş İlanları Yurtdışı İş Başvurusu

Yurtdışında çalışmak, yurtdışı çalışma fırsatlarını ve yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek isteyen adaylar söz konusu yurtdışına işçi alan şirketlerin yurtdışı iş ilanlarına internet üzerinden ulaşarak iş başvuru formu doldurabilir ve bu şekilde yurtdışı iş başvurusu yapabilirler. Diğer yandan yine adaylar şirketlerin resmi web siteleri üzerinde insan kaynakları bölümü altında iş başvuru formu doldurarak yurtdışı genel iş başvurusu da yapabilirler.