Yurtdışı İş

Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Firmalar

Yurtdışına işçi alımı yapan firmalar, şirketler ve Türk inşaat firmaları. Otelcilik, gıda, tekstil ve inşaat şirketleri. Yurtdışında çalışmak. Yurtdışına işçi alımı yapan firmaların iş ilanları, yurtdışı çalışacak işçi arayan eleman alımı yapan firmalara iş başvurusu.

Yurtdışına işçi alımı yapan firmalar ve şirketler yurtdışında çalışmak ve yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek isteyenler için önemli bir seçenek olarak öne çıkıyor. Günümüzde pek çok kişi yurtdışında iş yapan ve bu kapsamda ihtiyaçları için yurtdışına işçi alımı yapan firmaların sağladığı iş imkanlarını değerlendirerek yurtdışında çalışma olanakları elde ediyorlar. Peki yurtdışına işçi alımı yapan firmalar hangi ülkelere işçi alımı yapıyor, eleman arıyor? Yurtdışına işçi alımı yapan firmalar daha çok hangi sektörlerde iş imkanları sağlıyor? Yurtdışı işçi alımı yapan firmalar, şirketler ve Türk inşaat firmaları iş ilanlarına nasıl ulaşılır, nasıl iş başvurusu yapılır? Bu yazımızda yol göstermek amaçlı sizler için kısaca bunlara değindik.

Günümüzde yurtdışında iş yapan, yurtdışında farklı ülkelerde ve yine farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların ve Türk şirketlerin sayısı oldukça fazla ve her geçen gün bu firmalara yenileri ekleniyor. Özellikle globalleşen dünyada yurtdışı pazarlardaki pastadan pay almak isteyen firmalar yurtdışında işler yaparak hem büyüyor hem de yurtdışına işçi alımı ve eleman alımı yaparak yurtdışı istihdam kapsamında da yurtdışında çalışmak, yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek ve yurtdışı firmaların işçi alımlarından yararlanmak isteyenlere Rusya, Katar, Dubai, Cezayir, Suudi Arabistan, Kuveyt, Libya, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Irak, Romanya, Almanya, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Bahreyn, Umman, gibi pek çok farklı ülkede iş imkanları ve iş fırsatları sağlayan firmalar olarak öne çıkıyorlar. | Construction Jobs Abroad

Yurtdışına işçi alımı yapan firmalar ve şirketler arasında özellikle yurtdışında inşaat işleri yapan, inşaat projeleri gerçekleştiren ve inşaat sektöründe iş yapan Türk inşaat firmaları ve yapı şirketleri farklı ülkeler olmak üzere yurtdışına çok sayıda işçi alımı yapıyor.

Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Firmalar ve Şirketler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yurtdışına işçi alımı yapan firmalar sayısız ülkede çok farklı sektörlerde iş yapıyor, faaliyet gösteriyor. Ancak bunlar içerisinde en fazla yurtdışına işçi alımı yapan firmalar inşaat ve yapı sektöründe iş yapan inşaat firmaları olarak öne çıkıyor. Söz konusu yurtdışında inşaat sektöründe iş yapan Türk inşaat firmaları ve yapı şirketleri her yıl ihtiyaçları doğrultusunda farklı kategori ve pozisyonlarda yurtdışında işçi alımı yapıyor, yurtdışına çalışacak inşaat işçisi ve inşaat ustası götürüyorlar.

İnşaat firmaları dışında yurtdışında gıda, giyim, üretim, otelcilik, liman işletmeciliği, havayolu hizmetleri gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve yurtdışına işçi alımı yapan firmaların iş imkanları ve iş ilanlarından yararlanmak da mümkün.

Yurtdışı istihdam kapsamında yurtdışına işçi alımı yapan yurtdışına çalışacak işçi alan firmalardan bazıları şöyle:

Dedeman Holding
Cevahir Holding
Rixos
Rönesans İnşaat
Tekfen Holding
Akfen Holding
Doğuş İnşaat
Polimeks

MNG Holding
Grup Vanucci
77 İnşaat
Yılmazlar İnşaat
Aslan İnşaat
Summa İnşaat
ENKA İnşaat
GAMA Holding

Yukarıda verdiğimiz örnek firmalar dışında yurtdışına işçi alımı yapan daha pek çok farklı firmaların yurtdışı işçi alımları ve iş imkanlarından yararlanarak yurtdışına çalışmak için gitmek mümkün. Söz konusu firmaların yurtdışı işçi alım iş ilanlarına iş başvurusunda bulunarak eğer uygun görülürseniz sözleşmenizi yapabilir ve yurtdışında çalışmaya başlayabilirsiniz. Yurtdışında faaliyet gösteren iş yapan Türk inşaat firmaları ve yapı şirketleri genellikle mimar, mühendis, şoför, madenci, inşaat işçisi, inşaat ustası, tesisatçı, elektrik teknisyeni, fayans ustası, demirci, kalıpçı, mermer ustası ve aşçı gibi pozisyonlara işçi alımı düzenliyor. Şu yazımıza da göz atabilirsiniz: Yurtdışı inşaat işi arayanlar için en iyi ülkeler

Yurtdışına İşçi Alımı Yapan Firmalara İş Başvurusu

Yurtdışında çalışmak ve yurtdışında farklı ülkelerde iş imkanlarını değerlendirmek isteyen yurtdışı işçi adayları yurtdışına işçi alımı yapan firmaların iş ilanlarına iş başvurusu yaparak veya yine söz konusu firmalara yurtdışı genel iş başvurusu yaparak bu firmaların yurtdışında sağlamış olduğu iş imkanları ve iş olanaklarından yararlanabilirler. Peki bunun için ne yapmanız gerekiyor?

Öncelikle belirlemiş olduğunuz bir şirket veya ülke varsa buradan hareket etmeli, çalışmak istediğiniz ülkede yurtdışına işçi alımı yapan şirketleri belirleyerek bu şirketlerin internet üzerinde yurtdışı işçi alımı ilanlarına yurtdışı iş başvuru formu doldurmalı veya yurtdışında çalışmak istediğinizi belirten yurtdışı genel iş başvurusunda bulunmalısınız. Genel iş başvuruları genellikle firmaların resmi web siteleri üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Diğer yandan birçok yerli ve yabancı portal üzerinden yurtdışına işçi alımı yapan firmaların iş ilanlarına internet üzerinden ulaşmak oldukça kolay.

Yurtdışına işçi alımı yapan firmalara iş başvurusu yaparken ve iş başvuru formu doldururken mesleki tecrübeleriniz ve geçmiş deneyimlerinizden özellikle detaylı bir şekilde bahsetmeyi unutmayınız. Yine herhangi bir yabancı dil bilmeniz veya ekstradan farklı deneyimlere sahip olmanız sizi yurtdışı işçi alımı konusunda ön plana çıkaracak ve şansınızı arttıracaktır.

İlgili Makaleler