Yurtdışı Yurtiçi İş Makinesi Operatörü Arayan Firmalar

(Ekskavatör, Yükleyiciler, Kazıcı-Yükleyiciler (Bekoloder), Dozerler, Greyderler, Damperli Kamyonlar, Skreyperler, Mini Yükleyiciler, Beton Transmikseri, Beton Pompası, kule vinç, mobil vinç, hiyap vinç operatörü arayan firmalar, iş ilanları...

Yapı ve inşaat sektörü dendiğinde iş makinelerinin önemi ortadadır. Bu doğrultuda iş makinesi operatörleri şantiyelerde de vazgeçilmez bir unsurdur. Dolayısıyla inşaat ve yapı firmaları bünyelerinde çalıştırmak üzere iş makinesi operatörü alımı yapmaktadırlar.

Yurtiçi inşaat firmalarının iş makinesi operatör alımı yapmaları bir yana yurtdışında iş yapan birçok Türk firma da Türkiye’den iş makinesi operatörü olarak işçi alımı yapmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı Türk inşaat şirketlerinin ve hali hazırda devam eden ve gelecek inşaat ve yapı projelerinin sayısı düşünüldüğünde iş makinesi operatörlerine olan ihtiyaç da görülebilir. Kısacası her çeşit iş makinesi operatörü inşaat işlerinde inşaat firmaları için oldukça önemli çalışanlardır.

İş makinesi operatörü nedir?

İş makinasını yaptığı iş ve özelliğine uygun emniyetli ve verimli kullanan, iş makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen Operatörlük Belgesine sahip nitelikli kişidir.

Peki iş makinesi operatörlerinin kullandıkları iş makineleri sınıflandırması nedir?

İş makinesi operatörü

Kazı Makineleri (Ekskavatör), Yükleyiciler, Kazıcı-Yükleyiciler (Bekoloder), Dozerler, Greyderler, Damperli Kamyonlar, Skreyperler, Mini Yükleyiciler, Beton Transmikseri, Beton Pompası, kule vinç, mobil vinç, hiyap vinç.

Endüstriyel makine operatörü

Forkliftler, Temizlik Makineleri, Kompresörler, Jeneratörler, İstif Makineleri

Yol makinesi ve asfalt makinesi operatörü

Finişerler, Yol Silindirleri, Frezeler

Yurtiçi Yurtdışı İş Makinesi Operatörü Arayan Firmalar İş İlanları

Yurtiçi ve yurtdışı işçi alımı kapsamında iş makinesi operatörü arayan firmaların iş ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar söz konusu firmaların ilanlarına ilan siteleri üzerinden ulaşabilir ve uygun gördükleri iş ilanlarına iş başvurusu yaparak gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışı iş makinesi operatörü alımlarını değerlendirebilirler.