HaberlerYurtdışı İş

Yurtdışı Mermer ve Mermercilik İşleri

Yurtdışı mermer ve mermercilik işlerinde Türk şirketler.

Bilindiği üzere Türkiye mermer ve mermer ürünleri ve mermer işçiliği alanında dünyanın en iyi ve önde gelen ülkelerinden biri. Türkiye’de mermer ve mermercilik alanında iş yapan, üstün kalite mermer ürünleri üreten çok sayıda mermer firması mevcut. Söz konusu firmalar son zamanlarda yurtiçi işler yanında yurtdışı işlere de yönelmeye başladılar.

Mermer Firmaları Yurtdışı İşlere Yöneliyor

Türkiye’de mermer alanında faaliyet gösteren ve iş yapan mermer firmaları son dönemde yurtiçi işler yanında yurtdışı mermer işlerine yönelmeye başladılar. Mermer ve mermercilik alanında iş yapan Türk şirketler yurtdışı işler alanında yurtdışı iş potansiyelini değerlendirerek yurtdışındaki pastadan pay almak istiyorlar.

Mermer işleri ve mermer ürünleri alanında dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer alan Türkiye’nin geçen yıl 2.05 milyar dolar olan mermer ve mermer ürünleri ihracatı bir miktar gerilese de sektörün önde gelenleri yurtdışı mermer işleri ve yurtdışı mermercilik alanında çok büyük ve önemli fırsatların olduğunu dile getirerek Türk mermer firmalarının yurtdışına açılması ve uzak coğrafyalardaki ülkelerle iş yapması gerektiğini dile getiriyorlar.

Yurtdışı İşler Kapsamında Panama Üs Olabilir

Mermer ve mermercilik alanında iş yapan Türk şirketler şirketler için Panama ön plana çıkan bölgelerden biri. Sektör yetkililerine göre yurtdışında mermer ve mercilik işleri yapma isteyen Türk firmalar için Panama bir üs haline getirilerek buradan Latin Amerika ülkelerine ulaşılabilir ve buralarda mermer ve mermercilik alanında önemli işler yapılarak iş potansiyelinden faydalanılabilir.

İlgili Makaleler