Bilgi Bankası

Yurtdışı İş ve İş İmkanları İçin En İyi ve Tercih Edilen Ülkeler

Yurtdışı iş ve çalışma için tercih edilen en iyi ülkeler. Avusturya, İsveç, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Norveç, Singapur, Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde yurtdışı iş, yaşam ve çalışma şartları..

Günümüzde yurtdışında çalışmak ve yurtdışı işçi ve eleman alımlarından yararlanarak yurtdışı ülkelere gitmek isteyenler için çok sayıda potansiyel ülke ve şehir mevcut. Yurtdışı iş için talep gören ülke ve şehirler çalışılan sektöre, yaşam şartlarına, gidilecek ülkenin maaşlarına ve gelir imkanlarına göre değişiklik gösteriyor. Diğer yandan yurtdışı iş için yabancı ülkelere gidenler açısında aile de önemli bir faktör. Kişiler yurtdışı iş kapsamında gidecekleri ülkelere aile bireylerini de kolay bir şekilde götürebileceklerinden emin olmak istiyorlar.

Yurtdışı İş ve Çalışma İmkanları İçin En İyi Ülkeler

Bugün Türk şirketlerin faaliyet gösterdiği pek çok yurtdışı bölge, ülke ve şehir yurtdışı iş kapsamında talep görüyor. Günümüzde yurtdışı işçi alımı artık tüm dünyada yaygın. Yurtdışı kalifiye ve uzman eleman alımı yanında yurtdışı vasıflı ve vasıfsız işçi alımı da yapılıyor.

Tüm dünya çapında bazı ülkeler varki bu ülkeler yurtdışına işçi ve eleman olarak gitmek isteyenler için oldukça önemli bir yere sahip. Dünya çapında yurtdışı çalışanlar arasında yapılan anketler adaylar tarafından yurtdışı iş konusunda en çok tercih edilen ülkeleri ortaya çıkardır.

Birleşik Arap Emirlikleri’de İş

Birleşik Arap Emirlikleri pek çok yönetici, expat ve mühendisi sahip olduğu ekonomik şartlar nedeniyle cezbediyor. Ankette; Avrupa, Güney veya merkez Asya’da çalışan yönetici ve expatların yüzde 75’i, kendi ülkelerinde çalışmaktansa petrol zengini BAE’de çalışmayı tercih ettiklerini belirtmiş. Yurtdışı iş için en çok tercih edilen ülkeler arasında.

Avusturya’da Çalışma Olanakları

Anket verilerine göre; Avusturya’nın ekonomi ve yaşama deneyimi skoru 0.56, aileye uygunluk skoru ise 0.44. Yöneticilerin üzerinde durduğu tek dezavantaj, Avusturya nüfusunun yüksek yaş ortalaması nedeniyle ülkede sosyal hayatın zayıf olması. Avrupa’da en yurtdışı iş şehirlerin arasında yer alıyor.

İsveç’de Yurtdışı İş

Anket sonuçlarına göre Kuzey Avrupa ülkeleri bu yıl listeyi domine ediyor. Hollanda ve Norveç’in yanında İsveç de özellikle tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor ve bu yıl yerini Hollanda’ya kaptırıyor. Yurtdışına işçi olarak gitmek isteyenler için sıklıkla tercih edilen ülkelerden biri.

Avustralya’da İş ve Çalışma

Yönetici ve expatlar yaşamak için Avustralya’yı en çok güneşli mevsim, zengin yatırım ve iş seçenekleri dolayısıyla seçiyor. Ankete katılanların yüzde 34’ü Avustralya’daki sosyal hayatı överken, yüzde 75’i katılımcıların 64’üne kıyasla kültüre çok kolay adapte olduklarını vurguluyor. Uzun yıllardır çok sayıda kişinin yurtdışı iş ve çalışma için gittiği ülkelerin başında geliyor.

Kanada’da İş İmkanları

Ankette Kanada’da çalışan katılımcılar yeni evlerinin güvenli olduğunu, daha sosyal ve istikrarlı bir hayat yaşadıklarını belirtmiş. Bu Kuzey Amerika ülkesi, yeni vatandaşlarına en sıcak dolu merhabayı diyen, en fazla tolerans gösteren ülke seçilmiş. Yüzde 76 oranındaki katılımcılar, Kanada’nın kendi ülkelerinden çok daha açık fikirli insanlarla dolu olduğunun üzerinde duruyor. Amerika’ya kıyasla sosyal şartların ve maaşların daha yüksek olduğu ülkeler arasında.

Hollanda’da Yurtdışı İş

Hollanda ankete göre yaşamak için bir aileye en uygun şartları içeren ülke olarak seçilmiş. Yöneticilerin yüzde 76’sı sağlık, yüzde 72’si ise çocuklarının eğitimi gibi nedenlerle Hollanda’yı seçtiklerini söylemiş. Avrupa’da yurtdışı iş için tercih edilen ülkelerden biri.

Almanya’da İş İmkanları

Ekonomi ve aile kavramları söz konusu olduğunda sırasıyla 3. ve 5. sırayı kapan Almanya, yaşam deneyimi kriteri söz konusu olduğunda geçen yıla oranla ciddi bir ilerleme göstermiş ve 10. sıradan 4. sıraya yükselmiş. Yurtdışı iş ve çalışma için klasik olmuş ülkelerden bir tanesi. Türkiye’den de çok fazla talebin olduğu bir ülke konumunda.

Yeni Zelanda’da İş ve Çalışma

Yeni Zelanda 0.61 skoruyla yaşam deneyimi açısından en iyi lokasyon olarak öne çıkıyor. Yöneticilerin yüzde 58’i Yeni Zelanda’ya yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla taşındıklarını söylemiş. Yurtdışı iş ve çalışma konusunda yükselen ülkelerden bir tanesi.

Norveç’te İş ve Çalışma

Norveç’in anket sonuçlarına göre indeksteki konumu oldukça yüksek ve istikrarlı. Ekonomi söz konusu olduğunda ikinci sırada yer alan Norveç, yaşam deneyiminde 6., aileye uygunluk kriterinde ise 4. olarak öne çıkıyor. Yaşam şartlarının yüksek olduğu, yurtdışı iş için tercih edilen ülkelerden.

Singapur’da İş ve Çalışma

“Bahçeler şehri” olarak da bilinen Singapur, son üç yıldır tüm yaşam koşulları ortalaması söz konusu olduğunda yurt dışında çalışmak için en iyi lokasyon olarak seçiliyor. Katılımcıların yüzde 26’sı global ortalama olan yüzde 10’a kıyasla, Singapur’un eğitim sistemini mükemmel olarak nitelendiriyor. Yüzde 64’ü ise Singapur’a taşındıktan sonra yaşam kalitelerinin yükseldiğini belirtiyor. Son yıllarda yurtdışı iş ve çalışma konusunda oldukça yüksek talep gören ülkelerden biri. Singapur yurtdışı iş ilanları son zamanlarda en çok aranan yurtdışı iş ilanları arasında yer almaya başladı.

İlgili konular | Yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımı. Hangi ülkeler işçi alımı yapıyor? Yurtdışı iş için en iyi ülkeler. Hangi ülkelerde yaşam ve çalışma şartları iyi? Maaşların yüksek olduğu ülkeler. Yurtdışında çalışmak için en iyi ülkeler. Çalışmak için en çok tercih edilen en cazip, iş imkanı ve iş olanakları sunan ülkeler. Hangi ülkelerde çalışanlar en çok parayı kazanır?

İlgili Makaleler