Demir İşleriDuvar İşleriGenel İşçilikYurtdışı İş İlanları

İnşaat Firması Yurtdışı Türk İşçi ve Eleman Alımı

Yurtdışı vasıflı vasıfsız inşaat işçisi alımı, yurtdışı inşaat işçi ilanları.

Son yıllarda gelişen ekonomisi ve aldığı yabancı göçü ile Malta popülerliği giderek artan ülkeler arasındaki yerini aldı. Bir ada ülkesi olan Malta sahip olduğu ekonomik potansiyel ile yabancı yatırımcıların ve bazı Türk inşaat firmalarının da dikkatini çekmeye başladı.

Yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmalarından biri olan TACA inşaat Malta’da inşaat ve yapı projeleri üstlenmeye hazırlanırken Türkiye’den de söz konusu projeler için inşaat işçisi alımı yapacağını duyurdu. Buna göre Malta’da inşaat işi yapacak olan TACA inşaat bünyesine yurtdışı vasıflı işçi ve yurtdışı vasıfsız işçi alımı gerçekleştirilecek. Yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı kapsamında Malta için yapılacak işçi alımları JobsPlus adındaki iş bulma kurumu tarafından düzenlenecek.

Vasıflı ve Vasıfsız Yurtdışı İnşaat İşçileri

Son yıllarda popülerliği giderek artan ve adı daha sık duyulmaya başlayan Malta yurtdışında çalışmak, yurtdışı iş imkanları ve iş olanaklarını değerlendirmek isteyen yurtdışı işçi adayları için alternatif ülkelerden biri oldu. Türk iş dünyasından önemli isimlerin de yöneldiği Malta şimdi de Türk inşaat firmalarının radarına girdi. Yurtdışında iş yapan Türk inşaat şirketlerinden biri olan TACA inşaat Malta’da yeni bir inşaat ve yapı projesini hayata geçirecek ve bu kapsamda ihtiyaç duyduğu işçileri Türkiye’den getirecek. Buna göre söz konusu proje kapsamında yurtdışında Malta’da çalıştırılmak üzere yaklaşık 2 bin 500 yurtdışı vasıflı inşaat işçisi ve yurtdışı vasıfsız inşaat işçisi alımı yapılacak.

Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımı Nasıl Yapılacak?

Malta’nın önemli gazetelerinden birinde yayınlanan habere göre söz konusu inşaat ve yapı projesinde çalıştırılmak üzere yurtdışı vasıflı işçi ve yurtdışı vasıfsız işçi alımı gerçekleştirilecek. Türkiye’den yaklaşık 2 bin 500 yurtdışı inşaat işçisi alımı yapılması planlıyor. Malta’ya yapılacak yurtdışı işçi alımlarını ise yine Malta’da faaliyet gösteren iş bulma ve işe yerleştirme kurumu olan Jobsplus yönetecek.

İlgili Makaleler