Elektrik İşleriEndonezyaEnerjiGürcistanİsrailPakistanYurtdışı İşYurtdışı İş İlanları

Yurtdışı Enerji İş İlanları İşçi Arayan Yurtdışı Enerji Şirketleri

Türk enerji şirketleri yurtdışı enerji, elektrik, petrol ve gaz üretim işler. Yurtdışı yenilenebilir enerji ve güneş enerjisi santralleri. Yurtdışı enerji iş ilanları. Yurtdışı enerji projeleri.

İnşaat alanında olduğu gibi enerji alanında Türk enerji şirketleri gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında önemli işlere ve projelere imza atıyorlar. Türk enerji firmaları ülke içinde gerçekleştirdikleri enerji işleri yanında son yıllarda yurtdışında enerji işleri yapmaya başlayarak yurtdışı enerji sektöründe de önemli bir yer edinmeye başladılar.

Yurtdışında iş yapan, enerji işleri yürüten, enerji santralleri işleten ve enerji projeleri üreten Türk enerji ve elektrik şirketleri farklı bölge ve ülkelerde yurtdışı enerji ve elektrik işleri yürütürken bir yandan da yurtdışına enerji meslekleri kategorisinde yurtdışı işçi arayan yurtdışı eleman götüren firmalar olarak öne çıkıyor, yurtdışı enerji sektöründe iş imkanları sunuyorlar.

Yurtdışı İşçi Arayan Türk Enerji Şirketleri

Son 20 yıllık dönemde Türk enerji şirketleri yurtiçinde önemli enerji işleri ve enerji projeleri ile ciddi anlamda büyük tecrübeler edindikten sonra yurtdışı enerji ve elektrik işlerine yönelmeye başladılar ve yurtdışı enerji projeleri ve enerji işleri alanında yatırımlar yaparak kendilerini kanıtladılar. Türk enerji şirketleri yurtdışı enerji işleri kapsamında enerji götürüyor, elektrik santrali kuruyor ve işletiyor, enerji projeleri üretiyor, elektrik dağıtım hizmeti yürütüyorlar.

Zorlu Enerji Yurtdışı Elektrik İşleri

Yurtdışında enerji işleri yapan Türk enerji şirketlerinden biri olarak öne çıkıyor. Türkiye’de hali hazırda enerji üretimi gerçekleştiren Zorlu Enerji yurtdışı işler kapsamında Pakistan ve İsrail’de enerji işleri yapıyor. Şirket yurtdışında yenilenebilir enerji santrali ve güneş enerjisi santrallerine yatırım yaparak yurtdışında büyümesini ve genişlemesini sürdürüyor.

Karadeniz Holding Yurtdışı Enerji Projeleri

Enerji işleri ve enerji projeleri alanında yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren Türk enerji ve elektrik şirketlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Karadeniz Holding hali hazırda yurtiçinde kurulu güce sahip olmasının yanında diğer yandan bünyesindeki 15 adet enerji gemisiyle yurtdışında elektrik üretim işi yapıyor. Şirket yurtdışı enerji işleri kapsamında Lübnan, Gana, Sierra Leone, Gambiya, Zambiya ve Endonezya’da elektrik işleri yürütüyor.

Aksa Enerji Yurtdışı İşler

Enerji piyasalarında ve enerji sektöründe adı sıkça duyulan Aksa Enerji yurtiçinde ve yurtdışında enerji ve elektrik işleri yapan Türk enerji firmalarından biri. Yurtdışı enerji santralleri alanında KKTC’de ve Afrika ülkeleri olan Madagaskar, Mali ve Gana’da enerji ve elektrik işleri yapıyor.

Pet Holding Yurtdışı Enerji İşleri

Türk enerji şirketlerinden biri olan Pet holding yurtdışı enerji işleri alanında yatırım yapıyor. Şirket yurtdışında petrol üretim tesisleri ile faaliyet gösteriyor. Yurtdışında iş yapan Türk petrol üretim şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor.

Yukarıdaki sıralanmış olan yurtdışında enerji işleri yapan, yurtdışında enerji santralleri işleten, elektrik, petrol ve gaz üreten çok sayıda Türk enerji şirketler mevcut. Bunlar arasında Enka Enerji, Çalık Enerji, Limak Enerji, Cengiz Enerji, Orge Enerji, Gama Enerji ve Eüaş gibi şirketler var.

Yurtdışı Enerji İş İlanları

Yurtdışında iş yapan Türk enerji şirketleri aynı zamanda yurtdışına eleman arayan işçi götüren, yurtdışı enerji sektörü ve elektrik işleri, petrol ve gaz sanayi alanlarına yurtdışı iş imkanları sunan firmalar olarak da öne çıkıyor. Yurtdışı Türk enerji, elektrik, petrol ve gaz sanayi şirketlerinin yurtdışı iş ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar bunu en kolay şekilde internet üzerinden yapabilirler.

İnternet üzerinde başta yerli kaynaklar olmak üzere yabancı kaynaklar üzerinde yurtdışı enerji iş ilanlarına ulaşabilir ve söz konusu yurtdışı işçi ve eleman arayan enerji şirketlerinin iş ilanlarına kendilerine uygun gördükleri takdirde iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirler.

Yurtdışına Tecrübeli Eleman Aranıyor

Scada mühendisleri, boru hattı mühendisleri, proje satış mühendisleri, rüzgar ve güneş enerjisinde iş deneyimi olan mühendisler, üretim genel olarak şehir dışı lokasyonlarda yapıldığı için ilgili bölgelerde çalıştıracak saha mühendisleri ve teknisyenler, dağıtım firmaları ise mevsimsel değişikliklerin etkisi ile artan nüfusun takibi için personel bulmakta zorlanıyor.

İlgili Makaleler