Türkmenistan Türk İnşaat Şirketleri 2020 Türkmenistan’a İşçi Arayan Firmalar

Türkmenistan'da iş yapan Türk şirketler. Türkmenistan yurtdışı işçi arayan ve yurtdışı eleman alımı. yapan firmalar. Türkmenistan'da Türk firmaları.

Tüm dünya çapında Türk inşaat ve yapı şirketleri önemli projelere imza atarken Türkmenistan’da iş yapan Türk şirketler de önemli inşaat projelerini üstleniyorlar. Söz konusu Türkmenistan’da iş yapan inşaat firmaları ihtiyaçları kapsamında projelerde çalıştırmak üzere Türkmenistan’a yurtdışı eleman alımı ve yurtdışı işçi alımı yapıyor. Türk firmaların Türkmenistan’daki inşaat ve yapı projeleri ve yurtdışı işçi eleman alımları bu yıl ve sonraki yıllarda da tüm hızıyla devam edecek gibi görünüyor.

Türk İnşaat Firmaları Farklı Alanlarda İş Yapıyorlar

Türkmenistan’daki Türk firmaları, Türkmenistan’da konut, okul, kreş, yol, petrol ve doğalgaz platformları, tekstil fabrikaları, köprü, enerji nakil hatları, boru hattı, demiryolları, hastane, otel ve dinlenme tesisleri gibi birçok projenin yapımını üstlendi. Türk şirketlerinin, Türkmenistan’da aldıkları işlerin bedelinin, yıl sonuna kadar 5 milyar doların üstüne çıkması bekleniyor. Geçen sene yaşanan küresel krize rağmen Türk şirketleri, Türkmenistan’da 63 projeyi hayata geçirdi. Türkmenistan’da iş yapan Türk firmalar bir yandan burada iş yaparken bir yandan Türkmenistan’a işçi arayan, işçi alan ve Türkmenistan’a işçi götüren firmalar olarak da ön planda bulunuyorlar.

Türkmenistan’da İşçi Arayan Türk İnşaat Firmaları

Türkmenistan’da faaliyet gösteren ve iş yapan Türk inşaat şirketleri, bu ülkenin imarına büyük katkı sağlıyor. Türkmenistan’da iş yapan Türk şirketleri tarafından inşa edilen mermer kaplı beyaz binalar bir birinin ardından hizmete açılıyor. Türk Merv İnşaat firması tarafından başkent Aşkabat’a 35 kilometre mesafede bulunan Izgant köyünde inşa edilen sosyal amaçlı tesisler, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un katılımıyla hizmete açıldı. Türk şirketi, bu köyde Medeniyet Köşkü ve Spor Kompleksi inşa etti. Medeniyet Köşkü’ne Devlet Başkanı’nın babası olan Malikguli Berdimuhammedov’un ismi verildi.

2012 yılında Bağımsız Devletler Topluluğu’nun (BDT) dönem başkanlığını yaptıklarını belirten Türkmen lider, önümüzdeki Kasım ayında BDT Devlet Başkanları Zirvesi’ne ev sahipliği yapacaklarını belirtti. Berdimuhamedov, Türk şirketi tarafından inşa edilen Medeniyet Köşkü ve Spor Kompleksi’ni gezdikten sonra açılış alanından ayrıldı. Açılışa, Aşkabat’taki yabancı misyon şefleri, bakanlar, Türkmenistan’ın yurtdışındaki büyükelçileri, Türk işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Merv İnşaat Türkmenistan

Türkmenistan iş yapan Türk inşaat şirketlerinden biri olan Merv İnşaat’ın inşa ettiği 500 kişilik Medeniyet Köşkü 17 milyon dolara mal oldu. Bu merkezde, nikah odası, internet kafe, 150 kişilik sinema salonu, müze ve sergi alanı bulunuyor. 11.5 milyon dolara mal olan Spor Kompleksi’nde sporun çeşitli branşlarına ait odalara yer alıyor. Ayrıca, kapalı ve açık spor sahaları mevcut.

Türk inşaat şirketlerinin en çok iş aldıkları ülkelerden olan Türkmenistan’da, Türk inşaat şirketleri önemli projeler yürütüyor. Şirketlerin yılın 8 ayında aldıkları inşaat projeleri bedeli 3 milyar 785 milyon doları buldu. Adaylar Türkmenistan’da işçi alacak olan şirketlerin Türkmenistan iş ilanlarına internet üzerinden ulaşarak gerekli şartları taşıdıkları takdirde yurtdışı iş başvurusu yapabilirler.

4 YORUMLAR

  1. Ben 20 yillik ustayim alci boya. Siva. Yapmaktayim yurt disina gitmek istiyorum uzun vadeli calismak istiyorum

  2. slm ben antalyadan çelik imalat montaj makina kaynak ustasıyım 20 yıldır bu işi yapıyorum istenirse tecrübeli çelik imalat montaj ekibi bulurum yurtdışı tecrübem var her türlü projeli işlerinizi yaparım yurtdışı işlerinizde çalışmak istiyorum.

  3. ben 15 yıllık mekanik tesiisat ustasıyım .bıransımda deneyımlıyım .sıyah .galvanız.ppr. pvc. kılıma santral. kazan dairesi.ciller konusunda uzmanım yurt dısı deneyımım var hazır 10 yıllık pasaportum var. E. ehlıyetim var.

  4. selamlar istanbuldan yüksel ünal marangoz mobilya ustasıyım iş aramaktayım sizinle calışmak istiyorum yurt dışında saygılar cep 5354568910

Comments are closed.