İnşaat SektörüYurtdışı İnşaat Projeleri

Yurtdışı İnşaat Projeleri Devam Eden Şantiyeler

Yurtdışı Türk inşaat projeleri ve yurtdışı devam eden şantiyeler. Yurtdışında inşaat projeleri ve şantiyesi olan Türk inşaat şirketleri.

Yurtdışında iş yapan inşaat projeleri üreten Türk inşaat şirketlerinin sayısızı oldukça fazla. Hali hazırda yurtdışında uzun zamandır önemli ve büyük inşaat projelerine imza atan yurtdışı Türk inşaat şirketleri yanında Türkiye’de önemli projeler üreten Türk inşaat firmaları da hızla yurtdışında inşaat işleri yapmak yurtdışına yönelmeye başladı.

Günümüzde Türk inşaat şirketleri dünyanın pek çok farklı bölgesinde farklı ülkelerde altyapı, üstyapı, endüstriyel ve enerji alanında yurtdışı inşaat projeleri üretiyorlar.

Yurtdışı İnşaat Projeleri

Günümüze kadar dünyanın farklı bölgeleri ve farklı şehirlerinde otoyol, demiryolu, havalimanı, deniz limanı, hastane, konut, rezidans, otel, fabrika, endüstriyel tesis, askeri tesis projelerini tamamlayan Türk inşaat şirketleri halen devam eden yurtdışı inşaat projeleri kapsamında pek çok farklı inşaat projeleri çalışmalarına devam ediyorlar.

Türk inşaat sektöründe önemli tecrübeler eden Türk inşaat ve yapı firmaları uzun yıllar önce Libya ile yurtdışı inşaat işlerine başlayarak yurtdışı inşaat projeleri alanında ilk adımlarını atmaya ve zamanla birçok ülkede yeni inşaat projeleri üstlenmeye başladılar.

Yurtdışı Devam Eden Şantiyeler

Yurtdışında iş yapan ve şimdiye kadar yurtdışı inşaat projeleri kapsamında devasa ve değeri çok yüksek projeleri hayata geçiren zengin ve büyük Türk inşaat şirketleri hali hazırda Rusya, Dubai, Katar, Tanzanya, Afganistan, Irak, Mozambik, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Cezayir, İsrail, Gürcistan, Fas, Pakistan, Suudi Arabistan, Umman, Yemen, Kuveyt ve Endonezya gibi ülkelerde devam eden inşaat projeleri ve devam eden şantiyeler ile yurtdışı inşaat işlerini yürütüyorlar.

Türk inşaat firmaları söz konusu ülkeler ve daha pek çok farklı ülke ve şehirde lüks otel projeleri, demiryolu projeleri, otoyol projeleri, fabrika ve endüstriyel tesis projeleri, enerji ve elektrik santrali projeleri, havalimanı projeleri, deniz limanı projeleri, rezidans, konut ve hastahane projeleri üretiyorlar.

Yurtdışı Projeleri Olan Türk İnşaat Şirketleri

Günümüzde yurtdışında sayısız Türk inşaat firması önemli ve büyük inşaat ve yapı projeleri yürütüyorlar. Bunlardan bazıları uzun yıllardır yurtdışı inşaat işleri yapan inşaat firmaları olmakla birlikte bazılar da yakın zamanda yeni inşaat projeleri üstlenerek yurtdışına açılan Türk inşaat şirketleri. İnşaat sektöründe son dönemde yurtdışına açılan bir başka kesim. Yakın zamana kadar yalnızca Türkiye’de ağırlıklı olarak da İstanbul’da markalı konut üreten şirketler yurtdışı inşaat projeleri üretmeye başladılar.

Yurtdışında devam eden inşaat projeleri ve bu kapsamda yurtdışında devam eden şantiyeleri bulunan Türk inşaat firmaları arasında ENKA, Limak İnşaat, Tepe İnşaat, KOLİN, Gama İnşaat, Rönesans İnşaat, Akfen İnşaat, Tekfen İnşaat, MNG Holding, Kalyon İnşaat, Mesa İnşaat, Cevahir, Cengiz İnşaat, Zafer, Demir İnşaat, Kuzu Grup, Kayı İnşaat, İçtaş İnşaat, TAV, Yapı Merkezi, Doğuş, Çalık, MAPA, Gülermak, Anel ve Gürbağ İnşaat gibi kendisini yurtiçi ve yurtdışı inşaat projeleri alanında kanıtlamış inşaat şirketleri yer alıyor.

İlgili Makaleler