Tekfen İnşaat Yanbu – Cidde Boru Hattını İnşaa Edecek

Özellikle uluslararası yapı ve inşaat projeleri piyasasında önemli işlere imza atan Tekfen İnşaat yeni projeyle gündemde. Söz konusu yeni proje toplamda 333 kilometre uzunluğunda bir boru hattı. Yeni boru hattı Yanbu ve Cidde arasında kurulacak. Tekfen inşaat projenin bedeli olarak toplam 300 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Yanbu Cidde boru hattı projesine ilişkin bilgilendirme Tekfen İnşaat tarafında KAP’a yapıldı. Ağustos 2016’da imzalanan yeni boru hattı yapım sözleşmesine ilişkin şirket tarafından şu bilgiler verildi.

“Grup şirketlerimizden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. ile Aramco arasında 31 Ağustos 2016 tarihli açıklamamızda niyet mektubu imzalandığı duyurulan, Yanbu – Cidde arasında toplam 333 km uzunluğundaki boru hattı projesinin inşaatı işinin toplam 299 milyon 312 bin ABD Doları bedelle anahtar teslimi olarak inşa edilmesi ve 47 ay sonunda teslim edilmesi konusunda nihai sözleşme aynı şartlar ve kapsam ile imzalanmıştır.”

47 ay süresince devam edecek ve teslim edilecek projenin işçi ve personel alımı kapsamında birçok işçiye ev sahipliği yapacağı da önemli noktalardan biri. Tekfen İnşaat yurtdışı işçi alımı ve iş ilanlarına iş portalları üzerinden ulaşabilir, iş başvurusu yapabilirsiniz.

Son Güncelleme: 2 Mayıs 2018 11:58