Tekfen İnşaat Yanbu – Cidde Boru Hattı İnşaat Projesi

Tekfen İnşaat yurtdışı inşaat projeleri ve yurtdışı şantiyeleri. Yurtdışı boru hattı projeleri. Aramco yurtdışı projeler.

Özellikle uluslararası yapı ve inşaat projeleri piyasasında önemli işlere imza atan Tekfen İnşaat yeni bir yurtdışı inşaat projesiyle gündemde. Söz konusu yeni yurtdışı inşaat projesi kapsamında toplam uzunluğu 333 kilometreyi bulacak olan bir boru hattı inşa edilecek. Yanbu ve Cidde arasında konumlandırılacak olan boru hattı yurtdışında iş yapan büyük Türk inşaat şirketlerinden biri olan Tekfen İnşaat tarafından hayata geçirilecek. Söz konusu yurtdışı inşaat projesinin toplam bedeli ise 300 milyon dolar.

Tekfen İnşaat Yanbu – Cidde Boru Hattı İnşaat Projesi

Yanbu Cidde boru hattı projesine ilişkin bilgilendirme Tekfen İnşaat tarafından KAP’a yapıldı. Ağustos 2016’da imzalanan yeni boru hattı yapım sözleşmesine ilişkin şirket tarafından şu bilgiler verildi.

“Grup şirketlerimizden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. ile Aramco arasında 31 Ağustos 2016 tarihli açıklamamızda niyet mektubu imzalandığı duyurulan, Yanbu – Cidde arasında toplam 333 km uzunluğundaki boru hattı projesinin inşaatı işinin toplam 299 milyon 312 bin ABD Doları bedelle anahtar teslimi olarak inşa edilmesi ve 47 ay sonunda teslim edilmesi konusunda nihai sözleşme aynı şartlar ve kapsam ile imzalanmıştır.”

Yurtdışında inşaat işleri yapan, inşaat projeleri üreten ve yurtdışında farklı ülkelerde şantiyeleri bulunan Türk inşaat şirketlerinden biri olan ve aynı zamanda yurtdışına işçi götüren işçi alan Türk firmalardan da biri olan Tekfen İnşaat söz konusu bu proje kapsamında da ihtiyaçları doğrultusunda yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı gerçekleştirecek.

47 ay süresince devam edecek ve teslim edilecek projenin işçi ve personel alımı kapsamında birçok işçiye ev sahipliği yapacağı da önemli noktalardan biri. Tekfen İnşaat yurtdışı işçi alımı ve iş ilanlarına iş portalları üzerinden ulaşabilir, iş başvurusu yapabilirsiniz.