Azerbaycanİnşaat FirmalarıYurtdışı İş İlanları

Tekfen İnşaat ve Tesisat, Azfen Yurtdışı Azerbaycan

Tekfen İnşaat ve Tesisat, Azfen yurtdışı Azerbaycan Bakü projeleri. Tekfen Azerbaycan inşaat işçisi, inşaat elemanı ve inşaat ustası alımı, iş imkanları.

Tekfen İnşaat Azerbaycan’da iş yapan Türk şirketler arasında yer almakla birlikte Azerbaycan’da çok sayıda önemli altyapı, üstyapı ve tesis projeleri üstlenmektedir. Tekfen İnşaat Azerbaycan yurtdışı projeler kapsamında yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı da yapmaktadır. Diğer yandan Tekfen İnşaat Azerbaycan’da iş yapan Türk inşaat firmaları arasında Azerbaycan’a işçi götüren, inşaat işçisi ve inşaat ustası alımı yapan, Azerbaycan’a eleman arayan şirketlerden biri olarak da öne çıkıyor, Azerbaycan inşaat sektöründe yurtdışı iş imkanları sağlıyor.

Tekfen İnşaat ve Tesisat yurtdışı inşaat ve yapı projeleri kapsamında Azerbaycan’da çok sayıda proje tamamlamış ve yeni projeler de üstlenmeye devam etmektedir. Şirketin Azerbaycan projelerinden bazıları şöyle:

Tekfen İnşaat Azerbaycan İnşaat Projeleri

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi Genel Merkez Binası İnşaatı 2 bodrum ve 38 normal kattan oluşan 200 m yüksekliğinde (100.000 m2 inşaat alanı) dinlenme hollerini de içeren bir ofis yapısı (Tower) ile konferans salonları, kafeterya-restaurant ve spor salonunu barındıran Podium yapısından oluşmaktadır. Proje, başkent Bakü’nün şehir merkezini uluslar arası havaalanına bağlayan ana arter olan Heydar Aliyev bulvarı üzerinde konumlanmıştır. Bu nedenle yapı, Bakü’ye gelecek ziyaretçiler üzerinde güçlü bir etki bırakacaktır. Proje kapsamında çok sayıda işçi ve personel alımı yapılmıştır.

Bakü | Olimpiyat Stadyumu İnşaat Projesi

Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de, Büyük Şor Gölü yakınında konumlanan Bakü Olimpiyat Stadyumu; 68.000 kişilik kapasiteli 496.000 m2 toplam saha alanında yerleşen ve 204.000 m2 toplam kapalı inşaat alanı bulunan Proje, ticari alanlar, engelli, genel kullanım, basın ve özel kullanıma ayrılmış CIP, VIP ve VVIP kısımlarını içermektedir. Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’nin Projelendirme ve İnşaatını üstlendiği Bakü Olimpiyat Stadyumu Projesinin, projelendirme ve yapım süresi 24 ay olarak belirlenmiş olup 27.02.2013 mukavele tarihli Proje, 28.02.2015 ‘te tamamlanmıştır. Proje için çok sayıda yurtdışı işçi alımı yapılmıştır.

Bakü | Petrol Taşıma İnşaat Projesi

Azerbaycan Erken Petrol Taşıma Projesi, Hazar Denizi’ndeki Güneşli ve Çıralı sahalarında üretilen ham petrolü, Bakü’nün 50 km güneyindeki Sangaçhal Terminali’ne taşımayı amaçlamaktadır.

Bakü | Vergiler Bakanlığı Genel Merkez Binası İnşaat Projesi

Vergiler Bakanlığı Genel Merkez Binası İnşaatı 2 bodrum ve 31 normal kattan oluşan 168 m yüksekliğinde (44.270 m2 inşaat alanı) çalışma alanları, spor salonu, restaurant ve konaklama alanları içeren bir ofis yapısı (Tower) ile konferans salonu, kafeterya ve lobiden oluşan Podium yapısından oluşmaktadır. Proje, Bakü’nün enerjik ruhunu yansıtırken bakanlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak istisnai bir yapıdadır. Bu sıradışı dizayn, Vergiler Bakanlığı Projesini klasik 21. yüzyıl modern mimari örneği olmasını sağlayacaktır. Projede çalıştırılmak üzere çok sayıda işçi ve eleman alımı gerçekleştirilmiştir.

Apşeron | Yüksek Basınçlı Doğalgaz Boru Hattı İnşaat Projesi

Azerbaycan Apşeron Yarımadası Yüksek Basınçlı Doğalgaz Boru Hattı ve Bağlantılı Kompresör İstasyonu projesi Tekfen – Azfen Ortak Girişimi tarafından mühendislik-tedarik-inşaat bazında üstlenilmiştir. Projenin amacı SOCAR’ın (Azerbaycan Devlet Petrolleri Şirketi) Karadağ’da bulunan gaz proses tesislerinden Bakü’nün 40 km kuzeydoğusundaki 400 MW Severnaya Gaz Kombine Enerji Santraline doğalgaz sağlamaktır. Tamamlandığında enerji santralinin ihtiyacına cevap verecek olan proje, aynı zamanda JSC Azerigaz tarafından gelecekte Apşeron Yarımadası’ndaki diğer kullanıcılara da gaz sağlaması düşünülen daha geniş bir projenin parçası olarak da ele alınmıştır.

Bakü | Supsa Boru Hattı İnşaat Projesi

Supsa Boru Hattı Projesi Azerbaycan petrollerini Karadeniz sahilindeki Supsa Limanı’na taşımak amacı ile yapılan Hazar Denizi Azerbaycan – Gürcistan sınırı arasında 20” x 444 km uzunluğunda FBE ham petrol boru hattının inşaatını kapsamaktadır. Proje; Azerbaycan için 115.000 varil/gün kapasiteli Chirag sahası hampetrolünün Gürcistan üzerinden naklini sağlayan ana güzergahdır. Önce rehabilitasyon çalışması olarak planlanan proje daha sonra bütünüyle yeni boru döşeme sistemine dönüşmüştür.

Tekfen İnşaat ve Tesisat Azerbaycan Tüm İnşaat ve Yapı Projeleri

AZERBAYCAN – AZERBAYCAN DEVLET PETROL ŞİRKETİ GENEL MERKEZ İNŞAATI (SOCAR TOWER) PROJESİ
AZERBAYCAN – BAKÜ OLİMPİYAT STADYUMU PROJESİ
AZERBAYCAN – VERGİLER BAKANLIĞI YENİ YÖNETİM BİNASI
AZERBAYCAN – BATI BORU HATTI, AZERBAYCAN KESİMİ
AZERBAYCAN – APŞERON YARIMADASI, DOĞAL GAZ BORU HATTI
AZERBAYCAN – ÇIRALI PLATFORM İMALATI VE SU ENJEKSİYON MODÜLÜ MONTAJI
AZERBAYCAN – ŞAH DENİZ 2.FAZ (SD2) PROJESİ OFFSHORE TESİSLERİN İMALATI İLE PLATFORMLARIN KALICI AYAKLAR ÜZERİNE YERLEŞTİRİLMESİ VE DENİZDEKİ DEVREYE ALMA İŞLERİ İÇİN DESTEK HİZMETLERİ
AZERBAYCAN – SANGAÇAL TERMİNALİ ELEKTRO MEKANİK İŞLERİ VE DEPOLAMA TANKLARI
AZERBAYCAN – PROSES, KOMPRESÖR, SU HAZIRLAMA VE ENJEKSİYON PLATFORMU, DENİZÜSTÜ TESİSLERİ
AZERBAYCAN – ŞAH DENİZ GAZ İHRAÇ TERMİNALİ
AZERBAYCAN – STB1 – BARJ İYİLEŞTİRME PROJESİ
AZERBAYCAN – KOMPRESÖR & SU ENJEKSİYON PLATFORMU, DENİZÜSTÜ TESİSLERİ
AZERBAYCAN – AZERİ, ÇIRALI, GÜNEŞLİ 1 & 2 FAZ DENİZ TERMİNALİ
AZERBAYCAN – COP – WC – PDQ – AZERBAYCAN PLATFORM ÜST YAPI VE SONDAJ TESİSLERİ İMALATI VE YAŞAM ÜNİTELERİ MONTAJI
AZERBAYCAN – SHAH DENİZ FAZ 2 PROJESİ SANGACHAL KARA TERMİNALİ TESİSLERİ

İlgili Makaleler