TanzanyaYurtdışı İş İlanları

Tanzanya’da İnşaat İşleri Yapan Türk İnşaat Firmaları

Tanzanya'da iş yapan Tanzanya'ya işçi götüren eleman arayan Türk inşaat şirketleri. Yapı Merkezi Tanzanya inşaat projeleri. Meka Tanzanya.

Yurtdışı iş ve çalışma ve özellikle de yurtdışı inşaat işleri dendiğinde son dönemde akla gelen en popüler ülkelerden biri olmaya başlayan Tanzanya yurtdışı iş imkanları sunuyor. Afrika ülkelerinden biri olan Tanzanya’da iş yapan Türk inşaat firmaları, Tanzanya’da önemli inşaat işleri yapıyor önemli inşaat ve yapı projeleri üretiyorlar.

Afrika ülkelerinden en güvenilir ve en istikrarlı ülke olan Tanzanya, Kenya, Uganda,  Ruanda ve Brundi’nin de içinde bulunduğu Doğu Afrika Topluluğu içerisinde yer alıyor. Tanzanya’da iş yapan, inşaat ve yapı projeleri üreten Türk inşaat şirketleri aynı zamanda Tanzanya’ya işçi götüren eleman arayan Türk firmalar olarak da öne çıkarken Tanzanya inşaat sektöründe yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş fırsatları da sunuyorlar.

Türk inşaat firmaları yurtdışı işler kapsamında Tanzanya’yı keşfederek önemli ve büyük işlere imza atmaya başladılar. Zanzibar adası ve Serengeti, altyapı ve konut sektöründe çok büyük bir potansiyele sahip olan Tanzanya yeni bulunan doğal gaz rezervleriyle inşaat şirketlerini ve diğer yatırımcıları çemeye devam ediyor.

Tanzanya’da İş Yapan Türk İnşaat Şirketleri

Yeni yeni gelişen bir Afrika ülkesi olan Tanzanya’da iş yapan Türk inşaat firmaları uluslararası alanda birçok ülkede olduğu gibi yurtdışı inşaat işleri kapsamında Tanzanya’da da önemli inşaat ve yapı projeleri üzerinde çalışarak söz konusu projeleri hayata geçiriyorlar. Günümüzde Tanzanya inşaat sektöründe önemli rol oynayan Türk inşaat firmaları Tanzanya projelerinde ve Tanzanya şantiyelerinde çalışacak işçi ve eleman arayan firmalar olarak da Tanzanya’da yurtdışı iş imkanları ve iş olanakları sunuyorlar.

Yapı Merkezi | Tanzanya iş yapan Türk inşaat şirketlerinin en başta gelenlerinden bir tanesi Yapı Merkezi. Yapı Merkezi Tanzanya inşaat sektörüne hızlı bir giriş yaparak önemli bir inşaat projesine imza atarak çalışmalara başladı. Yapı Merkezi Tanzanya projesi değeri 1.9 milyar dolar olan bir demir yolu işini kapsıyor. Söz konusu Tanzanya’daki Yapı Merkezi demir yolu projesi Morogoro Makutupora ve Darüsselam Morogoro arasında kurulacak olan demir yolu hatlarını içeriyor.

MEKA | Tanzanya’da iş yapan Yapı Merkezi ile birlikte kaliteli beton üreticisi MEKA da Tanzanya’da iş yapıyor. Yapı Merkezi Tanzanya demiryolu projesi için kaliteli beton üretimi gerçekleştirecek olan MEKA, demiryolu projelerinin bir parçası olan Tanzanya’daki yeni bir proje için çok kısa sürede 2 MB-60M Mobil Santraller teslim edilecek. MEKA da Türk inşaat şirketleri ile birlikte Afrika kıtasındaki işlerini arttırıyor.

Tanzanya’da İnşaat Projeleri Yapı İşleri

Yurtdışına iş yapan yurtdışına işçi götüren eleman arayan ve yurtdışında önemli inşaat projelerine imza atan Türk inşaat şirketlerinin Tanzanya inşaat sektörü ve inşaat piyasasına olan ilgisi her geçen gün artarak devam ediyor. Türkiye ve Tanzanya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin önümüzdeki dönemde güçlenerek gelişmesi göz önüne alındığında daha pek çok Türk inşaat firmalarının ileriki zamanlarda Tanzanya’da yeni inşaat ve yapı projeleri üstlenmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler