Suudi ArabistanYurtdışı İş İlanları

Suudi Arabistan’a Yurtdışı İşçi Alımı Yapan Firmalar

Suudi Arabistan'da Türk şirketler. Tekfen İnşaat, Yüksel İnşaat, YKM Yapı Koordinasyon, Doğuş İnşaat, MNG Holding - MAPA, Baytur, Dizayn Grup, ETS TUR ve Deloitte.

Türk firmaların iş yaptıkları önemli ülkelerden biri olan Suudi Arabistan Türkiye’den yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı konusunda da başta gelen ülkelerden birisi. Birçok Türk şirket özellikle başta Türk inşaat firmaları olmak üzere Suudi Arabistan’da bulunan projeleri, işletmeleri veya ofisleri için farklı alan ve pozisyonlarda görevlendirmek üzere yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yapıyor. Suudi Arabistan’da iş yapan Türk şirketler ve firmalar bu ülkede hem iş yapıyor, projeler üretiyor hem de yurtdışı istihdam kapsamında iş imkanları ve iş olanakları sağlayarak Suudi Arabistan’a işçi götüren eleman arayan firmalar olarak öne çıkıyorlar.

Günümüz itibariyle Suudi Arabistan’da iş yapan Türk şirketler kalite kontrol mühendisinden, teknik ofis şefine, idari işler şefinden müdürlük pozisyonuna kadar birçok farklı pozisyonda Suudi Arabistan için yurtdışı işçi alımı yapıyor. Bunun yanında Türk şirketler yine vasıflı yurtdışı işçi alımı, vasıfsız yurtdışı işçi alımı, yurtdışı kaynakçı, yurtdışı boyacı, sıvacı, şantiye şefi, aşçı ve bunun gibi birçok alanda yurtdışı eleman alımı yapıyorlar.

Suudi Arabistan’da İş Yapan Türk Firmalar

Suudi Arabistan’da farklı alanlarda iş yapan çok sayıda Türk firma mevcut ve bunlar içerisinde Türk inşaat şirketleri Suudi Arabistan’da iş yapan ve Suudi Arabistan’a işçi götüren eleman arayan firmalar olarak öne çıkıyor. Suudi Arabistan’a yurtdışı eleman ve işçi alımı yapan bazı Türk Firmalar ise şu şekilde: Tekfen İnşaat, Yüksel İnşaat, YKM Yapı Koordinasyon, Doğuş İnşaat, MNG Holding – MAPA, Baytur, Dizayn Grup, ETS TUR ve Deloitte.

Dikkat edilmesi gereken nokta ise söz konusu firmalar Suudi Arabistan’a yurtdışı işçi alımı yaparken genellikle dil bilen adayları tercih ediyorlar. Kısacası ikinci ve üçüncü diliniz varsa yurtdışı işçi alımlarından yararlanma şansınız bir o kadar yüksek. Diğer yandan inşaat sektöründe deneyimli adayların da yurtdışı Türk firmalarda çalışma şansı fazla.

Suudi Arabistan İş İlanları ve İş Başvurusu

Suudi Arabistan’a personel ve işçi alımı yapan, Suudi Arabistan’a çalışacak işçi götüren eleman arayan Türk firmaların iş ilanlarına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar söz konusu firmaların yurtdışı iş ilanlarına kariyer portalları üzerinden veya firmaların kendi web siteleri üzerinden ulaşarak ve iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. mekanik sıhhi tesisat ustası ve kaynakçıyım myk belgem var. 16 yıllık tecrübem var. Uzun süre yurtdışı işlerde çalıştım formenlik yaptım usta ekibimle veya tek yurtdışı inşaat projeleri ve şantiyelerde çalışabilirim.