SingapurYurtdışı İş

Singapur İşçi Alımı, Vasıflı Vasıfsız İş İmkanları ve İş İlanları

Singapur’da vasıflı işçi ve vasıfsız işçi alımı çerçevesinde iş imkanları ve iş olanakları neler, yurtdışı işçi alımı var mı. Singapur vasıflı ve vasıfsız işçi alımı kapsamında en çok aranan işçi türleri ve meslekler hangileri. Singapur iş başvuru formu var mı, nasıl ve nereden iş bulunur, Singapur iş ilanlarına nereden ulaşılır nasıl iş başvurusu yapılır. İşçi ve eleman alımı için iş arama ve iş bulma siteleri.

Bilindiği üzere günümüzde yurtdışında çalışmak üzere yurtdışı vasıflı işçi alımı ve vasıfsız işçi alımı iş imkanlarını değerlendirmek isteyen çok sayıda insan mevcut. Birçok kişi yurtdışı vasıflı veya vasıfsız iş olanaklarından faydalanmak üzere farklı ülkeleri ve bu ülkelerdeki iş imkanlarını araştırırken, Türkiye’ye uzak bir coğrafyada bulunan Singapur da bu konuda son yıllarda öne çıkan ülkelerden bir tanesi. Bu yazımızda yurtdışı iş kapsamında Singapur’da iş arayan, Singapur’da vasıflı vasıfsız işçi alımlarından yararlanmak ve Singapur’da iş olanaklarını değerlendirmek isteyenler için Singapur’da vasıflı vasıfsız işçi alımı ve iş imkanlarından bahsediyoruz.

Tarihi yaklaşık bin yol öncesine dayanan ve Güneydoğu Asya’da bulunan Singapur Endonezya ve Malezya toprakları arasında sıkışmış küçük bir ada ülkesi olmakla birlikte yaklaşık 6 milyon nüfusa sahiptir. Ülkede konuşulan diller İngilizce, Mandarin, Tamilce ve Malaycadır.. Ekonomisine bakıldığında Singapur’da ekonominin oldukça gelişmiş olduğu ve tüm dünyaya açık bir serbest piyasaya sahip olduğu görülür. Singapur ekonomisi serbest piyasa anlayışı, düşük vergilere sahip olması, profesyonel iş kültürü ve çalışanlar için yüksek maaşların hakim olduğu bir sistem olarak tüm dünya çapında öne çıkmaktadır. Singapur’da ekonomiye şekil veren temel sektörler elektronik, kimyasallar, biyomedikal, lojistik, ulaşım mühendisliği, turizm ve hizmet sektörü olarak dikkat çekiyor.

Peki Singapur’da vasıflı işçi ve vasıfsız işçi alımı çerçevesinde iş imkanları ve olanakları neler, yurtdışı işçi alımı var mı. Singapur vasıflı ve vasıfsız işçi alımı kapsamında en çok aranan işçi türleri ve meslekler hangileri. Singapur iş başvuru formu var mı, nasıl ve nereden iş bulunur, Singapur iş ilanlarına nereden ulaşılır nasıl iş başvurusu yapılır. Kısaca bunlara değinelim.

Singapur Vasıflı Vasıfsız İşçi Alımı, İş İmkanları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Singapur bir ada ülkesi olarak hem gelişmişliği hem de ekonomisi ile son yıllarda öne çıkan ve aynı zamanda yurtdışında çalışmak, yurtdışı işçi alımı kapsamında iş imkanlarını ve iş olanaklarını değerlendirmek isteyenler için değerlendirilebilecek ülkelerden bir tanesi. Ülkenin sağladığı iş imkanları ve yasal mevzuat çerçevesinde Singapur’da vasıflı işçi alımı ve vasıfsız işçi alımı kapsamında çalışmak mümkün. Sahip olduğu ekonomik yapısı, iş kültürü, iş ortamı, yüksek işçi maaşları ve güzel bir ada ülkesi olması Singapur’un sürekli olarak göç almasını sağlarken, tüm dünyadan yabancılar gerek işçi alımı kapsamında gerekse kendi işlerini yapmak için ülkeye geliyorlar. Şimdi gelin Singapur’da işçi alımı için en çok aranan meslekler neler bir göz atalım…

Gelişmiş bir ada ülkesi olan Singapur’da işçi ve eleman arayan başlıca sektörler hizmet sektörü, turizm, ulaşım mühendisliği, sağlık, fintech, medya, telekomünikasyon, siber güvenlik, pazarlama lojistik, biyomedikal, kimya ve elektronik olarak öne çıkarken işçi alımı kapsamında vasıflı vasıfsız en çok aranan işçi türleri şöyle:

• Yapay Zeka Uzmanı | Vasıflı İşçi
• Robotik Mühendisi | Vasıflı İşçi
• Tam Yığın Mühendisi | Vasıflı İşçi
• Veri Bilimcisi | Vasıflı İşçi
• Yaratıcı Metin Yazarı | Vasıflı İşçi
• Serbest Meslek İşçileri | Vasıfsız İşçi: Özellikle inşaat, turizm ve hizmet sektörlerinde çalışacak işçi türleri. (İnşaat işçisi, inşaat elemanı, şoför, taksi şoförü, garson, temizlik elemanı vs.)

Şu yazımıza da göz atarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Singapur’da Çalışmak, Singapur’da İş İmkanları ve İş Arama

Singapur’da hali hazırda pek çok vasıfsız işçi çalışırken vasıfsız işçi alımları kapsamında farklı ülkelerden Singapur’a çalışmak üzere gelenlerin ve gelmek isteyenlerin sayısı her yıl artıyor. Diğer yandan dünya çapında uluslararası gelişmiş şirketlerin de Singapur’a gelmesiyle birlikte pek çok üst düzey ve uzmanlık gerektiren işler için de Singapur’da vasıflı işçi alımı artarak devam ediyor.

Singapur’da yasal olarak serbest çalışmak için daimi ikametgahınız olmalıdır. Singapur’da gerek vasıflı işçi iş imkanları gerekse vasıfsız işçi iş olanaklarını değerlendirmek için işçi alımı yapan bir şirkette iş bulup yetkili makamlardan çalışma izninizi aldığınız takdirde Singapur’a çalışmak için gidebilirsiniz.

Peki Singapur iş başvuru formu var mı, nasıl ve nereden iş bulunur, Singapur iş ilanlarına nereden ulaşılır nasıl iş başvurusu yapılır, kısaca bunlardan bahsedelim.

Singapur İşçi Alımı, İş Bulma ve İş Başvurusu

Singapur’da iş piyasasının rekabetçi doğası ve geçerli bir çalışma izni alma ihtiyacı nedeniyle, Singapur işçi alımı kapsamında yurtdışından yabancı bir işçi olarak iş bulmanın en iyi yolu, beceri profilinize ve deneyiminize uygun şirketlere ve işlere iş başvurusu yapmaktır. Amacınız hızlı bir şekilde Singapur’a taşınmaksa, özellikle becerilerinize ve yeteneklerinize uygun olan işlere ve söz konusu alanlarda işçi alımı yapan, işçi arayana şirketleri iş başvurusu yapmak çok daha iyi olacaktır.

Singapur işçi alımları çerçevesinde gerek vasıflı işçi alımı iş ilanları gerekse vasıfsız işçi alımı iş ilanlarına en kolay şekilde internet üzerinden ulaşmak ve yine söz konusu iş ilanlarına yurtdışından iş başvurusu yapmak mümkün. İnternet üzerinde LinkedIn, Monster, Facebook, Jobstreet, JobsDB, JobsCentral ve MyCareersFuture gibi farklı kaynaklardan Singapur’da iş aramak ve iş bulmak üzere Singapur iş ilanlarını inceleyebilir, ilgilendiğiniz iş ilanlarına iş başvuru formu doldurarak online yurtdışı iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Maalesef Singapur yurtdışı işçi alımına iş başvurusu gerçekleştirmek için genel bir iş başvuru formu bulunmuyor, bu sebeple iş başvurularının açık iş ilanları üzerinden veya Singapur’da iş yapan firmalara genel iş başvurusu şeklinde yapılması gerekiyor.

İnternet üzerinden açık iş ilanlarına iş başvurusu yanında Singapur’da iş yapan, vasıflı vasıfsız işçi alımı kapsamında Singapur’da farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere web siteleri üzerinden genel iş başvuru formu doldurarak genel iş başvurusu da yapabilirsiniz. Gerek açık iş ilanları gerekse genel iş başvurusu olsun İngilizce başta olmak üzere bir miktar dil bilginiz olması size büyük kolaylık sağlayacaktır. Diğer taraftan Singapur’da hali hazırda çalışan ve yaşayan bir bağlantınız varsa söz konusu kişilerden de Singapur’da iş bulmanızda size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Tüm bunlar yanında birçok ülkede de olan özel iş bulma kurumlarıyla iletişime geçerek size Singapur’da iş bulma (Overseas Job Opportunities) konusunda ücretli yardım da alabilirsiniz. Singapur’da iş bulmak ve çalışmak için 8 adım:

• Singapur’da çalışmaya uygunluğunuzu kontrol edin.
• Gelişen bir endüstri seçin.
• Yaygın istihdam uygulamalarını anlayın.
• Çevrimiçi arama yoluyla Singapur’da bir iş bulun.
• Bir iş bulma kurumuyla görüşün.
• İnsanlarla tanışmak.
• Çalışma vizeniz için başvurun.
• Hareket etmeye hazır olun.

İlgili Makaleler