Azerbaycanİnşaat FirmalarıIrakRusyaUkraynaYurtdışı İş İlanları

SERTEK İnşaat Yurtdışı İşler Rusya Azerbaycan Ukrayna Irak

Sertek İnşaat Rusya'da, Azerbaycan'da, Ukrayna'da ve Irak'da inşaat işi yapan ve inşaat projeleri üreten en önemli Türk inşaat firmaları arasında bulunuyor. Diğer yandan yine Sertek İnşaat Azerbaycan'a, Rusya'ya, Ukrayna'ya ve Irak'a yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman götüren Türk inşaat şirketleri arasında da öne çıkıyor.

1977 yılında Türkiye’de kurulduktan sonra önemli inşaat işleri ve inşaat projelerine imza atan Sertek İnşaat başarı ve kalitesini yurtdışı inşaat işlerinde kullanmak üzere yurtdışına açıldı. Sertek İnşaat kısa sürede yurtdışında iş yapan Türk firmalar arasındaki yerini alarak kalitesini kanıtladı ve birçok ülkede önemli işlere imza attı. Günümüzde Sertek İnşaat Rusya’da, Azerbaycan’da, Ukrayna’da ve Irak’da inşaat işi yapan ve inşaat projeleri üreten en önemli Türk inşaat firmaları arasında bulunuyor. Diğer yandan yine Sertek İnşaat Azerbaycan’a, Rusya’ya, Ukrayna’ya ve Irak’a yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman götüren Türk inşaat şirketleri arasında da öne çıkıyor.

Yurtdışında Otel İnşaatı Yapan Firmalardan

Uğurlu, üzerinde çalıştıkları projeler hakkında şöyle konuştu: “Gerektiğinde projelendirme hizmetleri de sunarak, altyapı, kaba inşaat, elektro-mekanik, ince işler dahil olmak üzere projelerimizi A’dan Z’ye anahtar teslimi yapıyoruz. Kuzey Irak Duhok’ta bir turizm kompleksi, bir otel ve bir AVM projesi yürütüyoruz. ilerleyen zamanda Erbil ve Musul’da otel projelerine başlayacağız. Ukrayna’da dünyaca tanınan sayısız mimari projeye imza atmış Norman Foster tarafından tasarlanan 5 yıldızlı bir otel, villa ve yine aynı bölgede butik bir otel yapıyoruz.

SERTEK İnşaat Rusya’da İş Yapan Firmalar Arasında

Rusya Soçi’de Krasyana Polyana olimpiyat köyünde otel inşaatımız devam ediyor. Bugün itibariyle kendi bölgemizde en iyi firma durumundayız. Ayrıca Rusya’nın Ekaterinburg şehrinde 5 yıldızlı bir otel de projelerimiz arasında yer alıyor.” Malzemeler Türkiye’den Sertek İnşaat, yurtdışındaki iş gücünü ve projelerde kullandığı ürünlerin büyük bir kısmını Türkiye’den sağlıyor. İhracata ve istihdama büyük bir katkı sağladıklarını söyleyen Serhat Uğurlu, “Yurtdışında iş gücünün yüzde 75’ini ve inşai malzemelerin de demir ve beton hariç yüzde 75-80’ini Türkiye’den tedarik etmekteyiz. Irak projelerimizde betonarme malzemelerin dışındaki malzemelerin tamamını Türkiye’den götürüyoruz.

Rusya’da ise mobilya ve alüminyum gibi inşai malzemelerin tedariği daha kolay olabiliyor. Yurtdışındaki projelerimizde bin 500 dolayında işçi çalıştırırken işgücümüzün yüzde 75-80’ini Türkiye’den sağlıyoruz. Tüm ülkeler bazında toplamda 80 kişiye ulaşan uzman teknik kadromuzla teknolojik yenilikçi çözümleri araştırarak yüksek hız ve kaliteye ulaşıyor, her ülke normlarına göre kadromuza dahil ettiğimiz yerel mühendislerimiz sayesinde yerel inşai yürürlülüklere adaptasyonumuzu sağlıyoruz. Yurtdışı projelerinde yerel indirekt ve direkt personel çalıştırarak bölgesel ekonomiye de destek olan Sertek İnşaat, gelecekte yatırımlarının bir kısmını çalışılan bölgelerde yapmayı planlayarak bu bölgelerde pazar payını arttırmayı da hedefliyor.

Azerbaycan’da İnşaat Yapan Firmalardan Biri

Yurtdışında farklı ülkelerde iş yapan ve inşaat projeleri üreten Sertek İnşaat bugün Azerbaycan, Rusya ve Irak’ta inşaat işleri yapan Türk firmalar arasında yer alıyor. Irak’ta Erbil ve Duhok’ta ve yine Ukrayna’da iş yapan Türk inşaat firmaları arasında bulunuyor.Serhat Uğurlu, Sertek’in hedefini de açıklıyor. Rusya ve İrak’ta sektör bazında pazar paylarını artırmak istediklerini söyleyen Uğurlu, “Yaptığımız işlerde memnuniyet çok yüksek. Erbil ve Duhok’ta büyük ses getirdik. Şu anda yatırım yapacak firmalar bizle direki temasa geçiyorlar. Yani yurtdışında j göstermiş olduğumuz başarı ve kalite yerel yatırımcılar tarafından büyük beğeni topluyor. Irak, Rusya ve Ukrayna pazarında devam eden projelerimiz 250 bin metrekareye yaklaşırken, Irak ve Rusya’da hayata geçireceğimiz projeler ile birlikte toplamda 450 bin metrekarelik inşaat hacmine ulaşmış olacağız. Azerbaycan pazarı da yakın gelecekteki hedeflerimiz arasında yer alıyor” şeklinde konuşuyor.

Yurtdışında İş Yapan Türk İnşaat Firmaları

Yurtdışında inşaat işi yapan Türk inşaat firmalarının sayısı hızla artarken yine çok farklı ülkelerde inşaat ve endüstri projeleri üreten Türk inşaat firmalarına güven tam. Bu inşaat firmalarından biri de Sertek İnşaat. Uğurlu dinamik ve güçlü bir ekibe sahip olduklarını belirterek, “Bunun yanında yaptığımız işi sıfır hata ile yapıyoruz. Bizi başarılı kılan şey temiz ve düzgün çalışmamız. Projelerdeki hızımız yatırımcıya cazip geliyor. Hızlıyız ve hata oranımız sıfır. Özellikle Irak’taki yatırımcılar bizim gibi Türk firmalarına büyük bir güven duyuyor. Yatırımcılar “inşaatlarımızı Türkler yapsın’ diyor. Rusya’da da benzer bir durum söz konusu. Yatırımcının istekleri doğrultusunda kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimiz projelendirme ve proje yönetimi sürecinde birlikte çalıştığımız tasarım gruplarının hepsi konusunda profesyonel firmalardır. Bu anlamda ekonomik, hızlı ve kaliteli çözümler üretebilmemiz yatırımcının nezdinde daha da güvenilir olmamızı sağlıyor” diyor. Yurtdışında yatırımcılar Türk firmaların projelerine güveniyor.

SERTEK İnşaat İşçileri Önemli

Yurtdışında inşaat işi yapan Türk inşaat firmalarından biri olan Sertek İnşaat bünyesinde çalıştırdığı işçi ve elemanların sağlığına da önem veriyor. İş sağlığı ve güvenliği konusunun önemine de değinen Uğurlu, ‘”Projelerimizde hız ve kalite anlamında yakalamış olduğumuz başarıyı ‘0’ iş kazası ile desteklemek Sertek İnşaat Ailesi olarak en önemli hedeflerimizden birisidir. Türkiye’nin dört bir yanından aileleri tarafından bizlere teslim edilmiş personelimizi burnu bile kanamadan tekrar ailelerine teslim etmek birinci öncelikli görevimizdir. Bunun yanı sıra çevre sağlığı da önem verdiğimiz bir başka temel unsurdur” şeklinde konuşuyor.

İlgili Makaleler