Yurtdışı İş İlanlarıYurtiçi İş İlanları

Şantiye Şefi İş İlanları Şantiye Şefi Arayan Firmalar

Şantiye şefi ve şantiye şefliği iş ilanları. Şantiye şefi arayan yurtiçi ve yurtdışı Türk inşaat firmaları. Şantiye şefi arayan firmalara iş başvurusu. Yurtdışı şantiye şefi iş ilanları. Şantiye şefi arayan müteahhitler.

Şantiye şefi ünvanı taşıyan kişi, bir yapının inşaatı sırasında yönetim, mühendislik ve organizasyon işlerinden sorumludur. Şantiye şefi elemanı olarak çalışanlar, ruhsata uygun bir yapı inşa etmek için gereken organizasyonu yapmakla sorumludurlar. İnşaatın prosedürlere uygun olarak tamamlanması için gereken tüm önlemleri almak, işleri bu prosedür doğrultusunda tamamlatmak, şantiye şefinin görevleri arasında yer alır. Şantiye şefi iş ilanları; mesleki bilginin yanı sıra, teknik ve idari sorumlulukları alabilecek yeterlilikte olmak, liderlik, ekip çalışmasına uygunluk gibi kişisel özellikleri de içerir.

Bu işi yapabilmek için planlama, organizasyon ve yönetim becerileri gerekmektedir. Dolayısıyla sektörel deneyim, bu pozisyon için önemlidir. Sinema, tiyatro, spor tesisi, kongre merkezi gibi birçok kamu kurum ve kuruluşlarının yapımında şantiye şefi bulundurulması zorunludur. Şantiye şefi iş ilanı veren bazı firmalar ise tünel kalıplı inşaat tecrübesi, malzeme maliyet bilgisi, hakediş ve periyodik rapor hazırlama bilgisi, AutoCad gibi ekstra bilgi ve beceriler de isteyebilmektedirler. Özellikle yurtdışı Türk firmalar için yurtdışı şantiye şefi alımı için verilen şantiye şefi ilanları ise çok iyi yabancı dil bilgisi gerektiriyor.

Şantiye Şefi Arayan İnşaat Firmaları

Yapı ve inşaat mevzuatı kapsamında bakıldığında şantiye şefi şantiyelerde bulunması gereken ve önemli görevleri icra eden çalışanlardır. İlgili mevzuat yapı denetim yönetmeliği kapsamında şantiye şefinin belirli yetkinliklere sahip olması gerekmektedir. Günümüzde yurtiçinde ne kadar çok inşaat projesinin olduğu göz önünde bulundurulursa şantiye şefliğinin önemi anlaşılacaktır. Şantiye şefi inşaat projesi şantiyelerinde önemli görevleri yürütürler. Şantiye şefi arayan firmalara ulaşmak isteyen adaylar internet üzerinden tarama yaparak şantiye şefi alımı yapan firmalara ve firmaların iş ilanlarına ulaşabilirler. Şantiye şefliği alanında çok sayıda iş ilanı mevcut.

Yurtdışı Şantiye Şefi Arayan Firmalar

Bilindiği üzere Türk inşaat şirketleri yurtdışında çok önemli inşaat projelerine imza atıyorlar. Yurtdışı projelerin büyük çoğunluğunu alt yapı ve üst yapı projeleri oluşturuyor. Yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmaları iş yaptıkları ülkelerde projeleri kapsamında çok sayıda eleman ve işçiye ihtiyaç duyuyor ve yurtdışı işçi alımı yapıyor. Yurtdışı işçi alımı kapsamında yurtdışı şantiye şefi alımı da yapılıyor. Yurtdışı şantiye şefi alımı yapan inşaat firmalarına ve yurtdışı şantiye şefi iş ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar internet üzerinde firmaların web sitelerini ziyaret edebilirler veya İK portalları üzerinde yurtdışı iş ilanlarına göz atabilirler.

Şantiye Şefi İş İlanları ve İş Başvurusu

Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere Türk inşaat şirketleri çok sayıda yapı ve inşaat projesi yürütürken bu projeler kapsamında kurulan şantiyelerde diğer elemanların yanında şantiye şefine ihtiyaç duyuyorlar ve yönetmelik gereği şantiye şefi alımı yapmak zorundalar. Şantiye şefliği ve şantiye şefi iş ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar ilgilendikleri inşaat firmalarının web siteleri üzerinde açık pozisyonlara göz atabilir, şantiye şefi olarak genel iş başvurusu yapabilirler. Diğer yandan yine şantiye şefliği iş ilanları için İK portalları üzerinden de araştırma yapabilirler, ilgilendikleri iş ilanlarına eğer gerekli şartları taşıyorlarsa iş başvuru formu doldurabilir ve iş başvurusu yapabilirler.

İlgili Makaleler