İnşaat FirmalarıYurtdışı İnşaat ProjeleriYurtdışı İş İlanları

Rusya’da İş Yapan Türk İnşaat Şirketleri

Rusya'da iş yapan Türk şirketler ve Türk inşaat projeleri. Rusya'da Türk işçi çalıştıran, Rusya'ya işçi götüren, eleman arayan, Rusya'da projeleri ve şantiyeleri olan Türk inşaat şirketleri.

Rusya’da iş yapan Türk inşaat firmaları ülkenin sunduğu ideal yatırım teşvikleri ile her geçen gün artıyor. Rönesans İnşaat, Ant Yapı, Beta Tek, Gama, Summa, Enka, Cenk İnşaat gibi birçok güçlü Türk firması yatırımlarına devam ederken Türkiye’den Rusya için yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımını da sürdürüyor. Yurtdışı işler kapsamında Rusya’da iş yapan, inşaat ve yapı projeleri olan Türk inşaat şirketleri aynı zamanda Rusya’ya yurtdışı işçi götüren ve yurtdışı eleman arayan Türk firmalar olarak da öne çıkıyor. Aşağıda Rusya’da iş yapan, çeşitli inşaat ve teknik projeler üstlenen, Rusya’da inşaat işçisi, inşaat elemanı ve inşaat ustası alımı yapan, Rusya’da iş imkanları sağlayan bazı Türk inşaat firmaları ve Türk inşaat şirketlerinin isimleri ve iş yaptıkları alanlar bulunuyor.

Türkiye’de konut sektörünün gelişmesi ile Türk inşaat firmaları, yurtdışında da birçok konut, alışveriş merkezi, ticaret merkezi, altyapı ve üstyapı projeleri yapmaya başladı. En sık inşaat işini ise Rusya’da yapan Türkler, 1991 yılında Sovyetler’in dağılması ile Rusya’da müteahhitlik işlerine başladı. Genel olarak bakıldığında Rusya Türk inşaat firmalarının yoğun olarak iş yaptığı ülkelerden biri olmakla birlikte yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımları konusunda da oldukça önemli bir ülke.

Rusya’da inşaat ve yapı işleri yürüten Türk inşaat firmalarının en fazla iş yaptığı şehirler, Moskova, St. Petersburg ve Soçi olarak öne çıkıyor. Rusya’da inşaat işleri yapan Türk inşaat şirketleri uzun yıllardır milyarlarca dolarlık iş yapmış durumda ve önümüzdeki dönemde de Rusya’da Türk inşaat şirketleri faaliyetlerine çeşitli alanlarda hızla devam ediyorlar.

Rusya’da İşçi Alımı Yapan Rusya’ya İşçi Götüren Türk Firmalar

Türkiye’de yer alan birçok inşaat ve müteahhitlik işi yapan firma, Rusya’da oldukça fazla proje geliştirmeye başladı. Sayısız Türk inşaat şirketi Rusya’da inşaat alanında önemli işler yaparken Rusya’ya işçi alan Rusya’ya eleman arayan yurtdışı Türk firmalar olarak da önemli bir rol üstleniyorlar. Neredeyse tüm inşaat şirketleri Rusya’da bir proje yapıyor.

Rusya
Rusya’da iş yapan Rusya’ya işçi ve eleman arayan Türk inşaat firmaları

Rusya’ya işçi alımı yapan ve Rusya’ya eleman arayan Türk inşaat firmalarından bazıları şöyle: Ant Yapı, Rönesans, Betatek, Gama, Summa, Mebe, Enka, Koçtek İnşaat, Koçak İnşaat, Kontek İnşaat, Monotek İnşaat, Ant Pro Cons, Soyak İnşaat, Orimek Suvar, Yamata, Yenigün İnşaat, Palmira Group, Nova Construction, Ulu İnşaat, Polimeks İnşaat, Ulu İnşaat, Troy Group, Baytur İnşaat, Magnet İnşaat, Tepe İnşaat, Marash Story, Sembol İnşaat, Prodim, Atlas İnşaat, Akort İnşaat, Alarko Şirketler Topluluğu, Sefa İnşaat, Berksan Mühendislik, Esta Construction, ATK İnşaat, Üçgen İnşaat, Odak Grup ve Gentes Şirketler Topluluğu.

Söz konusu Rusya’da iş yapan Türk inşaat şirketleri bir yandan devasa projelere imza atarken bir yandan da Türkiye’den yurtdışı Türk işçi ve yurtdışı eleman alımı yaparak yurtdışında çalışmak isteyen birçok kişiye de iş imkanı sağlıyorlar.

Rusya’da Türk İnşaat Şirketlerinin İnşaat Projeleri

Rusya’da iş yapan Türk inşaat ve yapı şirketleri Rusya’nın çok çeşitli ve merkezi bölgelerinde altyapı, üstyapı, konut, alışveriş merkezi, endüstri tesisi, demiryolu, köprü ve otoyol gibi birçok önemli proje üstleniyorlar. Rusya’da uzun yıllardır çok değerli inşaat projeleri üstlenen ve bunları tamamlayarak faaliyet açan Türk inşaat firmaları Rusya’da yeni inşaat projeleri üstlenmeye önümüzdeki dönemde de devam edecekler. Rusya’da İş Yapan Türk İnşaat Şirketleri

1. Enerji Santralleri – Enka İnşaat

2. İş merkezleri ve çok katlı binalar – Enka İnşaat

3. Kamu binaları – Enka İnşaat

4. Skladochnaya İş Merkezi – Ant Yapı İnşaat

5. Arcus İş Merkezi – Ant Yapı İnşaat

6. White Garden – Ant Yapı İnşaat

7. Soci Olimpiyat Köyü Projesi – Ant Yapı İnşaat

8. Aura AVM – Rönesans İnşaat

9. Renaissance Hall Ofis Binası – Rönesans İnşaat

10. Yaroslavl Alışveriş Merkezi Projesi – Rönesans İnşaat

11. Rus Bilimler Akademisi Elite Konut Kompleksi – Koçtek İnşaat

12. Europark Ticaret ve Alışveriş Merkezi – Koçtek İnşaat

İlgili Makaleler