Rusya İnşaat Sektöründe Yeni İş Fırsatları Var

Rusya'da iş yapan inşaat projeleri üstlenen Türk inşaat şirketleri ve Rusya inşaat sektöründe yeni iş fırsatları. Enka, Rönesans, Limak, Ant Yapı ve Esta Construction.

Bilindiği üzere uluslararası arenada yurtdışı inşaat işleri yapan ve yurtdışı inşaat projeleri üreten Türk inşaat firmaları ve Türk yapı şirketleri için Rusya oldukça önemli bir ülke. Rusya ve ülkenin en önemli şehirlerinde inşaat işleri yapan Türk inşaat firmaları Rusya inşaat sektöründe çok önemli bir rol oynarken aynı zamanda yurtdışı istihdam kapsamında Rusya’da iş arayan, Rusya’ya işçi olarak gitmek ve Rusya’da çalışmak isteyen yurtdışı işçi ve eleman adayları için Rusya’ya işçi arayan eleman götüren Türk şirketler olarak da öne çıkıyorlar.

Rusya İnşaat Sektöründe İş Fırsatları

Yurtdışında iş yapan ve inşaat projeleri üreten, yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımlarıyla yurtdışında istihdam ve iş imkanları sağlayan Türk inşaat firmaları için Rusya günümüzde halen en büyük pazar olma özelliğini korurken, mevcut ekonomik koşulların devam etmesi doğrultusunda yine Türk inşaat şirketleri için en büyük pazar olmaya devam edeceği öngörülüyor. Kısacası uluslararası inşaat projeleri arenasında iş yapan Türk şirketler için Rusya önümüzdeki dönemde de önemini korumaya ve bu kapsamda yeni yurtdışı iş fırsatları ve yurtdışı iş olanakları yaratmaya devam edecek.

Enka, Rönesans, Limak, Ant Yapı ve Esta

Rusya’da iş yapan, Rusya’ya işçi arayan ve eleman götüren Türk inşaat şirketleri aynı zamanda dünya çapında kendisini kanıtlamış Türk firmalar. Günümüzde Rusya’da inşaat ve yapı projeleri üstlenen ve altyapı, üstyapı, havalimanı, hastane, konut ve otel gibi önemli projeleri tamamlayarak hayata geçiren Türk inşaat firmaları arasında Enka İnşaat, Rönesans İnşaat, Limak İnşaat, Ant Yapı ve Esta Construction gibi şirketler yer alıyor. Söz konusu şirketler sadece Rusya’da değil, yurtdışı inşaat-yapı işleri ve projeleri kapsamında dünyanın pek çok ülkesinde iş yapan şirketler olarak da ön planda yer alıyor. Ülkede köklü hale gelen firmalar önümüzdeki dönemde de pek çok önemli projeyi üstlenecek.

Rusya’da 66 Havaalanı Yenilenecek

Rusya yeniden yapılanma ve modernizasyon kapsamında önümüzdeki dönemde toplamda 66 havalimanını yenilemeyi planlıyor. Planları yapılan ve bütçesi belirlenen havalimanı modernizasyon projesi önümüzdeki dönemde Rusya’da iş yapan Türk inşaat şirketleri için de önemli bir potansiyel olarak görülüyor. 2024’e kadar tamamlanması beklenen 66 havalimanının yenilenmesi ve modernizasyonu programı için Rusya 267.5 milyar ruble, yani yaklaşık 4 milyar dolar kaynak ayırmış durumda.