Rönesans Holding İnşaat Avrupa Hollanda

Tüm dünyada önemli ve milyar dolarlık işlere imza atan Rönesans İnşaat yeni bir sözleşme ile gündeme geldi. Buna göre Rönesans İnşaat Hollanda’da tutarı 1 milyar euroyu bulan yeni bir projeye imza atacak. Söz konusu proje kamu ile ortaklık yapılarak gerçekleştirilecek. Rönesans İnşaat bu kapsamda Ballast Nedam firmasını satın almıştı.

Ballast Nedam şirket Türk inşaat şirketi Rönesans tarafından geçen yıl satın alınmıştı. Rönesans İnşaat Ballast Nedam ile kamu özel iş ortaklığı kapsamında Hollanda Rotterdam’da otoyol ve tünellerden oluşan ve değeri yaklaşık 1 milyar euroyu bulacak bir projeye imza atacak.

Rönesans İnşaat 1993 yılında kurulduktan sonra gerek yurt içinde gerekse avrupada genişleme ve büyümesini sürdürüyor. Bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerle adını tüm dünyada duyuran Türk firma yeni projeler üstlenmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemde Avusturya’lı Alpine Bau, İsviçre’deki Hergiswil şirketi ve Almanya’da Heitkamp şirketinin tamamını satın alan Rönesans Holding son olarak Hollanda’lı Ballast Nedam inşaat firmasını da satın olarak bünyesine kattı.

Hollanda’da satın alınan Ballast Nedam şirketinin yönetim kurulunda ise Cenk Düzyol bulunuyor. Söz konusu satın alımın ve Hollanda’da gerçekleştirilecek olan projenin istihdam ve personel alımınına da katkıda bulunması bekleniyor. İnşaat sektöründe çalışacak elemanlar mutlaka değerlendirilecek.