CezayirKatarRomanyaRusyaSuudi ArabistanTürkmenistanYurtdışı İşYurtdışı İş İlanları

Yurtdışı İnşaat İşçisi ve İnşaat Ustası Alan Ülkeler

En çok yurtdışı inşaat işçisi ve yurtdışı inşaat ustası alan ülkeler. Yurtdışına işçi, eleman ve inşaat ustası götüren Türk inşaat firmalarının en fazla inşaat işleri ve inşaat projeleri yaptığı ülkeler. Polonya ve Romanya'da Türk inşaat firmaları ve işleri.

Türkiye merkezli Türk inşaat ve yapı firmaları dünya çapında çok çeşitli bölgelerde ve ülkelerde inşaat işleri yapmaya devam ederken özellikle son dönemde hem hali hazırda yurtdışında iş yapan Türk inşaat şirketleri hem de Türkiye’den daha pek çok Türk inşaat ve yapı firması yurtdışı inşaat ve müteahhitlik işleri alanında atağa kalkmış durumda. Şimdiye kadar olduğu gibi önümüzde dönemde de Türk inşaat firmaları yurtdışı işler kapsamında büyük ve önemli inşaat ve yapı projeleri gerçekleştirmeye devam edecekler.

Türk inşaat firmalarının yurtdışı inşaat işleri yaptıkları, inşaat projeleri gerçekleştirdikleri en önemli bölgelerden biri de Avrasya olarak öne çıkıyor. Türk inşaat ve yapı şirketleri bölge kapsamında Rusya’da, Polonya’da, Kazakistan’da, Türkmenistan’da, Suudi Arabistan’da, Kuveyt’te, Romanya’da, Sudan’da, Cezayir’de ve Katar’da iş yapan, buralara yurtdışı inşaat işçisi götüren ve yurtdışı inşaat ustası alan Türk şirketleri olarak önem taşıyor. Türk inşaat şirketleri totalde üstlendikleri yurtdışı projelerinin yaklaşık yüzde 50’sini bu ülkelerde hayata geçiriyor.

Türk İnşaat Firmalarının Yurtdışında En Çok İş Yaptığı Ülkeler

Rusya, Katar, Cezayir, Kuveyt ve Suudi Arabistan’da İnşaat İşleri

Türk inşaat firmalarının en fazla inşaat işleri yaptıkları ülkeler arasında yer alan Rusya’da, Katar’da, Cezayir’de, Kuveyt’te ve Suudi Arabistan’da Türk inşaat şirketlerinin üstlendikleri inşaat projeleri hız kesmeden devam ediyor. Bu ülkelerde iş yapan Türk şirketler inşaat ve yapı pastasından önemli bir pay alıyorla. Söz konusu ülkelerde gerek altyapı çalışmaları olsun gerekse üstyapı, konut ve endüstriyel projeler olsun yurtdışı işler konusunda kalitesini kanıtlamış olan Türk inşaat firmalarına güven tam. Buralarda inşaat işleri yapan Türk inşaat firmaları aynı zamanda Rusya’a, Katar’a, Cezayir’e, Kuveyt’e ve Suudi Arabistan’a yurtdışı inşaat işçisi ve yurtdışı inşaat ustası gibi yurtdışı eleman arayan firmalar olarak da öne çıkıyor.

Polonya ve Romanya’da İnşaat Şirketleri

Polonya ve Romanya’da Türk İnşaat Şirketleri ve İnşaat İşleri

Avrupa da Türk inşaat firmalarının iş yaptıkları ve inşaat – yapı projeleri üstlendikleri önemli bölgelerden biri olarak öne çıkıyor. İrili ufaklı pek çok Türk inşaat ve yapı şirketi günümüzde Avrupa ülkelerinde inşaat işleri yürütüyor. Son dönemde Polonya ve Romanya’da Türk inşaat şirketleri önemli ve yoğun bir şekilde inşaat işleri üstlenmeye başladılar. Bu durum Polonya ve Romanya’yı Avrupa’da inşaat işleri konusunda Türk şirketler için önemli bir odak noktası haline getirdi. Buralarda iş yapan Türk inşaat şirketleri hem inşaat projelerine imza atıyor hem de Avrupa Birliği içerisinde yer alan Romanya ve Polonya’ya inşaat işçisi götüren ve inşaat ustası alan firmalar olarak öne çıkıyor.

Türk Firmaların Yurtdışı İşleri ve Projeleri

Türk inşaat ve yapı firmaları dünya çapında kalitesini kanıtlamış firmalar olarak pek çok ülkede sadece konut değil çok farklı ve çeşitli projelere imza atıyorlar. Bu projeler arasında enerji ve petrol tesislerinde, köprü, yol, otel, okul ve konuta kadar çok geniş bir yelpazede projeler yer alıyor. Sadece geçen yıl Türk firmaların yurtdışı işleri kapsamında yurtdışında üstlendiği projeler arasında Rusya’daki Amur Doğalgaz İşleme Tesisi, Habarovsk ve Çelyabinsk Havalimanları yolcu terminali, Kazakistan Büyük Almatı Çevreyolu, Tengiz Petrol İşleme Tesisi, Sudan’da Havalimanı Projesi gibi projeler hayata geçirildi.

İlgili Makaleler