İnşaat Firmaları

Nurol İnşaat Yurtdışı Devam Eden Projeler Şantiyeler, Sahibi, İletişim

Nurol İnşaat yurtdışı ve devam eden projeler. Nurol şirketler topluluğu. Nurol İnşaat'ın sahibi kim? Nurol İnşaat iletişim, e-mail ve telefon bilgileri. Hangi ülkelerde iş yapıyor? Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkmenistan, Rusya ve Suudi Arabistan. Yurtdışı işçi alımı.

Nurol Şirketler Topluluğu bünyesinde ilk kurulan şirket olan Nurol İnşaat 1966 yılında yapı ve inşaat faaliyetleri yürütmek üzere uluslararası bir şirket olarak kurulmuştur. Şirket kurulduktan sonra hızlı ve fark yaratan bir şekilde yapı ve inşaat projeleri üretmeye başlamış, söz konusu bu projeler ile hem adını duyurmuş hem de çok sayıda yurtdışı ve yurtiçi işçi, eleman ve personel alımı yaparak istihdam yaratmıştır.

Nurol İnşaat Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkmenistan, Rusya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde projelere imza atmış ve bununla birlikte yurt içinde de faaliyetlerini hızlandırmış ve çok sayıda projeyi hayata geçirmiştir. Şirket günümüzde 3 kıtada 15 ayrı ülkede çalışmalarını sürdürüyor ve yaklaşık 10.000 yurtdışı ve yurtiçi işçi ve personel alımı yapmıştır. Diğer yandan Nurol İnşaat, ABD’li Mc Graw Hill’e bağlı “Engineering News Record” tarafından yayınlanan Dünyanın En Büyük Küresel Müteahhitleri ve Dünyanın En Büyük Uluslararası Müteahhitleri listelerinin her ikisinde de yer almaktadır.

Nurol İnşaat Yurtdışı Devam Eden Projeler Şantiyeler

Nurol İnşaat Yurtdışı Projeler: Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkmenistan, Rusya ve Suudi Arabistan

1980-1990 döneminde Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş., uluslararası platformlardaki faaliyetlerini, gerçekleştirdiği Mühendislik-Tedarik-İnşaat esaslı “Anahtar Teslimi” projeler ile petrol üreticisi ülkelere, özellikle Suudi Arabistan Krallığı’na kaydırmış ve ulaşılan başarı seviyesi ile Uluslararası Türk Müteahhitler arasında üstün bir pozisyon kazanmıştır. 90’lı yıllarda ise, ulaşılan pozisyonun da bir sonucu olarak, Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş. uluslararası faaliyetlerini, alt şirketleri aracılığıyla Rusya Federasyonuna ve Bağımsız Devletler Topluluğu üyesi ülkelere yöneltmiştir. 1991 yılında, Sovyetler Birliği’nin dağılmasından yalnızca bir yıl sonra, Türkmenistan’da ilk taahhüt projesi yükümlülük altına alınmış ve bölgede faaliyete geçen ilk batılı şirketler arasında yer alınmıştır. 2000’li yıllara gelindiğinde ise Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri ilgi sahasının odağı haline gelmiş, bu dönem süresince yurt dışı çalışmalara paralel olarak yurt içi çalışmalar da tüm hızıyla devam etmiş, Türkiye’nin önde gelen üstyapı ve altyapı yatırımları çerçevesinde pek çok proje referanslar arasına katılmıştır.

Nurol İnşaat Faaliyet ve Proje Alanları

NUROL’un faaliyetlerinin odak noktası, teknolojik ve endüstriyel altyapı projeleridir. Geniş uzmanlık alanı, müteahhit olarak dünyanın her yanında büyük çaplı altyapı projelerinin başarı ile sonuçlandırılmasında önemli paya sahiptir ve bu bağlamda Şirket ana faaliyet alanları aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır.

Otoyollar ve karayolları, Demiryolu ve metro sistemleri
Tüneller, Gaz ve petrol boru hatları ile yan tesisleri
Termik santraller, Sulama ve drenaj sistemleri
Baraj ve hidroelektrik santraller
Su temini ve kanalizasyon sistemleri
Kentsel ve endüstriyel atık bertaraf ve arıtma sistemleri
Anahtar Teslim Üretim Tesisleri ve Endüstriyel Tesis Projeleri
Lüks Konut, Toplu Konut ve Sosyal Tesis Projeleri
Sanayi Siteleri ve İş Merkezi Projeleri
Otel, Tatil Köyü ve Turizm Kompleksi Projeleri
Stadyum ve Spor Kompleksi Projeleri

Nurol İnşaat Devam Eden Projeler Şantiyeler

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında çok sayıda ülkede faaliyet gösteren Nurol İnşaat’ın birçok devam eden projesi mevcut. Şirket devam eden projeleri hakkındaki bilgileri düzenli olarak web sitesi üzerinden yayınlıyor. Devam eden projeler konusunda bilgi almak isteyenler şirketin resmi web sitesini ziyaret edebilirler.

Nurol İnşaat’ın Sahibi Kim?

Nurol İnşaat’ın sahibi işadamı Nurettin Çarmıklı’dır. Kendisi Nurol Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır. 1934 yılında Artvin’de doğdu. Genç yaşta tahsilini bırakarak iş hayatına atıldı. 1966 yılında Nurol İnşaat ve Ticaret Kollektif Şirketi’ni kurdu. Bu şirket 10 yıl içinde Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinden biri oldu. İskenderun Demir-Çelik Fabrikaları, Elazığ Ferro Tesisleri, Murgul Sülfürik Asit Fabrikası Tesisleri, Söke Ovası Sulama Tesisleri, Tusaş f-16 Uçak Fabrikası ve Tesisleri, Ankara İçmesuyu İncegaz Tüneli İnşaatı, Tarabya Konutları İnşaatı işlerini gerçekleştirdi.

Nurol İnşaat İletişim, E-Mail, Telefon

Dünya çapında faaliyet gösteren Nurol İnşaat’ın iletişim bilgilerine, e-posta ve telefon bilgilerine ulaşmak isteyenler firmanın web sitesi üzerinde iletişim bölümü altında tüm bilgilere ulaşabilirler, telefon, e-mail bilgisi alabilirler.

Kaynak
insaatelemani.com

İlgili Makaleler