İnşaat Firmaları

Makyol İnşaat

Makyol İnşaat firması. Makyol İnşaat insan kaynakları, iş başvuru formu, iş başvurusu. Makyol İnşaat yurtiçi yurtdışı iş imkanları. Staj başvurusu. Vizyon misyon.

Makyol, yarım asırlık bilgi birikimini ve iş deneyimini sahibi olduğu güçlü teknik yetkinlikler ile harmanlamakta; yaratıcı çözümler üreterek, uzun vadeli ilişkiler ve katma değer yaratmaktadır. Odağında müşteri memnuniyetinin yer aldığı hizmet felsefesi Makyol’u rakiplerinden farklılaştırmaktadır. Makyol İnşaat bugün ulusal pazarda olduğu kadar uluslararası alanda da ilk tercih edilen birinci sınıf bir taahhüt şirketidir.

Makyol İnşaat, sektörde önde gelen Türk ve yabancı firmalarla yurt içinde ve dışında kurduğu ortak girişim projelerini başarı ile yürütmektedir. Yönetsel yaklaşımları, kalite felsefesi, güçlü değerleri, sosyal sorumluluk anlayışı, etik değerlere bağlılığı, çevreye, iş sağlığına ve iş güvenliğine verdiği önem ve bu konularda sergilediği örnek davranışlar, Makyol’un sürdürülebilir büyüme haritasını çizmektedir.

Misyon: Makyol’un misyonu, üstlendiği prestij projeleri ile Türkiye’nin gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunmak ve aynı zamanda üstlendiği projelerle müşterileri, çalışanları ve tüm toplum için katma değer yaratmaktır.

Vizyon: Makyol İnşaat’ın vizyonu, ulusal ve uluslararası pazarlarda dünya standartlarında hizmet veren bir şirket olarak büyümek ve daha fazla istihdam yaratmaktır. Bu eksende Makyol İnşaat, gerçekleştirdiği ihtisas projeleri ile sektöründe uluslararası alanda ENR listesinde ilk 100, Türkiye inşaat sektöründe ise ilk 3 firma arasında yer almayı hedeflemektedir.

Başarı faktörleri: Stratejisi, yetkin ekibi, yenilikçiliği ve uzun vadeli bakış açısı Makyol’un faaliyetlerinde kilit rol oynayan ve her türlü kurumsal eylemini şekillendiren faktörlerdir.

Strateji: Makyol’un net ve yalın bir stratejisi vardır. Makyol’un stratejisi “inşa ederek” üretmeye, büyümeye, uzmanlaşmaya ve değer yaratmaya dayanır. Bir dizi faktör stratejimizin temellerini oluşturur: paydaşlarımız için ürettiğimiz katma değer, müşterilerimize kaliteli hizmet, çalışanlarımıza güvenli ve geleceği olan iş ortamı, insanlık için güzel ve faydalı projeler…

Ekip ve yetkinlikler: Ekibimiz ve yetkinlikleri Makyol’u var eden ve sürekliliğini sağlayan temel unsurdur. Alanlarında uzman profesyoneller ve teknik insanları bünyesinde barındıran Makyol, sahip olduğu insan kaynağı kalitesi ile seçkinleşmektedir.

Yenilikçi: Makyol İnşaat, geçmişine bağlı, köklü, sağlam ve bir o kadar da değişimlere açık ve yenilikçi bir şirkettir. Hizmet sunduğu taahhüt sektöründe hayata geçen teknik ve yönetimsel yenilikleri anlık olarak izlemekte; hizmet sunum sürecine en doğru ve en hızlı şekilde uyarlamaktadır…

Uzun vadeli bakış açısı: Makyol İnşaat için gerçek başarı uzun vadede elde edilen, sürdürülebilir performanstır. Güven, kalıcılık ve geleceğe güçlenerek taşınan bir marka olmak şirketin temel kurumsal hedefidir.

Makyol İnşaat’da İş Çalışma Makyol İnşaat İnsan Kaynakları

Firmaların en temel kaynaklarının başında İnsan Kaynağı gelmektedir. Makyol İnşaat, müşteri mutluluğu ve memnuniyeti ile sürdürülebilir istikrarlı büyüme hedeflerine ulaşılmasında insan kaynağının rolünün çok önemli olduğuna inanmaktadır.

Makyol İnşaat’da uygulanan insan kaynakları politikası, çalışanların kişisel ve işe yönelik yetkinliklerinin geliştirilmesini ve yüksek motivasyon ile şirkete bağlılıklarının güçlü olmasını amaçlamaktadır. Yeni insan kaynağı alımında ise uzmanlıklar göz önünde bulundurularak profesyonellerin işe kazandırılması temel işe alım politikasını oluşturmaktadır.

Neden Makyol İnşaat?

1965 yılında kurulan Makyol, ulusal ve uluslararası piyasalardaki gelişmeleri dikkatle takip etmiş; yurt içi ve yurt dışında, tamamladığı işler ile ülkemizin ve dünyanın büyük inşaat şirketleri arasındaki yerini almıştır. Aynı süreçte Makyol, kurumsallaşma sürecini titizlikle gözetmiş ve uygulamış; başarı grafiğini sürekli yükselterek bir sürdürülebilir büyüme örneği oluşturmuştur. Makyol İnşaat ailesinin bir ferdi olmak, sizi bir dünya şirketinin uluslararası normlardaki çalışma olanaklarına kavuşturmakla kalmayıp, sizi başarılı geleceğiniz ile buluşturacak bir ayrıcalığa dönüşecektir.

Makyol İnşaat’da İş ve Çalışma İmkanları

Sürekli gelişmeyi ve çalışan motivasyonunu sağlamak, insan kaynaklarımızın bilgi ve yetkinlik seviyesini dünya standartları seviyesinde tutabilmek, uluslar arası ortamlarda rekabet edebilmek amacı ile çalışanlara ihtiyaç ve istenen gelişim amaçlarına uygun olarak kurum içi ve dışı eğitimler organize edilmektedir. Eğitim ihtiyaçları, performans yönetim sistemimize entegre bir şekilde analiz edilir ve günün koşullarına uygun olarak belirlenir.

Makyol İnşaat’ta Stajyer Olmak Staj İmkanı

Makyol İnşaat ofis ve şantiyelerinde yaz aylarında üniversite öğrencilerine, kış döneminde ise ticaret ve meslek lisesi öğrencilerine staj olanakları sunmaktadır. Şirkette, yüksek lisans öğrencileri ile mezunları için staj imkanı olmadığı gibi, yurtdışı projelerde staj yapmak da mümkün değildir.

Makyol İnşaat Staj Şartları

– Staj yapmak isteyen öğrencilerin öğrenimleri gereği stajlarının zorunlu olması koşulu aranır.
– Yaz dönemi (üniversite) staj başvuruları 1-30 Nisan tarihleri arasında, kış dönemi (meslek ve ticaret liseleri) staj başvuruları 15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında İş Başvuruları kısmında Staj seçeneği seçilerek yapılır.
– Yaz stajları 1 ay, kış dönemi stajları ise okul dönemi olarak belirlenmiştir.
– Staj yapan öğrenciler öğle yemeği ve personel servisi gibi imkanlardan faydalandırılır.
– Staj başvuruları, ihtiyaç ve kapasite göz önünde bulundurularak değerlendirilir ve başvuru dönemlerinin bitiminden sonra en geç iki hafta içerisinde cevaplanır.

Makyol İnşaat İş Başvurusu ve İş Başvuru Formu

Genel bir başvuru yapmak için aday başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. İş başvuruları aktif olarak 6 ay, ortaya çıkabilecek ihtiyacın aktif bölümden sağlanamaması riskine karşın pasif olarak sürekli saklanmaktadır. Başvurusu pasif bölümde bulunan adaylar ihtiyaç anında bilgilendirilmekte ve günün koşulları içinde durumu yeniden değerlendirilmektedir.

Üniversite mezunu değilim, Makyol’da çalışabilir miyim?

Makyol’da “adama göre iş değil, işe göre adam” ilkesi esastır. Bu doğrultuda her bir pozisyonun gerekliliklerine göre eğitim dahil bir çok kriterde, farklı özelliklere sahip elemanlara ihtiyaç duyulabilir.

Nasıl staj başvurusu yapabilirim?

Stajyer taleplerimiz için web sitemiz aracılığıyla vermiş olduğumuz ilanlarımızı takip ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

CV’mi bıraktım ama bana geri dönülmedi, nasıl bilgi alabilirim?

Hedeflerinizle örtüştüğünü düşündüğünüz pozisyona yönelik olarak web sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz başvurunuz, pozisyona yönelik uygun kriter taramasının, pozisyona uygun nitelikleri taşıdığınıza karar verilmesinin ardından işe alım sürecimize dahil edilecektir.

İlgili Makaleler