Limak İnşaat Ukrayna’da iş yapacak

Gerçekleştirdiği iş ve projelerle adını tüm dünyaya duyurmuş olan Türk İnşaat Şirketi LİMAK İNŞAAT Ukrayna’da yeni projeye imza atacak. Limak İnşaat Ukrayna’nın Dnipro şehrinde metro yapacak. Toplam değer olarak 224 milyon doları bulacacak olan metro için taraflarca imzalar atıldı. Söz konusu metro hattı totalde 4,5 kilometre uzunluğunda olacak ve 3 adet metro istasyonuna sahip olacak.

5 YIL SÜRECEK
Ukrayna ile metro inşası anlaşması taraflarca imzalandı. Anlaşmaya Ukrayna Belediye Başkanı ve Limak İnşaat yönetim kurulu başkanı imza attılar. Anlaşma kapsamında metro inşaatının 5 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Limak Holding yönetim kurulu başkanı Serdar Bacaksız anlaşmanın inşaatın 5 yıl içerisinde tamamlanması gerektiği maddesini içerdiğini ancak Limak İnşaat’ın bu işi en kısa zamanda tamamlayarak proje tarihinden önce teslim edeceğini belirtti. Diğer yandan Bacaksız bu metro anlaşması ve projenini Ukrayna’da iş yapan bir Türk inşaat şirketi olarak çok önemli bir adım olduğunu da sözlerine ekledi.

METRO İNŞAATI ÖNEMLİ BİR ADIM
6 milyar doların üzerinde projeye imza atan Limak Holding’in yönetim kurulu başkanı yaptığı açıklamalarda bu metro inşaatın tam anlamıyla bu alanda önlerini açacağını ve bundan sonra Limak İnşaat’ın dünyanın her yerindeki metro inşaatlarına katılacağını söyledi.

TÜRKİYE’DEN İŞÇİ ALIMI YAPILACAK MI?
Ukrayna’da metro işi alan Limak İnşaat’ın bu konuda herhangi bir açıklaması olmadı ancak her zaman olduğu Türkiye’den bazı alan ve pozisyonlar için bir miktar işçi alımı yapılacağı düşünülüyor.