Limak İnşaat Rusya, Makedonya, Kuveyt, Arnavutluk, Pakistan

Limak İnşaat Rusya, Makedonya, Kuveyt, Arnavutluk, Pakistan projeleri. Limak İnşaat iş başvurusu. Limak İnşaat işçi alımı. Limak İnşaat personel alımı. Limak İnşaat iş ilanları. Limak İnşaat yurtdışı eleman alımı.

Dünya çapında birçok ülkede çok önemli projelere imza atan Limak İnşaat yurtdışında gerçekleştirdiği projelere çok sayıda yurtdışı işçi ve personel alımı yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Limak İnşaat hali hazırda Rusya, Kuveyt, Pakistan, Makedonya, ve Arnavutluk’ta yol, hastane, havalimanı gibi yurtdışı projeleri üstlenmiş durumda.

Limak İnşaat Kuveyt Şantiyeleri

Limak’ın Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası inşası (T2) ihalesini kazandığı 30 Mayıs 2016’da düzenlenen imza töreniyle ilan edildi. Şantiye alanı ise 28 Ağustos 2016’da Kuveyt Bayındırlık Bakanlığı (MPW) tarafından Limak’a teslim edildi. Havalimanının kapasitesinin yeni terminalin faaliyete geçmesinden sonra yılda 25 milyon yolcuya ulaşması planlanmaktadır. Yeni terminal binası, Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nın genişleme planındaki ana unsurdur. Terminal binası paketi ayrıca bir merkezi güç binası, su deposu binası, güvenlik binası, altyapı tüneli ve elektrik trafo merkezlerinin yapımını da içermektedir. Yolcu terminalleri arasında dünyanın ilk LEED GOLD binası olmayı hedefleyen havaalanı, beton konstrüksiyonun termal özellikleri ile çatıda geniş bir alana monte edilen güneş enerjisi panellerini bir araya getirerek güneş enerjisi üretecektir. Havaalanı tasarımı üç kat ve bir bodrumdan oluşmaktadır. Her bir kenarı 1.2 km uzunluğunda olan üçgen şeklinde tasarlanmıştır. 21 adet Code F (A380) uçağa ve 9 adet Code C (A320) uçağa hizmet edecek şekilde yolcu giriş kapısına sahip olacaktır. Çoklu Uçak Rampa Sistemi (MARS) sayesinde bu düzen 51 C kodlu uçağa hizmet verecek şekilde yeniden düzenlenebilecektir. Birincil yapı, ardgerme precast kemerlerle bağlanan 90 adet prekast beton sütundan oluşmaktadır. Bunları iç çatıyı oluşturan 39.800 adet kompozit çelik ve beton kasetler desteklemektedir. Bina, galvaniz çatı kaplama ve cam cephe ile hava şartlarına dayanıklı olarak yapılmıştır. Ek olarak patlamaya karşı dayanıklı olacaktır. Proje, milyonlarca metre küp beton ve 150.000 tonun üzerinde yapısal çelikten oluşmaktadır. Pritzker ödüllü dünyaca ünlü mimarlık firması Foster + Partners tarafından tasarlanan Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası, ülke için simgesel bir giriş kapısı olmasının yanı sıra Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nı da dünyanın önde gelen havalimanlarından biri haline getirecektir. İhale aynı zamanda, Türk müteahhitlerin yurt dışında tek pakette kazandığı en büyük ihale olma özelliğini taşımaktadır.

Limak İnşaat Rusya Şantiyeleri

Limak, ortağı Marashstroy ile birlikte, 01 Mart 2017 tarihinde Volgograd Havalimanı İç Hatlar Terminali İnşaatı sözleşmesini imzalamıştır. 2018 Dünya Futbol Kupası’nın düzenleneceği şehirlerden biri olan Volgograd’da yer alan proje, 31 bin metrekare alan üzerine kurulmakta ve 10 bin metrekarelik inşaat alanını kapsamaktadır. Proje ile, Volgograd Uluslararası Havalimanı’nın yıllık yolcu kapasitesinin 1 milyon 200 bin yolcuya çıkması hedeflenmektedir. Design-built modeli çerçevesinde yapılan projenin, 2018 yılının mayıs ayında teslim edilmesi planlanmaktadır.

Limak, ortağı Marashstroy ile birlikte 27 Temmuz 2017 tarihinde Ufa Doğu Çıkışı Otoyol İnşaatı sözleşmesini imzalamıştır. Yap – işlet – devret modeli uygulanacak olan proje, Rusya Federasyonu adına Başkurtistan Cumhuriyeti ile İmtiyaz Sahibi Bashkir Concession Company (BCC) arasındaki İmtiyaz sözleşmesi kapsamında yürütülmektedir. Limak, imtiyaz sahibi BCC şirketine Rus şirketi VTB Capital ile birlikte ortak olarak 25 yıl süreyle otoyol işletmesinde de aktif rol alacaktır. Yaklaşık 12.5 kilometrelik güzergahta tünel, köprü, viyadük ve dolgu yol kesimleri bulunmaktadır. Projenin günde 22.700 araç kapasitesine erişmesi öngörülmüştür. Tasarım ve mobilizasyon aşamaları sürmekte olan projenin yapımının, 2021 Aralık ayında tamamlanması planlanmaktadır.

Limak İnşaat Makedonya Projeleri

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te başlayan; 323 bin metrekare brüt alana sahip Karma Kullanımlı Proje, kent merkezinde Ulica Aziz Kiril ve Metodi ile Ulica Yordan Miyalkov caddeleri arasında yer almaktadır. Proje kapsamında Makedonya Bulvarı alt geçit olarak düzenlenmiş, geçit üzerinde AVM, katlı otoparklar, otel, ofis ve rezidans blokları tasarlanmıştır. Proje, konumuyla tarihi kent merkezinden gelen ana yaya aksını karşılamaktadır. Tarihi kent merkezini, şehrin hastane merkezine ve polis merkezine bağlayan aks üzerinde konumlanmaktadır. Projenin 2020 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Limak İnşaat Kuveyt İnşaatları

Kuveyt Sağlık Bakanlığı’nca açılan Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesi’nin tasarım, yapım, tamamlama, ekipman temini, tefrişat ve işletme bakımını kapsayan ihalesi Limak’ın %40 ortağı olduğu adi ortaklık tarafından kazanıldı. Proje, toplam inşaat alanı 75.000 metrekare olan Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesi ve barındırdığı tesislerin tasarım, inşa, teçhizat tedariği, tefrişat, test ve devreye alınma ile işletme bakımını kapsamaktadır. Proje kapsamında ayrıca sabit ve hareketli mobilyalar, medikal ve laboratuvar ekipmanları, mefruşat, sanat eserleri ve tüm destek işler de bulunmaktadır. Tüm inşai, yapısal , elektromekanik ve yapı dış işleri ile tüm ilgili ve gerekli geçici işler Projenin kapsamı içindedir. Tasarım iyileştirme-geliştirme talebi işveren tarafından kabul edilmiş ve nihai tasarım dokümanları Nisan 2017’de onaylanmıştır. Yapım işleri devam eden projenin 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

Limak İnşaat Arnavutluk Projeleri

Arnavutluk’un Devoll Nehri üzerinde inşa edilen Devoll Hidroelektrik Santralleri, Banja ve Moglice Baraj ve Hidroelektrik Santrallerinden meydana gelmektedir. Banja Barajı ve HES projesi 2016 yılında tamamanlanmıştır. Devoll Hidroelektrik Santrallerinin ikincisi olan Moglice Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin inşaatına Kasım 2014 tarihinde başlanmış olup projenin, Aralık 2018’de tamamlanması planlanmaktadır. Moglice Barajı ve HES, asfalt çekirdekli kaya dolgu bir gövdeye sahiptir. Temelden yüksekliği 166,50 metre, kurulu gücü 177+1,2 MW olacaktır.

Limak İnşaat Ukrayna Projeleri

Temmuz 2016’da sözleşmesi imzalanan projeyle; yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki metro hattı ve 3 istasyonun tasarımı ve inşaatı gerçekleştirilecektir. Finansmanı Avrupa Yatırım Bankası (EIB) ve Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından sağlanacak proje kapsamında, projenin 2021 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

Limak İnşaat Pakistan Projeleri

Toplam uzunluğu 81 kilometre olan Zhob-MughalKot Kesimi Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru’nun Batı güzergahının bir parçasıdır. Bu yolun 49 kilometre uzunluğundaki (N-50) Zhob-Killi Khudae Nazar Kısmı’nın yenilenmesi ve geliştirimesi işi, Limak-ZKB JV taahhüdü altındadır. 2 şeritlli (2 x 1) karayolu olarak düşünülen proje, Asya Kalkınma Bankası (ADB) tarafından finanse edilmekte olup Ağustos 2018’de tamamlanması planlanmaktadır.

280 kilometrelik Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru Batı Güzergâhı beş pakete bölünmüş olup, 4. paket olan 50 kilometrelik Pindi Ghep-Tarap kısmı Limak-ZKB JV taahhüdü altındadır. 4 şeritli (2×2) karayolu olarak düşünülen proje, Pakistan Hükümeti tarafından finanse edilmekte olup, projede 4 adet köprü, 76 adet menfez, 5 adet üstgeçit ve 26 adet alt geçit bulunmaktadır. Paketin fiziksel ilerlemesi Aralık 2017 itibari ile % 43 seviyesindedir. Projenin 2018 yılı Kasım ayında tamamlanması planlanmaktadır.

280 kilometrelik Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru Batı Güzergâhı beş pakete bölünmüş olup, 5. paket olan 63 kilometrelik Hakla-Pindi Ghep kısmı Limak-ZKB JV taahhüdü altındadır. 4 şeritli (2×2) karayolu olarak düşünülen proje, Pakistan Hükümeti tarafından finanse edilmekte olup, projede 6 adet köprü, 40 adet menfez, 12 adet üstgeçit ve 20 adet alt geçit bulunmaktadır. Paketin fiziksel ilerlemesi Aralık 2017 itibari ile % 23 seviyesindedir.

E-35 Hassanabdal-Havelian-Abbotabad-Mansehra Karayolu Pakistan Ulusal Ticaret Koridorunun bir parçasıdır. Pakistan’ın güney bölgesini Çin, Afganistan ve diğer merkezi Asya ülkelerine bağlayan mevcut karayolunun yüksek trafik hacmi ve bozuk yol koşullarından dolayı E-35 projesi gerekli hale gelmektedir. E-35 Karayolu Hassanabdal-Havelian kesimi üç pakete bölünmüş olup 3. paket olan 19,1 kilometrelik Sarai Saleh-Simlaila Kısmı Limak-ZKB JV taahhüdü altındadır. 6 şeritli (2×3) karayolu olarak dizayn edilen proje, Asya Kalkınma Bankası (ADB) tarafından finanse edilmekte olup, projede 8 adet köprü, 48 adet menfez, 5 adet üstgeçit ve 7 adet alt geçit bulunmaktadır. Paketin fiziksel ilerlemesi Aralık 2017 itibari ile % 75 seviyesindedir. Projenin 2018 yılı Ağustos ayında tamamlanması planlanmaktadır.

Limak İnşaat Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımları

Yurtdışında farklı ülkelerde birçok projeye imza atan ve devam eden Limak İnşaat iş başvurusu yapmak ve yurtdışı işçi ve personel alımlarından yararlanmak isteyen adaylar firmanın iş ilanlarını takip ederek iş başvurusu yapabilirler. Limak İnşaat işçi ve personel alımı için ihtiyaç gördüğü durumlarda ilana çıkmaktadır. Diğer yandan firmanın insan kaynakları bölümü üzerinden genel iş başvurusu da yapabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. alçı sıva ustası ve kara sıva ustasıyım. ustalık belgem var. eleman arayan inşaat firmalarında inşaat projelerinde çalışabilirim.

  2. gaz altı kaynakçısı elektrik kaynak krom özlü tel oksijen kesim montaj ve her türlü iş elimden gelir 15 yıllık tecrübem yurt dışı deneyimim sertifikam var, yurtdışı işlerde çalışmak istiyorum. mail üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz