Limak İnşaat Enerji Çimento Beton Fabrikaları ve Yurtdışı İşler

Limak İnşaat yurtdışı inşaat işleri, enerji ve havalimanı projeleri. Limak Holding şirketler grubu. Limak Çimento. Limak Enerji. Limak İnşaat. Limak otel projeleri. Limak iş ilanları ve iş başvurusu.

Yurtdışında iş yapan ve yurtdışına eleman arayan işçi götüren Türk inşaat firmalarından biri olan Limak İnşaat aynı zamanda yurtdışında yaptığı ve hayata geçirdiği inşaat ve yapı projeleri ile dünyanın en büyük inşaat firmaları arasında yer alıyor. Limak İnşaat yurtdışı işler kapsamında farklı ülkelerde sayısız inşaat projesini tamamlamasının yanında hali hazırda çok sayıda yurtdışı inşaat projesine de devam ediyor.

Yurtdışına eleman ve işçi ihtiyaçları kapsamında yurtdışına eleman arayan işçi götüren Türk inşaat şirketlerinden biri olarak öne çıkan Limak İnşaat, turizm, enerji, çimento, altyapı inşaatı projeleri, üstyapı inşaatı projeleri, enerji taahhüt işleri, havacılık ile gıda ve içecek alanlarında iş yapıyor faaliyet gösteriyor. Limak İnşaat, önümüzdeki dönemde de sürdürülebilir bir gelecek için çalışmayı ve en üst seviyede güvenlik, kalite ve çevre standartları performansı ile yurt içi ve yurt dışında büyük ölçekli enerji, altyapı ve üstyapı inşaat projelerini üstlenmeyi sürdürecek. Şirket en büyük Türk şirketlerden bir tanesi olarak bünyesinde çalışmak ve Limak’da iş imkanlarını değerlendirmek isteyenler için önemli kariyer fırsatları ve kariyer imkanları da sunuyor.

Limak İnşaat Sanayi Ticaret Şirketi

1976 yılında kurulan Limak İnşaat, havalimanları, limanlar, otoyollar, barajlar, hidroelektrik santraller, arıtma tesisleri, fabrikalar, endüstriyel tesisler, gıda tesisleri, boru hatları, karma kullanımlı kompleks yapılar, otel inşaatları dahil tüm altyapı ve üstyapı projele- rinde uzmanlaşarak, bugün dünyanın önde gelen inşaat şirketleri ile birlikte, (ENR) Engineering News-Record ilk 250 uluslararası inşaat şirketleri sıralamasında yer almaktadır. Şirket, teknik yetenek ve yılların kazandırdığı deneyimini, kalite, hız, yüksek teknoloji, yaratıcılık ve kurumsal sorumluluk anlayışıyla birleştirerek, stratejik öneme haiz pek çok büyük, bazıları EPC modelindeki projeyi, öngörülen tarihten önce başarıyla tamamlamıştır.

Limak İnşaat Havacılık ve Havalimanı Projeleri

Limak İnşaat yurtiçi ve yurtdışı işler projeler kapsamında havacılık işleri alanında bugüne kadar havacılık sektöründe önemli uluslararası havalimanı projeleri gerçekleştirmiştir. Şirket, 2014 yılında ortakları ile birlikte ihalesini kazanarak sözleşmesini imzaladığı, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük altyapı yatırımlarından olan İstanbul Havalimanı Projesi’nin ilk faz inşaatını 29 Ekim 2018’de tamamlamıştır. İstanbul Havalimanı, tüm fazları tamamlandığında 200 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alacak olup, uluslararası normlarda, modern ve çevreci bir anlayışla havalimanı şehriyle birlikte inşa edilmektedir. Toplam 500 bin metrekare kapalı alanda çevre dostu anlayışla tasarlanan, dünyanın en güvenli yapılarından biri seçilmesi dahil çok sayıda ödülün sahibi İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yeni terminal binası ve eklerini, uluslararası normların çok üstünde değerlerle, tasarım-yapım süreci dahil 18 ay gibi rekor bir sürede inşa etmiştir. 2013 yılında, 5 milyon yolcu kapasiteli, bugün Balkanlar’ın en teknolojik, en modern, çevre dostu havalimanı olan Priştina Adem Yaşari Uluslararası Havalimanı’nı inşa etmiştir. Mısır’da, Dünya Bankası tarafından finanse edilen Kahire Uluslararası Havalimanı Terminal 2 Projesi’ni ise 2016 yılında tamamlamıştır.

Limak İnşaat Kuveyt İnşaat İşleri

Kuveyt’te iş yapan Türk inşaat firmalarından biri tarafından kazanılan en büyük kontrat bedeline sahip ve dünyanın en prestijli işlerinden biri olan ve Kuveyt için büyük öneme haiz Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal II Projesi’nin sözleşmesi 2016 yılında imzalanmış, inşaatı devam etmektedir. Ayrıca 2016 yılında ortağı ile birlikte üstlenmiş olduğu Senegal’in başkenti Dakar’da Uluslararası Blaise-Diagne Havalimanı Projesi inşasını 2017 Haziran ayında tamamlayan Limak, Aralık ayında Senegal Hükümeti’nin de aralarında olduğu ortaklarıyla birlikte havalimanını işletmeye almıştır. 2017 yılında Kuveyt’te devam eden projelerden Kuveyt Enfeksiyon Hastanesi Projesi’nin 2019 yılında tamamlanması planlanmaktadır. 2018 yılında yine Kuveyt’te Güney Abdullah Al Mubarak bölgesindeki altyapı işleri ihalesi kazanılmış ve sözleşme imzalanmıştır.

Limak İnşaat Yurtdışı İnşaat Projeleri

Yurtdışı işler ve yurtdışı inşaat projeleri kapsamında üstlenilen projelerden; Limak İnşaat Ukrayna Dnipro Metro Projesi inşasına devam edilmiştir. Irak ve Türkiye arasındaki ulaşımı, güvenli ve konforlu bir hale kavuşturacak Gali-Zakho Tüneli, 2018 yılında teslim edilmiştir. Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün şehir merkezinde, yaklaşık 300 bin metrekare alana sahip AVM, otel ve rezidans bloklarından oluşan karma kullanımlı üstyapı projesi ve Arnavutluk’ta, Statkraft için yaklaşık 250 MW gücünde olan Moglice hidroelektrik santrali inşasına devam edilmiştir. Kuzey Kıbrıs’ta yürütülen otel projesi tamamlanmış, 2018 yılında işletmeye alınmıştır.

Limak İnşaat Enerji Projeleri

Limak İnşaat enerji alanında işler yapan Türk şirketlerden biri olarak enerji sektöründe birçok HES projesini tamamlamıştır. Bunlar arasında; Türkiye’de özel sektörün yaptığı en büyük hidroelektrik santral projelerinden biri olan, 280 MW kurulu gücü ile yılda 1 milyar kWh’a yakın ortalama üretim kapasitesine sahip olan Alkumru Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin inşasını, 3 yıldan kısa sürede tamamlamıştır. Artvin’de üstlendiği, dünyanın üçüncü en yüksek çift eğrilikli beton kemer barajı olan Yusufeli Barajı’nın ve grubun bir yatırımı olan Siirt’deki Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali ile Ankara’daki Gürsöğüt Barajı ve Hidrolektrik Santrali inşa projeleri hızla devam etmektedir. Yurt içinde 2012 yılında yapımına başlanan Şırnak-Pervari ve Kahramanmaraş-Göksun 6. Bölge Hududu I. Kısım yolları yapımı gibi işler dahil Anadolu’nun dört bir yanında taahhüt ve yatırım projeleri sürmektedir. Ayrıca yurtdışında, Asya, Afrika, Avrupa ve Orta Doğu’da, Dünya Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Avrupa Kalkınma Bankası ve Afrika Kalkınma Bankası tarafından finansmanı sağlanan önemli altyapı projeleri takip edilmektedir.

Limak İnşaat İş İlanları ve Limak İş Başvurusu

Limak Holding Şirketler Grubu büyük bir yapılanma olarak gerek yurtiçi gerekse yurtdışında çalışmak ve iş imkanlarını değerlendirmek isteyenler için önemli kariyer fırsatları ve kariyer imkanları sunan bir şirket olarak da öne çıkıyor. Limak İnşaat yurtdışı işler kapsamında yurtdışında çalışmak ve yurtdışı iş imkanlarından yararlanmak isteyen adaylar Limak İnşaat iş ilanlarına en kolay şekilde internet üzerinden ulaşabilir ve iş başvuru formu doldurarak Limak yurtiçi yurtdışı iş ilanlarına iş başvurusu yapabilirler. Yine diğer yandan Limak İnşaat şantiyelerinde çalışmak isteyen işçi ve eleman adayları gerek yurtiçi gerekse yurtdışı için Limak İnsan Kaynakları üzerinden genel iş başvurusu da yapabilirler.