İnşaat Firmaları

Kolsan İnşaat Yurtdışı İş Yurtdışı Projeler Şantiyeler

Kolsan İnşaat. Kolsan hazır beton tesisleri. Projeler ve ürünler.

Dünya çapında yurtdışına iş yapan, projeler üreten ve şantiyeleri olan Türk inşaat ve yapı şirketlerinden biri olan Kolsan İnşaat aynı zamanda yurtdışı işçi alımı yapan yurtdışına eleman arayan Türk inşaat şirketleri arasında da bulunuyor.

Kolsan İnşaat, uluslararası standartlardaki PVC tünel tipi drenaj borularının Türkiye’deki ilk üreticisidir. 1976 yılında kurulan Kolsan A.Ş., hazır beton, PVC tünel tipi (at nalı kesitli) drenaj borusu, su tutucu conta üretimi ve satışı alanlarında faaliyet göstermektedir. Uzun yıllardır sektöre liderlik etmesinin ardında güçlü altyapısı, bağlılık, kaliteye olan inanç ve hoşgörülü yaklaşım yatmaktadır. Şirket, TSE Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi, ISO 9001:2008 Kalite Güvence Belgesi sahibidir.

Tünel Tipi Drenaj Borusu Üretimi

Uluslararası standartlardaki PVC tünel tipi drenaj borularının Türkiye’deki ilk üreticisi olan ve bugün sektörün öncüsü konumunda bulunan Kolsan A.Ş. %80 pazar payına sahiptir. 2016 yılı Kolsan A.Ş. için olumlu ve verimli bir yıl olmuştur. Yıl genelinde, plastik sanayi için oldukça düşük bir oran olan %1,5 fire oranı ile çalışılmıştır. Satın alınan yaklaşık 3 milyon TL’lik hammaddenin tamamı uygun kalitede tedarik edilmiş, sıfır hammadde red ve fire oranı sağlanmıştır. Personelin eğitimi için 14 adam/ saatlik bir efor sarf edilmiştir. Bu sayede personel kaynaklı arıza sayısı sıfır olarak belirlenmiştir. Ölçme ve iyileştirme faaliyetleriyle sürekli gelişimi ilke edinen şirket, müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını zamanında ve sorunsuz karşılamadaki başarısıyla %100 müşteri memnuniyetini yakalamıştır.

Kolsan A.Ş. tarafından üretilen PVC Tünel Tipi Drenaj Boruları, yapıları itibarı ile yeraltı ve yerüstü sularının drenajında mükemmel görev yapmaktadır. Kullanıldığı projelerde suların deşarj kanallarına aktarılması sağlanmakta, böylece yapının temelinin, altyapısının çökmesi engellenmektedir.

Kolsan İnşaat Yurtiçi ve Yurtdışı Projeler, Şantiyeler

Bunun yanında ithal edilen küçük çaplı drenaj boruları ve şev Stabilizasyon Hücreleri ile eğimli arazilerdeki toprağın erozyon, heyelan gibi nedenlerle yok olması engellenmiştir. Kolsan A.Ş. ürünlerinin kullanıldığı belli başlı projeler • Ankara-Niğde Otoyolu • GAP • Bozüyük-Mekece Yolu İyileştirme Projesi • Gaziantep Çevre Yolu • Bursa Çevre Yolu • Artvin-Erzurum Yolu • Karadeniz Sahil Yolu Projeleri • Elazığ Anadolu Lisesi • Bulgaristan Otoyol şantiyesi • Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi • Kahramanmaraş Kılavuzlu Sulama İnşaatı • Derbent Barajı Yolu • Tekirdağ-Muratlı ile, Demir Yolları Şantiyesi • Umur Bey Barajı, • Saraçbendi HES Şantiyesi • Çine Barajı ve HES Projesi • Sarıyer İlköğretim Okulu • Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi • Nahçıvan Yol Şantiyeleri • Ankara-Pozantı Otoyolu Projesi • İstanbul Yavuz Sultan Selim Köprüsü • İstanbul 3. Havalimanı

Kolsan Hazır Beton Santralleri

Kolsan; ilk olarak 1996 yılında “Kolsan Hazır Beton” adıyla Afyon’da hazır beton üretim ve satışına başlamıştır. 2010 yılında Eryaman’da kurmuş olduğu “Eryaman Hazır Beton Tesisi” ile Ankara’da müşterilerine çözüm ortağı olmaya başlayan firmamız, 2011 yılında faaliyete geçirmiş olduğu “Mamak Hazır Beton Tesisi” ile de hizmet ağını genişletmiştir. Keçiören-Tandoğan metro hattı projesi kapsamında hazır beton tedarikçisi olarak 2012 yılında “AKM Hazır Beton Tesisi”’ni faaliyete geçirmiş; yine Ankara’nın en önemli projelerden olan “Başkentray Projesi” hazır beton tedarikçisi olarak da 2016 yılında “Optimum Hazır Beton Tesisi”ni faaliyete geçirmiştir. Kolsan Hazır Beton yüksek müşteri memnuniyeti hedefi ve üstün hizmet anlayışı ile üretimin ilk aşaması olan malzeme teminini, betonun sağlıklı bir şekilde yerine ulaşımını, sahibi olduğu standartlarda beton teslimatını, tesislerin sistematik kontrol ve bakımlarını kapsayan tüm üretim sürecindeki profesyonelliği ile kalitesinin sürekliliğini sağlamaktadır. Özel hassasiyet gerektiren betonlarda, uzman kadrosu ile kaliteli üretim gerçekleştirmektedir. Şirket’in, dünya standartlarına uygun modern tesisleri bulunmaktadır. Kolsan Hazır Beton’un başarısının ardında; öncelikle güçlü bir grup yapısına sahip olması, genç ve dinamik insan kaynağı ve inovasyona verdiği önem bulunmaktadır. Bütün bunların getirdiği hız ve yaratıcılık Kolsan Hazır Beton’u güçlü ve sürdürülebilir kılmaktadır. Kolsan Hazır Beton faaliyette bulunduğu bölgelerde irili ufaklı birçok projenin hazır beton tedarik işlerini almış ve bulunulan taahhütler dâhilinde tümünü başarı ile gerçekleştirmiştir. Ankara’da Mamak, Çankaya ve Eryaman’dan, Pursaklar ve Kazan’a kadar; Afyon yöresinde Emirdağ ve Çay’dan Sandıklı’ya kadar önemli projelerde Kolsan Hazır Beton imzası bulunmaktadır. Şirket, bu bölgelerin pazar payı en yüksek ve en güçlü hazır beton kuruluşlarından biridir. Afyonkarahisar Merkez Karaaslan Mevkiinde 1 adet, Işıklar Mevkiinde 1 adet ve Kütahya istikameti olan Bayramgazi Mevkiinde 1 adet olmak üzere; toplam 3 adet taşocağıyla ve 800,00 Ton/saat agrega üretim kapasitesiyle, faaliyette bulunduğu bölgenin en önemli agrega üretici firmaları arasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.

Dünya standartlarına uygun modern Kolsan Hazır Beton Tesisleri her bir tesis için minimum 120 m3/saat ve Ankara tesisleri için kurulu gücü 500 m3/saat üretim kapasitesine sahiptir. Bütün tesislerinde kurmuş olduğu TSE TS EN 206-1 normlarına uygun laboratuvar ile C12’den C40’a kadar muhtelif sınıflarda, sınıf mukavemetlerinin daima üstünde mukavemet güvencesini vermektedir.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) üyesi olan Kolsan Hazır Beton, Kalite Güvence Sistemi (KGS)’ne tabidir. Hem agregada hem de hazır betonda (TSE), agregada (CE) ve ayrıca (G) belgelerine sahip olan firmamız kalitesini tescillemiştir. Şirket, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip etmektedir. Gerek sektörle alakalı bölgesel veya ulusal kongre, seminer ve eğitimleri gerekse yazılı yayınları takip ederek sektördeki gelişme ve yeniliklerden hiçbir zaman uzak kalmamaktadır.

İlgili Makaleler