Haberler

Kırklareli Tıp Fakültesi İnşaat Projesi

Son zamanlarda adı sıkça duyulmaya başlayan Kırklareli'nde yeni olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kırklareli yeni bir inşaat projesi ve yapı çalışmasıyla gündemde. Buna göre Kırklareli Üniversitesi Tıp Fakültesi inşaat planlamalarında sona gelindi ve söz konusu fakülte inşaatı yakında başlıyor.

Son zamanlarda adı sıkça duyulmaya başlayan Kırklareli’nde yeni olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kırklareli yeni bir inşaat projesi ve yapı çalışmasıyla gündemde. Buna göre Kırklareli Üniversitesi Tıp Fakültesi inşaat planlamalarında sona gelindi ve söz konusu fakülte inşaatı yakında başlıyor.

Kırklareli Üniversitesi Tıp Fakültesi inşaat işleri ve çalışmasıyla ilgili Ak Parti Kırklareli Milletvekili açıklamalarda bulundu. Milletvekili Selahattin Minsolmaz söz konusu üniversite tıp fakültesi inşaat işleri ve inşaat çalışmalarından Haziran ayı içerisinde başlayacağını belirtti. Minsolmaz yaptığı açıklamalarda söz konusu fakültenin çok iyi ve örnek bir mimariyle inşaat edileceğini ve önümüzdeki dönem için örnek teşkil edecek bir proje olduğunu da sözlerine ekledi.

Kırklareli Tıp Fakültesi İnşaat Projesi

Konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli Üniversitesi Tıp Fakültesi inşaat çalışmalarının haziran ayında başlayacağını duyurdu. Söz konusu fakülte inşaat projesinin toplamda 15 bin metrekare kapalı alana sahip olması ve Kırklareli Üniversitesi’ni bölgede daha da güçlü ve ilgi çekici hale getirmesi planlanıyor. İnşaat çalışmalarının başlamasına ve fakülte inşaatı projesine ilişkin açıklamada;

“Bu yapı içerisinde 25 derslik, 20 laboratuvar ve 1 konferans salonu yapılmasını planlıyoruz. Zor günlerden geçtiğimiz bu pandemi döneminde, sağlığın, sağlıkçıların, hekimlerimizin ne kadar önemli bir meslek kolu olduğu görülmüştür. Bu yıl Tıp Fakültemize aldığımız öğrencilerimiz, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde öğrenimlerinin ilk aşamasını sürdürmektedirler. Kırklareli Üniversitesi Tıp Fakültemizin inşaatı tamamlandıktan sonra kıymetli öğrencilerimiz, tıp öğrenimlerini ilimizde tamamlayarak, yurdumuzun dört bir yanında hizmet vermek üzere, sağlık ordumuza katılacaklardır.” denildi.

İlgili Makaleler