İnşaat FirmalarıKazakistan

Kazakistan’da İnşaat ve Proje Yapan Türk İnşaat Firmaları

Kazakistan'da iş yapan, inşaat projeleri üreten, Kazakistan'da şantiyeleri bulunan ve devam eden inşaat projelerine sahip olan Türk inşaat firmaları. Kazakistan'a işçi alımı ve eleman alımı yapan, Kazakistan'a işçi götüren eleman arayan Türk şirketler. Kazakistan inşaat iş ilanlarını araştıran ve Kazakistan'da çalışacak eleman ve işçi arayan firmaların ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar için Türk inşaat şirketleri.Kazakistan'da iş ve inşaat projeleri yapan Türk inşaat şirketleri Sembol İnşaat, Okan İnşaat, Ahsel İnşaat, Enka İnşaat, Alarko Holding, Üçgen İnşaat, Ceylan İnşaat, Yüksel İnşaat, Tekfen İnşaat, Kayı İnşaat ve Ural İnşaat gibi türk firmalar.

Kazakistan’da iş yapan, inşaat projeleri üreten, Kazakistan’da şantiyeleri bulunan ve devam eden inşaat projelerine sahip olan Türk inşaat firmaları ve yapı şirketlerinin sayısı oldukça fazla. Günümüzde Kazakistan’da iş yapan Türk inşaat şirketleri aynı zamanda Kazakistan’a işçi alımı ve eleman alımı yapan, Kazakistan’a işçi götüren eleman arayan Türk şirketler olarak da öne çıkıyorlar. Kazakistan inşaat iş ilanlarını araştıran ve Kazakistan’da çalışacak eleman ve işçi arayan firmaların ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar söz konusu burada iş yapan Türk inşaat şirketlerinden yola çıkabilirler…

Kazakistan’da İnşaat Proje Yapan Türk İnşaat Şirketleri

Türk inşaat şirketleri özellikle Astana’yı şantiye alanına çevirmiş durumda. Günümüzde Kazakistan’da iş ve inşaat projeleri yapan Türk inşaat şirketleri arasında Sembol İnşaat, Okan İnşaat, Ahsel İnşaat, Enka İnşaat, Alarko Holding, Üçgen İnşaat, Ceylan İnşaat, Yüksel İnşaat, Tekfen İnşaat, Kayı İnşaat ve Ural İnşaat gibi Türk firmalar bulunuyor.

Sembol İnşaat Kazakistan

Kazakistan inşaat projeleri ve Kazakistan’da iş yapan Türk inşaat firmaları dendiğinde akla gelen ilk şirketlerden bir tanesi. Kazakistan inşaat sektörü ve yapı işlerinde önemli bir yere sahip olan Sembol İnşaat aynı zamanda Kazakistan’a yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımı yapan, Kazakistan’a işçi götüren eleman arayan Türk inşaat firmaları arasında da oldukça önemli bir yere sahip.

Kazakistan’da son yıllarda büyüyen Türk şirketlerinden biri Sembol İnşaat. Türkiye’de Rixos Otelleri’nin sahibi Fettah Tamince ve ortağı Aytekin Gültekin, Astana’da “Barış Piramidi”ni inşa etti. Firmanın Astana’da yaptığı binalar arasında Rixos President Hotel yer alıyor. Sembol, şimdi de Astana’ya açılır kapanır bir stadyum inşa ediyor. Firmanın planları arasında 10 bin kişilik kapalı bir şehir yapmak da var. Sembol İnşaat’ın, Kazakistan’daki inşaat projeleri ve inşaat yatırımları 500 milyon doları buluyor.

Okan Holding İnşaat Kazakistan

Kazakistan’da iş yapan, inşaat projeleri üreten, şantiyeleri olan, yurtdışı istihdam kapsamında personel ihtiyaçları doğrultusunda Kazakistan’a işçi ve eleman alımı yapan, Kazakistan’a işçi götüren eleman arayan Türk inşaat firmalarından biri olarak ön planda yer alıyor. Kazakistan’da 15’inci yılını tamamlayan Okan Holding, Kazakistan’da bugün 25 şirkete sahip. Yapılan yatırım tutarı ise 350 milyon dolara ulaştı. Grubun, Petropavlovk kentinde Sultan Un ve Makarna Fabrikası var. Firma ayrıca Astana’da Cumhurbaşkanlığı Rezidansı, 5 Yıldızlı Okan Intercontinental Hotel Astana, Ulusal Müze ve Kültür Merkezi, Yüksek Katlı İkiz Kuleler, Diplomatik City, Avrasyabank, Okan Merei Interconti Astana Alışveriş ve Konut Kompleksi inşa etti.

Okan İnşaat’ın Kazakistan’da devam eden inşaat projeleri ve şantiyeleri arasında ise Okan Jeruyik Astana Eğlence, Alışveriş, Ticaret ve Konut Kompleksi, Okan Bayterek Alma-Ata 5 Yıldızlı Hotel, Eğlence, Ticaret, Alışveriş ve Konut Kompleksi, Okan Sultan Grand Petropavlovsk Eğlence, Alışveriş ve Konut Kompleksi yer alıyor.

Ahsel İnşaat Kazakistan

Bürokratların oturacağı ve yatırımı 90 milyon dolara çıkan 718 konutluk sitenin inşaatını gerçekleştirdi. Sitenin yanında 20 katlı iş merkezi ve çarşı inşaatına başladı. Planları arasında süper lüks otel yapmak var. Kazakistan’da inşaat yatırımı ve inşaat projeleri yapan Türk inşaat firmalarından biri olarak öne çıkıyor.

Alarko Holding Kazakistan

Uluslararası inşaat sektöründe adı bilinen büyük Türk inşaat firmalarından olan Alarko İnşaat Kazakistan’da faaliyet gösteren Türk şirketler arasında bulunuyor ve Kazakistan inşaat projelerinde yer alıyor. Alarko, Astana Uluslararası Havalimanı’nın yapımını gerçekleştirdi.

Üçgen İnşaat Kazakistan

Maliye Bakanlığı ile Kazakoil’in ortaklaşa kullandığı binayı teslim etti. Küçük bir oteli hizmete soktu. Üçgen İnşaat Kazakistan’da iş yapan Türk şirketler arasında önemli bir yere sahip.

Ceylan İnşaat Kazakistan

Kazakistan’da inşaat işleri ve inşaat projeleri üreten, şantiyeleri olan Türk inşaat şirketlerinden biri de Ceylan İnşaat. Başkente kurulan ve 20 milyon dolara çıkacak olan Avrasya Üniversitesi’nin inşaatını üstlendi.

İlgili Makaleler