Kazakistan’da Çalışacak Eleman Arayan Türk İnşaat Firmaları 2022

Kazakistan inşaat iş ilanları. Kazakistan'da iş yapan, Kazakistan'a işçi alan eleman arayan Türk inşaat firmaları. Almatı, Balkaş, Karağandı, Kostanay ve Astana'da Türk şirketler.

Yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmalarının iş yaptığı, inşaat projeleri ürettiği ülkelerden biri de Kazakistan. Günümüzde çok sayıda Türk inşaat şirketi Kazakistan’da iş yaparken aynı zamanda Kazakistan’a Türkiye’den işçi arayan eleman götüren firmalar olarak da öne çıkıyor. Türk inşaat şirketleri Kazakistan’da üstyapı, altyapı, konut, fabrika, otel, okul, tesis gibi farklı inşaat ve yapı projelerini hayata geçirirken ihtiyaçları kapsamında Kazakistan’da çalışacak yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı da gerçekleştiriyorlar.

5 adet coğrafi bölge toplamda 14 adet eyaletten oluşan Kazakistan’ın başkenti Astana Türk inşaat firmalarının yoğun olarak iş yaptığı ve faaliyet gösterdiği şehirlerin başında geliyor. Almatı, Balkaş, Karağandı ve Kostanay da Türk firmaların iş yaptığı işçi ve eleman alımı gerçekleştirdiği şehirlerden en önemlileri. Diğer yandan yine Kuzey Kazakistan, Güney Kazakistan, Batı Kazakistan ve Doğu Kazakistan bölgelerinde de iş yapan projeler üreten Türk inşaat firmalarına rastlamak mümkün. Petrol, uranyum, altın ve demir rezervleri açısından oldukça zengin olan Kazakistan’da gayri safi milli hasıla 7.000 dolar civarında.

Kazakistan’a Eleman Arayan Türk İnşaat Firmaları

Kazakistan’da inşaat alanında çok sayıda Türk inşaat firması faaliyet gösterirken söz konusu firmalar farklı kategorilerde ihtiyaçları doğrultusunda Kazakistan’a yurtdışı işçi ve eleman alımı da gerçekleştiriyor.

GATE İNŞAAT KAZAKİSTAN

Kazakistan’da iş yapan önemli Türk inşaat şirketlerinden biri. Gama İnşaat ve Tekfen İnşaat’ın Kazakistan’daki ortaklığı.

ALARKO İNŞAAT KAZAKİSTAN

Uluslararası alanda çok önemli inşaat ve yapı projelerine imza atan Türk inşaat firması Alarko İnşaat Kazakistan’da da inşaat işleri yapan firmalardan biri.

METRAYOL İNŞAAT KAZAKİSTAN

Yol kaplamaları yapımı, bakımı konusunda yenilikçi ve müşterinin ilk aklına gelen dost firmalardan biri olan Metrayol İnşaat Kazakistan’da faaliyet gösteriyor.

DEC ELEKTROMEKANİK KAZAKİSTAN

Elektromekanik ve elektrik mühendisliği gerektiren işler kapsamında Kazakistan’da faaliyet gösterdi.

ENKA İNŞAAT KAZAKİSTAN

Yurtdışında uluslararası arenada çok sayıda ülkede önemli endüstriyel projeler ve inşaat projeleri üstlenen Enka İnşaat Kazakistan’da iş yapan, Kazakistan’a işçi ve eleman götüren Türk inşaat firmaları arasında ön plana çıkanlardan bir tanesi.

SARGIN İNŞAAT KAZAKİSTAN

1990’lı yılların başında bina, konut ve silo yapımının yanı sıra özellikle tünel inşaatı konusunda uzmanlaşmaya başlayan Sargın İnşaat Kazakistan’da önemli inşaat ve yapı projeleri üretiyor.

AHSEL İNŞAAT KAZAKİSTAN

Yurtiçi ve yurtdışında inşaat ve projeleri üretmeye devam eden Ahsel İnşaat Kazakistan’da yaptığı işler ve yatırımlar ile Kazakistan’da iş yapan Türk inşaat firmaları arasında önemli bir yer edindi.

DOĞUŞ – GÜLSAN İNŞAAT KAZAKİSTAN

Kazakistan’da ortak olarak inşaat ve yapı projeleri üreten Türk inşaat firmaları.

YÜKSEL İNŞAAT KAZAKİSTAN

Farklı ülkelerden inşaat işleri yapan Türk firmalardan biri olan Yüksel İnşaat da Kazakistan’da iştiraki olan şirketlerden bir tanesi.

Kazakistan Türk İnşaat Firmaları İş İlanları İş Başvurusu

Kazakistan’da iş yapan ve Kazakistan’da çalışacak eleman ve işçi arayan Türk inşaat firmalarının Kazakistan iş ilanlarına en kolay şekilde internet üzerinden iş ilanı yayını yapan portallar üzerinden ulaşabilir, söz konusu Kazakistan inşaat işçi, eleman ve usta ilanlarına kendinize uygun gördüğünüz ve gerekli şartları taşıdığınız takdirde iş başvuru formu doldurarak Kazakistan iş başvurusu yapabilirsiniz.

Kazakistan’da İş Yapan Türk Firmalara İş Başvurusu

Diğer yandan Kazakistan’da iş yapan Türk şirketlerin web sayfaları üzerinden insan kaynakları bölümü altında Kazakistan için iş başvurusu yapmanız da mümkün.