Katar’da İş Yapan Katar’a İşçi Götüren Eleman Arayan Türk Firmalar 2021

Katar'da iş yapan, inşaat projeleri ve şantiyeleri olan, Katar'a işçi götüren ve eleman arayan Türk inşaat şirketleri. Katar'a Türk işçi ve eleman alımı yapan Türk inşaat firmaları 2021

Yurtdışı iş ilanları konusunda araştırma yapan ve yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek isteyen adayların genellikle üzerinde durdukları Katar önemli yurtdışı iş fırsatları sunan ülkelerden biri olarak öne çıkıyor. Günümüzde Katar’da iş yapan, Katar’da inşaat projeleri ve şantiyeleri olan Türk inşaat şirketlerinin sayısı oldukça fazla. Katar’da iş yapan söz konusu Türk firmalar, ülkede hem önemli işlere ve projelere imza atıyor hem de yurtdışı istihdam kapsamında işçi alımı ve eleman alımı kapsamında Katar’a işçi götüren eleman arayan firmalar olarak ön planda yer alıyorlar.

Yurtdışı iş ve yaşam dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olan Katar sunduğu imkanlar ile yurtdışında çalışma fırsatları ve yurtdışı iş imkanları ve olanaklarını değerlendirmek isteyen adaylar için ilk sırada gelen ülkelerden biri. Uzun yıllar önce bağımsızlığını kazandıktan sonra Katar dünya üzerinde önemli gaz ve petrol üreticisi ülkelerden biri oldu ve günümüzde sahip olduğu kişi başına düşen milli gelir ile de dünyanın en önemli ülkeleri arasında yer alıyor. Katar’ın en önemli şehirleri Doha, Al-Wakrah, Al-Khor, Dukhan, Al-Shamal, Msaieed ve Ras Lafan olarak öne çıkıyor.

Katar’a İşçi Alımı Yapan Türk İnşaat Şirketleri

Uluslarası işçi ve eleman piyasasında Katar yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımı yapan, yurtdışı iş fırsatları konusunda önemli yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş olanakları sunan ülkeler arasında yer alıyor. Bugün Katar’da faaliyet gösteren, iş yapan sayısız firma her yıl Katar’a binlerce yurtdışı işçi ve eleman alımında önemli rol oynuyor. Katar’da belli başlı sektörler olan, hizmet, gıda, petrol ve gaz sanayi ile inşaat alanında iş imkanları mevcut. Özellikle Katar’a Türk işçi ve eleman alımı konusunda Katar’da iş yapan, inşaat projeleri üreten ve şantiyeleri olan Türk inşaat şirketleri Katar’a işçi götüren, yurtdışı eleman arayan Türk firmalar olarak Qatar | Katar inşaat sektöründe önemli bir yere sahip.

Katar’da İş Yapan Katar’a İşçi Götüren Eleman Arayan Türk Firmalar 2021

Hali hazırda zengin olan ancak son yıllar da daha yükselen ülkeler arasında yer alan Katar, yeni yapılanma ve inşaa çerçevesinde yurtdışından çok sayıda firmayı ülkesine iş yapmaya davet ediyor. Hali hazırda Katar’da iş yapan ve Katar’a işçi götüren çok sayıda Türk şirket var söz konusu Katar’daki Türk şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Katar’da iş yapan Türk şirketler özellikle inşaat ve gıda alanında ticari faaliyet gösterirken günümüzde Katar ile Türkiye arasında ithalat ve ihracat işi de yapan, Katar’da ofisi bulunan çok sayıda şirkete rastlamak mümkün.

Katar’da farklı kategorilerde iş yapan, Katar’a Türkiye’den Türk işçi ve eleman alımı yapan şirketlerin bazıları şöyle:

Aga-Mep Contracting (Aga-Mep İnşaat Katar)
Alce Engineering (Mühendislik ve inşaat)
Anatolian Real Estate (Gayrımenkul)
Anel Electric Contracting (Anel Elektrik ve İnşaat Katar)
Arab Star Trading and Cont. (Arab Star Katar)
Bahadir Construction (Bahadır İnşaat Katar)
Biber Catering (Yemek içme hizmeti)
Bosphorus International Trading WLL (Mobilya-Kapı)
Dogus Construction LLC (Doğuş İnşaat Katar)
Fernas Construction (Fernas İnşaat Katar)
Galata Trading & Contracting (Galata İnşaat Katar)
Gama Construction (Gama İnşaat Katar)
Gersan Electrical Industrıes and Trading (Altyapı-Elektrik-Ticaret)
Handar Engineering & Contracting WLL (Mühendislik – Taahhüt)
Haz Marble Qatar  (Mermer)
Imar Istanbul Contracting-Trading CO. (Taahhüt-Ticaret)
Imq Dim décor (Dekorasyon)
Inox Kitchen (Mutfak Malzemeleri)
Iris Construction WLL (İnşaat)
Keyshead Internatıonal Real estate (Gayrimenkul)
Istanbul Engineering & Construction Company WLL (Mühendislik ve İnşaat)
Limak Contracting LLC (Limak İnşaat Katar) MAPA GUNAL INŞAAT (İnşaat)
Movo Construction (Taahhüt)
Mubarak International Co. (Altyapı ve Aydınlatma)
Nurol Construction and Trading Company (Nurol İnşaat Katar)
Pioneer Metal (Demir Çelik)
Proline Qatar (Ajans Organizasyon)
Promer Qatar (İnşaat)
Rec Qatar (Güneş panelleri)
Samko International (Samko İnşaat Katar)
Serapool (Havuz-İnşaat)
Star Hairtransplant & Ozka Beauty (Güzellik- Saç Ekim)
STFA Marine Construction (STFA İnşaat Katar)
System Engineering (Sistem Mühendisliği)
Tabanlioglu Architects Qatar (Tabanlıoğlu Katar)
Tav Tepe Akfen Construction (TAV AKFEN TEPE İnşaat Katar)
Tekfen İnşaat (TEKFEN İnşaat Katar)
Tem Rc Trading (Tesisat-Boru)
Troy Engineering Katar (Mühendislik)
Unitek Logistic Services WLL (Lojistik)
Valor Contracting Group WLL (İnşaat)
Watad Kitoko Group (Aydınlatma Mühendislik)
Yapı Merkezi İnşaat Katar
Yüksel İnşaat (Yüksel İnşaat Katar)

Yukarıda listelenmiş olan şirketler dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Katar’da iş yapan şirketler, Katar’da çalışmak isteyenler ve Katar iş imkanlarını değerlendirmek isteyen adaylar için iş olanakları sunan, Katar’a işçi ve eleman alımı yapan şirketlerden bazıları. Söz konusu Katar’a işçi ve eleman götüren şirketler ihtiyaçları doğrultusunda yerli ve yabacı ilan kaynakları üzerinden iş ilanları yayınlayarak veye İŞKUR üzerinden yurtdışı işçi talebi bildirerek Katar’a işçi ve eleman alımı gerçekleştiriyorlar. Yine sizler de Katar’da iş yapan ve bünyesinde çalışmayı uygun gördüğünüz şirketlerin resmi web siteleri üzerinde insan kaynakları bölümü altında yurtdışı iş başvuru formu doldurarak yurtdışı iş başvurusu yapabilirsiniz.

Katar Vasıflı Vasıfız Yurtdışı Eleman ve İşçi Alımları

Katar iş yapan ve Katar’a işçi götüren şirketler vasıflı, vasıfsız, kalifiye ve nitelikli olmak üzere birçok kategoride ihtiyaçlarına uygun yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yapıyorlar. Dolayısıyla sahip olduğunuz nitelikler katar iş çalışma imkanlarınızı arttıracak, daha iyi gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Katar’da iş yapan özellikle de inşaat şirketleri geniş ve çok fazla kategoride elemana ihtiyaç olduğu için çok sayıda farklı yurtdışı işçi ve eleman alımı yapmaktadır. Yurtdışı inşaat sektöründe iş arayanların Katar’da eleman ve işçi arayan inşaat firmaları bünyesinde çalışması daha kolaydır. Bilindiği üzere son yıllar Katar ve Türkiye arasında önemli derecede bir yakınlaşma var. Bu yakınlaşma ticari alanda önemli gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Katar’da Türk şirketler için iş hacmi ve potansiyeli artarken Türkiye’den Katar’a işçi ve eleman alımı da artıyor.