Katar İşçi Alımı İş İlanları 2022 Katar’da İş İmkanları

Katar işçi alımı iş ilanları. Katar'da iş arama ve iş bulma. Katar'da iş imkanları ve iş fırsatları. Hangi sektörler iş bulunabilir? Katar'da çalışan işçi ve eleman ücretleri, maaşlar 2022

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en zengin ülkelerinden biri olan Katar yurtdışı iş ve yurtdışı iş imkanları konusunda da zengin seçenekler sunan ülkelerden bir tanesi. Yurtdışında çalışmak ve yurtdışı iş olanaklarını değerlendirmek isteyen kişiler için Katar en popüler ülkeler arasında bulunuyor. Her yıl tüm dünyadan yurtdışında iş arayan ve yurtdışında çalışmak isteyen pek çok kişi Katar iş imkanlarını değerlendirerek Katar’a gidiyorlar.

Petrol, gaz, çelik, bankacılık ve finans, inşaat, gemi onarım bakım, petrokimya, sağlık, turizm ve hizmet iş alanları olarak Katar ekonomisindeki en önemli ve en fazla işçi ve eleman alımı yapılan sektörler olarak öne çıkıyor. Tarım, balıkçılık ve gübre sektörleri ise Katar’da gelişmekte olan sektörler. Katar’da inşaat sektörü yurtdışı işçi alımı ve eleman alımı yapılan en büyük sektör olarak ön planda yer alıyor.

Katar’a İşçi Olarak Nasıl Gidebilirim?

Katar’a işçi alımı ve Katar eleman alımlarından yararlanmak ve Katar’da iş imkanları ve iş olanaklarını değerlendirmek isteyenler için birkaç farklı yol var. Bunlardan bir tanesi Katar’da hali hazırda yaşayan ve çalışan bağlantılarınızdan iş bulmak ve işe yerleşmek için yardım istemek. Diğer bir yol ise Katar’da iş yapan, Katar’a yurtdışı işçi götüren ve yurtdışı eleman arayan Türk firmalara veya yabancı şirketlerin işçi alımlarından yararlanmak. Söz konusu Katar’da iş yapan ve Katar’a işçi alımı gerçekleştiren şirketleri tespit ederek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Katar’a işçi götüren eleman alımı yapan çok sayıda Türk ve yabancı şirket Katar’da farklı sektörlerde ticari faaliyet yürütüyorlar. Daha üst seviyede ise özel yetkinlikleriniz ve yabancı diliniz varsa yerli ve yabancı kaynakları üzerinden Katar iş ilanlarına ulaşarak Katar’daki iş imkanlarını değerlendirmek üzere başvuruda bulunabilirsiniz.

Katar’da İş İmkanları ve İş Fırsatları

Yazının başında belirttiğimiz gibi Katar ekonomisine yön veren belli başlı çok büyük sektörler mevcut. Bunlar arasında Katar’a işçi alımı ve Katar’a yurtdışı eleman alımları kapsamında inşaat sektörü, hizmet sektörü, turizm ve seyahat sektörü önemli iş imkanları ve iş fırsatları sunuyor. Özellikle Katar’da iş yapan Katar’a işçi götüren inşaat elemanı arayan Türk inşaat firmalarının ve yabancı inşaat firmalarının Katar iş ilanları oldukça fazla sayıda.

Diğer yandan hizmet sektöründe çalışacak işçi ve eleman alımı da azımsanmayacak kadar fazla. Katar’da turizm sektöründe turizm işletmelerinde çalışacak çok sayıda farklı kategoride işçi ve eleman alımı yapılıyor. Katar’da yetkinlik sahibi ve yabancı dili olan kişiler için de Katar’da kariyer kapsamında mühendisler, bankacılar, doktorlar gibi pek çok kategori içi farklı iş seçenekleri de mevcut. Katar’a Türkiye’den işçi ve eleman alımı kapsamında Türkler hizmet sektöründe aşçı, garson, kebapçı, dönerci, pideci, kuaför olarak da iş imkanları bulabiliyorlar.

Katar İşçi Alımı Katar İş İlanları

Katar’da çalışmak isteyen, Katar iş ve çalışma imkanları ile yurtdışı iş olanaklarını değerlendirmek isteyen yurtdışı işçi ve eleman adayları için en kolay yol internet. Katar işçi alımı ve Katar eleman alımı iş ilanlarına ulaşmak ve iş ilanlarını inceleyerek Katar için iş başvuru formu doldurarak iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar bunu en kolay şekilde internet üzerinden gerçekleştirebilirler.

Yerli yabancı iş arama ve iş bulma siteleri Katar iş ilanlarına ulaşmak ve işçi alımlarına iş başvurusunda bulunmak için oldukça faydalı. İnternet üzerinde Katar yurtdışı iş imkanları ve iş olanaklarını araştırabileceğiniz çok sayıda yerli ve yabancı iş arama siteleri ve iş bulma siteleri mevcut.

Katar’da Yaşam Koşulları Nasıl?

Katar’da yaşam ve hayat tarzı en fazla merak edilen konular arasında geliyor. Katar geçmiş ve yeni zamanları bir arada yaşayan, hem geleneksel hem de modern bir ülke. Ülkede yabancılar için İslam ve buna bağlı toplumsal kurallar önemli bir unsur. Havanın sıcak ve suç oranın oldukça düşük olduğu Katar’da nüfusun en yoğun yaşadığı yer başkent Doha. Yabancı işçilerin en fazla geldiği ülkeler, Pakistan, Hindistan, Bengladeş, Sri Lanka, Filistin ve Ürdün. Katar yakıtın ucuz, sosyal aktivitelerin ve gıda ürünlerinin biraz pahalı olduğu bir ülke. Ev kiraları oturduğunuz evin durumuna ve lokasyonuna göre değişiyor.

Katar’da Çalışan Ücretleri İşçi Maaşları Ne Kadar?

Katar yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımları kapsamında Katar’da çalışacan yabancı işçi ve elemanların maaşları farklılıklar gösteriyor. Katar’da çalıştığınız sektör, çalıştığınız pozisyon, bildiğiniz diller ve sahip olduğunuz yetkinlikler Katar’da alacağınız maaşlar ve ücretler konusunda belirleyici olacaktır. Diğer yandan Katar’da çalışan yabancı işçinin uyruğu da maaşlar ve ücretler konusunda belirleyici faktörler arasında yer alıyor.

Katar’da çalışan Türk işçi maaşları ve ücretleri genellikle 1500 dolar ile 3000 bin dolar arasında değişmektedir. Alt seviye işlerde çalışan 3. dünya ülkesi vatandaşlarının maaşları daha düşüktür. Diğer yandan üst seviye beyaz yaka çalışanların, Amerika, Kanada ve Avrupa ülkelerin vatandaşı olan çalışanları maaşları ve ücretleri daha yüksek olabilmektedir. Türk işçiler daha iyi şartlarda 5 bin dolara kadar maaşlar kazanabilmekteler.

5 Yorum Var

 1. kasap

  yurtdışı kasap arayanlar varsa yurtdışı çalışabilirim, tecrübeliyim, kokoreç mezbaha işlerinden anlarım

 2. yurtdışı alçı boya kartonpiyer ustası

  alçı boya ve kartonpiyer ustasıyım daha önce yurt dışında çalıştım ekibim de var yurtdışında çalışmak istiyorum

 3. kaynak imalatçısı

  kaynak imalatçısıyım proje çizebiliyorum yurt dışı tecrübem var 5 yıl Cezayir de çalıştım yaklaşık bir yıl ırakta çalıştım.

 4. ekskavatör operatörü

  ekskavatör operatörüyüm yurtdışında ekskavatör operatörü olarak çalışabilirim

 5. yurtdışı kasap

  mesleğim kasaplık, yurtdışı kasap arayan işletmeler varsa yurtdışı kasap işlerinde çalışabilirim