Yurtdışı İş

Kanada, Almanya ve Finlandiya Yurtdışı İşçi Alımı

Kanada, Finlandiya ve Almanya'da çalışmak, vasıflı vasıfsız yurtdışı işçi alımı ve işçi maaşları.

Yurtdışında çalışma ve yurtdışı iş imkanları söz konusu olduğunda akla ilk gelen ülkelerden olan Kanada, Almanya ve Finlandiya çeşitli alanlarda işgücü açıklarını kapatmak üzere yurtdışından işçi alımı yapmaya devam ederken, yeni toplu işçi alımları da gerçekleştiriyorlar. Söz konusu ülkeler işgücü açıklarını kapatmak için yurtdışından başta vasıflı işçi alımı olmak üzere vasıfsız işçi alımları da yapıyorlar. Kanada, Almanya ve Finlandiya sağlık sektöründe ulaştırma sektörüne pek çok alanda ve pozisyonda çalışacak işçi ve elemana ihtiyaç duyuyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi pek çok kişiyi hem maddi hem de manevi anlamda zorladı. Çıkış yolu arayanlar, çalışmak için yurt dışına gitme planları yapıyor. Kanada, Almanya ve Finlandiya’da toplamda yurtdışından 1 milyondan fazla bir işçi alımı yapmayı planlıyor. Söz konusu ülkelerde işçi maaşları ise 2000 Euro ile 3000 Euro arasında değişiyor.

Kanada, Almanya ve Finlandiya Yurtdışı İşçi Alımı

Yurt dışında çalışmak isteyen kişilere müjdeli bir haberimiz var. 3 ülke toplamda 1 milyondan fazla işçi alımı duyurusunda bulundu. Kanada 732 bin, Almanya 270 bin Finlandiya’da 30 bin işçi alacak.

Kanada’da en çok işçi ihtiyacı olan eyaletler, Quebec, Ontario ve Britihs Columbia. Kanadalı işletmelerinin yüzde 64’ü iş gücü sıkıntısı nedeniyle büyüyemiyor. Bu yüzden yapılan araştırmalar 732 bine yakın işçinin alınması gerektiğini gösterdi. Sağlık sektöründe en çok elemana ihtiyaç olduğu gözlenirken, hizmet sektörü de en çok ihtiyaç olan alanlardan biri oldu. Sağlık ve hizmet sektörünün yanında pandemi sonra sanayi, imalat ve perakende sektöründe de işçiye ihtiyaç arttı. Kanada’da tır sürücüsü açığı da kapatılamıyor.

Sağlıktan, hizmete; sanayi ve imalattan, ulaştırmaya kadar pek çok sektörde işçi alımına ihtiyaç duyan Kanada’nın iş alımı için nasıl başvurular yapılacağı henüz açıklanmadı.

Finlandiya’da 2300 Euro Maaş İmkanı

Finlandiya da Kanada gibi işçiye ihtiyaç duyan ülkelerden biri. Belli bir oranda göç kabul edilen ülkede işçi ihtiyacı şu anda 30 bin seviyelerinde. Sağlık çalışanlar, metal işçileri, bilişim ve denizcilik alanında uzman kişiler aranıyor. Ülkede çalışacak olan işçiler 2300 Euro’ya kadar, yani Türk Lirası cinsinden oldukça iyi rakamlar kazanabilecekler. Finlandiya’daki iş başvurularına ülkede faaliyette bulunan şirketler üzerinden gerçekleşecek.

Almanya 270 Bin Vasıflı İşçi ve Eleman Alımı

Almanya’nın da 270 bin kadın ve erkek işçiye ihtiyacı olduğu duyuruldu. Ülkede pazarlama, mimar, mühendis, yazılım geliştiriciler, sağlık elemanları, ekonomistler, müşteri temsilcilerine ve fabrika işçilerine ihtiyaç bulunuyor. Almanya’da iş başvurusu yaparken ise birtakım belgeler bulunuyor.

AB ülkelerinin hepsinde ön mektup (covet letter) çok önemli. Bu mektup ile şirkete kendinizle ilgili izlenimleri aktarıyorsunuz. İş başvurusuyla neden ilgilendiğinizi açıklayıp kuvvetli yönlerini öne çıkarmalısınız. İşverenleriniz yazdığı referans mektupları da Almanya’da iş başvurusu için faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler