HaberlerİsviçreYurtdışı İşYurtdışı İş İlanları

İsviçre AB Dışı Yurtdışı İşçi Alımı ve İş Başvurusu

İsviçre Avrupa Birliği dışından yabancı işçi ve Türk işçi alımı. İsviçre'ye iş yapan firmalara ve şirketler işçi alımı, aranan meslekler ve İsviçre iş başvurusu.

Yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı iş başvurusu söz konusu olduğunda İsviçre yüksek yaşam standartları ve döviz cinsi yüksek maaşlarıyla akla ilk gelen ülkelerden bir tanesi. Avrupa ülkeleri arasında yüksek refah seviyesi sunan bir ülke olarak İsviçre işçi alımı ve iş başvuruları yeni yıl da devam ediyor. İsviçre yeni yılda devlet politikası olarak belirlenen şartlar kapsamında yurtdışından yeni işçi ve eleman alımları gerçekleştirecek.

Peki İsviçre’ye yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımı ne zaman başlayacak? Devlet işçi alımı için yurtdışından gelecek işçi adaylarında hangi şartları arıyor? Hangi meslekten olanlar işçi alımlarından yararlanabilir? Şirketlere iş başvurusu…

İsviçre Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımı

İsviçre yurtdışından işçi alımı kapsamında ve yeni göç yasası doğrultusunda önümüzde dönemde toplamda 8500 yeni işçi alımı gerçekleştirecek. Söz konusu alımlardan ön önemli nokta ise yurtdışında gerçekleştirilecek olan yabancı işçi alımlarının tamamının Avrupa Birliği dışı ülkelerden yapılacak olması.

Kısacası İsviçre yurtdışı işçi alımları tam anlamıyla AB dışı yabancı vatandaşlar arasından yapılacak. Bilindiği üzere buna benzer bir uygulama Almanya tarafından da yakın zaman önce getirilmişti. Söz konusu uygulama ile İsviçre AB vatandaşı olmayan yabancı işçilere kapılarını açmış oluyor.

İsviçre İşçi Alımı Meslek Şartları

Peki İsviçre işçi alımı için aranan genel iş başvuru şartları neler şimdi gelin kısaca buna değinelim. İsviçre’ye yurtdışından yapılacak işçi ve eleman alımları konusunda herhangi bir meslek sınırlaması bulunmuyor ancak İsviçre işçi alımı kapsamında İsviçre’ki resmi işlemlere dahil iş başvurusu yaparken mavi yaka ya da beyaz yaka meslek grubunda olduğunuzu, belirli bir alanda yetkinlik ve beceri sahibi olduğunuzu gösteren belge veya diplomaya ihtiyaç var. İş başvurusunda bulunabilmek ve söz konusu resmi işlemlerin tamamlanabilmesi için buna kesinlikle ihtiyaç var aksi takdirde yurtdışı işçi adaylarının İsviçre alımlarından bir sonuç elde etmesi zor. Almanca dil bilgisine sahip olmak da aranan şartlar arasında.

İsviçre AB Dışı İşçi Alımı İş Başvurusu

İsviçre AB dışı işçi alımları devlet bünyesinde değil özel sektör kapsamında özel şirketlere yapılıyor. Kısacası özel firmalarının talebi doğrultusunda devlet özel sektörde çalışmak ve yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek üzere Avrupa Birliği ülkeleri dışından yabancı işçi alımına izin veriyor.

İsviçre işçi ve eleman alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen yabancı adayların mavi yaka ya da beyaz yaka kategorisinde olmakla birlikte İsviçre’de özel sektörde iş bulması ve iş başvuru sürecini yürütmesi gerekiyor. İsviçre’de iş yapan şirket işçi alımına karar verdiğinde resmi işlemler başlıyor ve adaylar burada çalışma imkanlarını değerlendirebiliyorlar.

İlgili Makaleler