İspanya’da İnşaat İşçisi Alan Usta Arayan Firmalar İspanya İnşaat İş İlanları

İspanya'da Barselona, Valensiya, Sevilla, Bilbao ve Malaga'da inşaat işlerinde çalışmak isteyenler inşaat mühendisi, iş makinesi operatörü, inşaat teknikeri, vasıflı vasıfsız inşaat işçisi, kaynakçı, usta, kalfa, elektrikçi, boyacı, sıvacı, demirci, duvarcı, alçı ustası, tesisatçı vb. eleman arayan firmalar ve İspanya inşaat iş ilanları, yurtdışı işçi alımı.

Yurtdışında inşaat işçisi ve inşaat ustası alımlarından yararlanmak ve yurtdışı inşaat işlerinde çalışmak isteyenler için birçok farklı ülke gibi İspanya da sahip olduğu potansiyel ile öne çıkan ülkelerden bir tanesi. İnşaat sektörünün ve inşaat işlerinin oldukça yoğun olduğu ve inşaat işlerinde çalışmak isteyen inşaat işçisi, inşaat elemanı ve inşaat ustası adaylar için çokça iş imkanları ve iş olanakları sunan İspanya’da bu alanda yurtdışı iş bulmak mümkün. Yurt dışında çalışacak inşaat işçisi ve inşaat ustası arayan firmalarda iş olanaklarını ve inşaat iş ilanlarını değerlendirerek sizler de İspanya’da inşaat işlerinde çalışma olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Peki İspanya’da Barselona, Valensiya, Sevilla, Bilbao ve Malaga’da inşaat işlerinde çalışmak isteyenler inşaat mühendisi, iş makinesi operatörü, inşaat teknikeri, vasıflı vasıfsız inşaat işçisi, kaynakçı, usta, kalfa, elektrikçi, boyacı, sıvacı, demirci, duvarcı, alçı ustası, tesisatçı vb. eleman arayan firmalar ve inşaat şirketlerinin işçi alım ilanlarına nasıl ulaşabilirler? İspanya iş yapan Türk inşaat şirketleri ve yapı firmaları var mı? İnşaat sektöründe yurtdışı iş arama ve iş bulmak için hangi siteler var?

İstatistiklere göre İspanya’da inşaat sektörü ve inşaat projeleri 2010 ve 2013 yılları arasında önemli bir düşüş yaşamış olsa da sonrasında tekrar toparlanmaya başlamış ve büyümesini sürdürmeye devam etmiş, tekrar inşaat sektörü işçi ve eleman alımları hız kazanmış, sektörde işçi alan eleman arayan şirketlerin sayısı artmış ve inşaat alanında işsizlik oranı azalmıştır. İspanya’da inşaat sektörünün yaklaşık 80 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip olduğu düşünüldüğünde ülke için ne kadar önemli bir sektör olduğu ve inşaat projeleri yapan inşaat firmalarının sayısı daha iyi anlaşılabilir.

İspanya Yurtdışı İşçi Alımı İnşaat İş İlanları

Sadece geçen yıl yaklaşık 11 milyar dolarlık yeni alt yapı ve üst yapı projelerinin hayata geçirildiği İspanya’da inşaat sektöründe iş yapan, inşaat işçisi alan inşaat ustası arayan çok sayıda irili ufaklı inşaat firmaları ve yapı şirketleri var. Peki söz konusu İspanya’da çalışacak inşaat mühendisi, inşaat teknikeri, iş makinesi operatörü, vasıflı vasıfsız inşaat işçisi, kaynakçı, usta, kalfa, elektrikçi, boyacı, sıvacı, demirci, duvarcı, alçı ustası, tesisatçı vb. eleman arayan firmaların iş ilanlarına ulaşmak ve iş başvurusunda bulunmak isteyen yurtdışı işçi adayları hangi kaynakları kullanabilirler.

İspanya’da iş yapan, ihale alan, inşaat projeleri üstlenen en büyük inşaat şirketleri Elecnor, FCC Construction, Dragados, Cobra, Acciona Construction, Ferrovial Agroman, TSK Elektronika, Abantia, Abertis, Acciona, ACS Group, Grupo Agbar, Companyia d’Aigües de Sabadell, Cintra, Comsa, Comsa Emte, Copasa, Copisa, Estudios, Montajes y Tendidos Eléctricos, Fomento de Construcciones y Contratas, Macosa, Martinsa-Fadesa, Obrascón Huarte Lain, Sacyr, Ulma Construction, Ulma Group, Uralita Group, Urbanor olarak öne çıkıyor. Söz konusu inşaat firmalarına web siteleri üzerinde insan kaynakları bölümü altında iş başvuru formu doldurabilir, özgeçmişinizi gönderebilir ve genel yurtdışı iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. İngilizce gibi bir yabancı diliniz varsa işiniz çok daha kolay.

Yine diğer yandan LinkedIn, Facebook, Glassdoor gibi iş arama ve iş bulma portalları üzerinden veya TotalJobs, Monster, Indeed, TheLocal.es gibi siteler üzerinden İspanya inşaat iş ilanlarına ulaşarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

Şu yazıya da göz atmayı unutmayın: İspanya’da İş İmkanları, Ne İş Yapılır, Asgari Ücret ve Maaşlar

İspanya’da İş Yapan İşçi Alan Eleman Arayan Firmalar

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, karayolu ve demiryolu altyapısının genişlemesi ile desteklenen inşaat sektöründe büyümenin devam etmesi beklenen İspanya’da konut, konut dışı inşaat ve inşaat mühendisliği dahil tüm sektörlerin de hacim olarak genişlemesi bekleniyor. İspanya’da başta Barselona, Valensiya, Sevilla, Bilbao ve Malaga olmak üzere tüm bölgelerde altyapı ve üstyapı inşaat projeleri yapan, inşaat işçisi alan, inşaat elemanı arayan en büyük inşaat firmaları Elecnor, FCC Construction, Dragados, Cobra, Acciona Construction, Ferrovial Agroman, TSK Elektronika, Abantia, Abertis, Acciona, ACS Group, Grupo Agbar, Companyia d’Aigües de Sabadell, Cintra, Comsa, Comsa Emte, Copasa, Copisa, Estudios, Montajes y Tendidos Eléctricos, Fomento de Construcciones y Contratas, Macosa, Martinsa-Fadesa, Obrascón Huarte Lain, Sacyr, Ulma Construction, Ulma Group, Uralita Group, Urbanor olarak öne çıkıyor.

Diğer yandan İspanya son yıllarda yurtdışı yatırımlarını hızlandırmak ve yurtdışına açılmak isteyen Türk şirketlerin de radarına girmiş durumda. Günümüzde İspanya’da iş yapan Türk şirketlerden biri Yükselir Grup. Toplamda 45 bin çalışanı bulunan şirket yurtdışı işler kapsamında İspanya Madrid’de 2 adet 5 yıldızlı otel işi yapıyor. Farklı bir sektörde de olsa İspanya’da iş yapan Türk firmalardan bir diğeri ise Epsan Plastik. Önümüzdeki yıllarda İspanya’da yurtdışı iş yapan Türk firmalar ve şirketlerin sayısının artması bekleniyor.