İşkur OBM Almanya Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımı

Almanya yurtdışı işçi ve eleman alımı.

Geçtiğimiz günlerde yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı istihdam konusunda önemli bir haber yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre Türkiye’den Almanya’ya yaklaşık olarak 10 bin işçi alımı yapılacak. Söz konusu yurtdışı işçi alımı kapsamında birçok farklı iş için Türkiye’den işçi götürülecek. Maaşlar ise 2.000 euro ile 3.500 euro arasında değişiyor.

Almanya için alımı yapılacak olan işçiler özellikle sağlık, lojistik, yapı ve havalimanı yer hizmetleri alanlarına yapılacak. Bu kapsamında hemşireden tesisatçıya, kaynakçıdan şoföre çok çeşitli alanlarda yurtdışı işçi alımı gerçekleştirilecek.

Almanya İşçi  İş Başvuruları Nasıl Yapılacak?

2022 İşkur Almanya işçi alımı başvurusu için farklı sektörlerden ilk etapta 10 bin işçi Almanya’ya götürülecek. OBM İnsan Kaynakları Şirketi şirketi 15 farklı branşta işçi alımı yapılacağını açıkladı. Almanya için yapılacak söz konusu işçi alımı kapsamında ilgilenen kişilerin en fazla merak ettikleri konuların başında başvurular geliyor. Peki söz konusu yurtdışı işçi alımı için iş başvurusu nasıl yapılacak?

İş Başvurusu Nasıl Yapılacak?

20-45 yaş aralığında her Türk vatandaşı, sağlık engeli olmadığı sürece “www.obm-turkiye.com” adresine girip başvuru formunu doldurarak müracaat edebiliyor. Almanya’da 15 farklı havalimanında faaliyet gösteren şirketin yöneticisi Osman Taş, Türkiye’de İŞKUR ile anlaşmaları olduğunu ve Almanya’ya özellikle sağlık, lojistik ve havalimanı yer hizmetleri sektöründe işçi götürmeyi planladıklarını söyledi. Taş, “Kendi milletime güvendiğim için Almanya’ya işçi götüreceğiz. Bu işi biz 17 yıldır yapıyoruz ve birçok ülkeden bugüne kadar birçok işçi götürdük. Ancak kendi milletimi bildiğim için bilinçli olarak Türkiye’den işçi götüreceğiz. Almanya’nın öncelikli olarak bizden talebi, işçilerin vasıflı olmaları. Ama özellikle hemşire, kamyon şoförü, elektrikçi ve kaynakçı konusunda ihtiyaçlar var. Şu an en çok hemşire ihtiyacı var. İlk etapta 80 bin hemşire götürmeyi hedefliyoruz. Sonrasında kaynakçı ve elektrikçi ihtiyacımız var. Onlar da 50 bin civarında olacak. Buradan gidecek işçilerle 18 aylık bir sözleşme imzalayacağız” şeklinde konuştu.

1 YORUM

  1. yurtdışı aşçı

    yurtdışında çalışmak istiyorum aslı mesleğim aşçılık. yurtdışına aşçı arayan firmalar ve restoranlar varsa yurtdışı aşçılık işlerinde çalışabilirim.