Haberler

İnşaat Yalıtım Panel Kaplama İzolasyon İşleri

Yapı kimyasalları, yapı ve inşaat malzemeleri. İnşaatlarda yalıtım ve kaplama işleri.

Yalıtım, yapı kimyasalları ve malzemeleri ve inşaat sektöründe iş yapan Stroton, 2004 yılından beri ticari faaliyetlerine devam ediyor. Halen 220 adet bayisi olan Türk şirket, Irak, Azerbaycan, Kenya, Etiyopya, Gürcistan, Cezayir, Fransa, Hollanda, Slovenya ve Sırbistan’la iş yaparak bu ülkelere ihracat yapıyor. Yeni yılda şirket bünyesinde bir ar-ge merkezi kuran Stroton tasarım mühendisleri ile çalışmaya başlayacak ve inovatif ürünlerin üretimi için çalışmalar yapacak.

İnşaat Yalıtım Panel Kaplama İzolasyon İşleri

Strafor ve yapı kimyasalları üreten Stroton, bu alandaki faaliyetleriyle Türkiye’de ilk 5 şirket arasında yer alıyor. EPS ısı yalıtım levhaları alanında Stroton Panel, Blackpor Panel, Pan Panel, Blackdor Pan Panel, Stroboard, Blackboard, Stropan, Blackporpan, köşe panel, zemin sistemlerine kadar sektörün ihtiyacı olan birçok yapı ve inşaat malzemesini geniş bir yelpazede üreterek piyasaya sunuyor. Yurtdışında iş yapan Türk şirketler araında yer alan Stroton yeni yılda da büyüme planları yapan şirketlerden bir tanesi. Şirket yeni yılda kuracağı ar-ge merkezi ile ürettiği yapı malzemelerinde inovatif ürünler de üretmeyi planlıyor.

Stroton Yapı Kimyasalları, Roton İnşaat, Strolift İskele ve Kalıp Sistemleri, Ahmer Hafriyet ve Madencilik ve Strotaş İnşaat gibi şirketleri bünyesinde bulunduran şirket söz konusu grup şirketleri işe sektör için ürünler üretiyor hizmet veriyor. Stroton, önemli inşaat ve yapı malzemelerinden biri olan strafor üretimi yapıyor. Dekorasyon ve yalıtım sistemleri için 2 tip strafor var. Şirketin iş yaptığı alanlardan biri de yapı kimyasalları. Stroton markasıyla üretilen inşaat ve yapı kimyasalları Türkiye’de önemli bir noktada. Diğer yandan EPS ısı yalıtım levhaları alanında Stroton Panel, Blackpor Panel, Pan Panel, Blackpor Pan Panel, Stroboard, Blackboard, Stropan, Blackporpan, köşe panel, zemin sistemleri Termoboard, asmolen sistemleri gibi çok sayıda ürün mevcut.

Söve blok ve imalatı, iç cephe ve dış cephe dekorasyon ürünleri, kartonpiyer, tavan kaplamaları, lamba göbeği, kartonpiyer çıtaları, tuğla desenler, taş desenler, köşe taşları ise şirketin üretimini yaptığı ve piyasaya sunduğu diğer ürünler. Yapı ve inşaat kimyasalları alanında ise seramik yapıştırıcılar, derz dolgular, su yalıtım sistemleri, poliüretanlar, zemin sistemleri, cephe sistemleri, özel amaçlı ürünler, onarım ve güçlendirme, mastikler ve köpükler, akrilik yapıştırıcılar, kalıp ayırıcılar boyalar, astarlar, beton ve harç katkıları gibi ürünlerin üretimini yapıyor.

Şirket üretim yaptığı tesislerde işçi ve eleman alımı kapsamında normal şartlarda 350 kişi çalıştırıyor anca yoğun dönemlerde işçi ve eleman alımı artış göstererek 900 kişiye kadar çıkıyor.

İlgili Makaleler