İnşaat teknikeri alımları, federasyon ve iş ilanları

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren tüm firmaların olmazsa olmaz elemanları arasında yer alan inşaat teknikerleri bu alanda faaliyet göstermek isteyen gençlerin de seçtiği gözde mesleklerden birisi. Günümüzde Türkiye’de inşaat sektörünün ne kadar güçlü ve dinamik bir yapısının olduğu herkese biliniyor. Bu çerçevede mevcut kapsamda firmaların inşaat teknikerlerine oldukça ihtiyacı varken bu ihtiyaç gelecekte de artacak.

Peki inşaat teknikeri olarak çalışmak isteyen veya bu pozisyonda iş arayanların şanslarını yükseltmek için yapması gerekenler neler?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki inşaat firmaları yeni mezunlara kapılarını açarken diğer yandan da deneyimli inşaat teknikerlerlerine de kapıları her zaman açık. Dolayısıyla öncelikli amaç bu alanda her zaman deneyim ve gelişim olmalı. Deneyim tekniker olarak iş bulmada sizi ön plana çıkaracağı gibi diğer yandan maaş olarak da artısı büyük olacaktır.

İNŞAAT TEKNİKERİ ALIMLARI, İŞ İLANLARI VE İŞ BAŞVURUSU

İnşaat teknikeri olarak alanda faaliyet gösteren firmalarda çalışmak isteyen adayların ilk yapması gereken şey inşaat teknikerleri federasyonlarına kayıt olmak ve buraya CV’lerini bırakmak. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar özel firmalar üzerinden iş ilanı vererek personel alımına çıktıkları gibi teknikerler federasyonu ilan ve işçi talebi iletmektedirler. Dolayısıyla federasyonlara kayıt olmak şansızını yükseltebilir.

Diğer yol ise herkesin bildiği gibi iş ilanları ve insan kaynakları portalları. Firmalar ihtiyaçlarına yönelik olarak buralarda iş ilanı yayınlayarak inşaat teknikeri alımına çıkmaktadırlar. İş arama siteleri üzerinde profil oluşturabilir veya söz konusu firmaların iş ilanları ve açık pozisyonlarına iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirsiniz. / İnşaat Teknikeri Maaşları