İnşaat Firmaları Yurtdışı İş İlanları

Yurtdışı inşaat firmaları ve inşaat şirketleri iş ilanları. Yurtdışına inşaat işçisi götüren, inşaat elemanı ve inşaat ustası alımı yapan, yurtdışında iş yapan yabancı ülkeleri projesi, şantiyesi ve ofisi olan Türk inşaat firmaları ve müteahhitlik şirketleri. Rusya, Suudi Arabistan, Kazakistan, Cezayir, Libya, Romanya, Kırgızistan, İngiltere, Özbekistan, Irak, Umman, Ürdün, Azerbaycan, Sırbistan, Kosova, Moldova, Katar, Türkmenistan yurtdışı inşaat iş ilanları ve inşaat işleri.

Günümüzde yurtdışında iş yapan inşaat firmaları aynı zamanda yurtdışına işçi götüren ve yurtdışı işçi alımı yapan şirketler olarak da öne çıkıyor, yurtdışı istihdam kapsamında yurtdışında inşaat sektöründe çalışmak isteyenler için farklı iş imkanları ve iş olanakları sunuyorlar. Yurtdışında inşaat firmalarında çalışmak isteyen vasıflı meslek sahibi kişiler yanında vasıfsız işçiler için inşaat firmaları yurtdışı iş ilanlarından yararlanmak mümkün.

Bilindiği üzere inşaat sektörü sadece yurtiçinde değil yurtdışında tüm dünya çapında yüzbinlerce kişiye vasıflı vasıfsız farklı pozisyonlarda iş imkanları ve iş olanakları sağlayan bir sektör olarak öne çıkıyor. Özellikle son 20 yıldır Türk inşaat firmalarının ve yapı şirketlerinin yurtdışı işler kapsamında yurtdışı inşaat projelerine yönelmesi yurtdışında iş yapan Türk inşaat firmalarının ve yapı şirketlerinin sayısının artmasında çok etkili oldu.

Farklı bölgelerde ve ülkelerde inşaat işleri yapan, altyapı ve üstyapı projeleri üstlenen Türk inşaat firmaları personel ihtiyaçları doğrultusunda her zaman yurtdışı çalışacak eleman ve işçi arayışını sürdürüyor. Peki inşaat firmaları yurtdışı iş ilanları için hangi kaynaklar var? Yurtdışında iş yapan inşaat firmalarının yurtdışı iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır? Bu yazımızda ilgilenenler için bu konuya değiniyoruz.

Yurtdışı İnşaat Firmaları ve İş İmkanları

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere son yıllarda Türk inşaat firmaları ve yapı şirketlerinin yurtdışı işlere ve yurtdışı projelere ağırlık vermesiyle uluslararası alanda iş yapan, altyapı, üstyapı ve endüstriyel projeler geliştiren inşaat firmalarının sayısı çok hızlı bir artış gösterdi. Hatta bunlar arasında bazı firmalar tamamıyla yurtdışına odaklanarak dünya devi inşaat şirketleri arasında yer almayı başardılar. Söz konusu inşaat firmaları bir yandan yurtdışında önemli işler ve projelere imza atarken diğer yandan da yurtdışı istihdam kapsamında yurtdışında çalışmak isteyenler için yurtdışı inşaat sektöründe iş imkanları sağlayan, yurtdışı işçi ve eleman alımı yapan şirketler olarak da öne çıkıyorlar.

Peki inşaat firmaları hangi ülkelerde iş yapıyorlar, hangi ülkelerde şantiyeleri ve projeleri var? Günümüzde Türk inşaat firmaları farklı coğrafyalarda çok farklı ülkelerde inşaat projeleri üstleniyorlar. Yıllar içerisinde binlerce projeyi tamamlayan ve hali hazırda çok sayıda projeye devam eden inşaat firmaları Rusya, Suudi Arabistan, Kazakistan, Cezayir, Libya, Romanya, Kırgızistan, İngiltere, Özbekistan, Irak, Umman, Ürdün, Azerbaycan, Sırbistan, Kosova, Moldova, Katar ve Türkmenistan gibi ülkelerde yurtdışı işleri hayata geçiriyorlar.

Şu yazımıza da göz atmanızda fayda olabilir: Dubai İşçi Alımı Dubai İş İlanları

Yurtdışında iş yapan Türkiye’den inşaat firmaları yaptıkları işlerin büyüklüğü ve kalitesiyle günümüzde tüm dünya tarafından tanınan markalar haline gelmiş durumda. Bunlar içerisinde özellikle bazıları geçmişten günümüze hayata geçirdikleri projeler ile dünyanın en büyük inşaat şirketleri listesinde kendilerine iyi bir yer edinmişler ve birer dünya markası haline gelmişlerdir. Bakıldığı zaman yurtdışında iş yapan, yurtdışı iş ilanlarıyla işçi alımı yapan, yurtdışına işçi götüren inşaat firmalarından bazıları;

Enka İnşaat, Limak İnşaat, Tekfen İnşaat, Doğuş İnşaat, MNG, Yılmazlar İnşaat, Kolin, Esta, Aslan Yapı, Gürbağ İnşaat, Kürk İnşaat, Summa İnşaat, Polimeks İnşaat, Akfen İnşaat ve Rönesans İnşaat.

İnşaat Firmaları Yurtdışı İş İlanları

Yurtdışında inşaat sektöründe çalışmak isteyenler ve bu alanda yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek isteyenler için yurtdışında iş yapan, yurtdışı işçi alımı yapan ve yurtdışına işçi götüren inşaat firmaları önemli bir seçenek olarak öne çıkarken inşaat firmaları yurtdışı iş ilanları bunun için değerlendirilebilecek başlangıçlardan bir tanesi. İster vasıflı ve meslek sahibi olun ister vasıfsız işçi kategorisinde olun yurtdışı iş imkanlarından yararlanmak için her zaman şansınız var.

Yurtdışı firmaların yurtdışı iş ilanlarına iş başvurusunda bulunmak isteyenler bunu en kolay şekilde internet üzerinden yapabilirler. Yurtdışına işçi alımı yapan kurumsal ve büyük inşaat firmaları yurtdışı iş ilanlarını kendi web siteleri üzerinde insan kaynakları bölümü altında veya kariyer siteleri üzerinden yayınlamaktadırlar. Dolayısıyla iş ilanlarına iş başvurusu yapmak istediğinizi firmanın web sitesinde insan kaynakları kısmın üzerinden ulaşabilir ve ilgilendiğiniz yurtdışı iş ilanlarına gerekli şartları taşıyorsanız iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Yine kariyer siteleri üzerinden araştırmak yaparak inşaat firmalarının yurtdışı iş ilanlarını inceleyebilir kriterlerini karşıladığınız kendinize uygun ilanlara iş başvurusu yapabilirsiniz.

Diğer yandan inşaat firmalarının yurtdışı inşaat iş ilanları yanında genel iş başvurusu da gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilgilendiğiniz firmanın web sitesi üzerinden insan kaynakları bölümü altında CV’nizi yükleyebilir, açılacak yurtdışı pozisyonlar için zamanı geldiğinde değerlendirilmek üzere gönderebilirsiniz.