İngiltereLondraYurtdışı İş

İngiltere İşçi Alımı, İngiltere İş İlanları ve İş Başvurusu

İngiltere işçi alımı ve İngiltere iş ilanları. İngiltere'de iş yapan İngiltere'de çalışacak işçi ve eleman arayan firmalar ve şirketlerin iş ilanları. Londra, Leeds, Glasgow, Bradford, Sheffield, Manchester, Edinburgh, Liverpool, Bristol, Cardiff ve Belfast iş imkanları. İngiltere'de iş arama, bulma ve iş başvurusu. İngiltere iş ilanlarına nasıl ulaşılır, İngiltere işçi alımlarına nasıl iş başvurusu yapılır, İngiltere’de iş arama ve iş bulma siteleri neler.

Bilindiği üzere İngiltere Avrupa bölgesinde Avrupa ülkeleri içerisinde en popüler ülkelerden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Hali hazırda pek çok Türk vatandaşının ve pek çok farklı ülkeden insanların yaşadığı İngiltere yurtdışında çalışmak, yurtdışı iş imkanları, iş olanakları ve yurtdışı işçi alımlarından yararlanmak isteyenler için de Avrupa ülkeleri arasında önde gelenlerden bir tanesi. Günümüzde çok sayıda Türk vatandaşı gerek İngiltere işçi alımlarından yararlanarak İngiltere’de iş yapan şirketlerde ve firmalarda çalışıyor gerekse İngiltere’de farklı sektörlerde küçük ve orta ölçekte kendi işlerini yapıyorlar. Diğer yandan İngiltere’de iş yapan Türk şirketler ve firmalar da İngiltere’de çalışmak için iş imkanları ve iş olanakları sağlıyorlar. Türk firmalar dışında İngiltere’de çeşitli sektörlerde iş yapan yabancı şirketlerde de işçi alımlarından yararlanmak mümkün olabiliyor.

Avrupa ülkeleri arasında yaklaşık 60 milyon nüfusu ile önemli bir ekonomiye sahip olan İngiltere, dünya çapında bakıldığında da Amerika, Çin, Japonya, Almanya ve Hindistan’ın ardından dünyanın 6. en büyük ekonomisi konumundadır. Başkent Londra başta olmak üzere Leeds, Glasgow, Bradford, Sheffield, Manchester, Edinburgh, Liverpool, Bristol, Cardiff ve Belfast gibi farklı şehirlerinde İngiltere iş ilanlarını araştıranlar ve yurtdışında çalışmak isteyenler için iş imkanları ve iş olanakları sunan bir ülke olarak öne çıkarken, yüksek ve döviz cinsinden maaşlar İngiltere’de çalışmak isteyen yurtdışı işçi ve eleman adayları için en cezbedici faktörlerden bir tanesi. Diğer yandan ülke ana dilinin İngilizce olması özellikle İngilizce bilgisi olan kişiler için yine önemli bir kolaylık.

Peki İngiltere iş ilanlarına nasıl ulaşılır, İngiltere işçi alımlarına nasıl iş başvurusu yapılır, İngiltere’de iş arama ve iş bulma siteleri neler? Şimdi gelin kısaca bunlara değinelim.

İngiltere İşçi Alımı ve İngiltere’de Çalışmak

Yukarıda da belirttiğimiz gibi İngiltere, yurtdışında iş arayan, yurtdışında çalışmak ve yurtdışı işçi alımlarından yararlanmak isteyen yurtdışı işçi adayları için sadece Avrupa’da değil, dünya çapında önemli ülkelerden bir tanesi. Günümüzde tüm dünya ülkelerinden insanların yaşadığı ve çalıştığı İngiltere gerek vasıflı işçi gerekse vasıfsız ve düz işçi kategorisinde iş imkanları ve iş olanakları sunan bir ülke. İngiltere işçi alımlarından yararlanarak İngiltere’de çalışmak isteyenler ister vasıflı olsun ister vasıfsız olsun pek çok farklı sektörde çalışma ve iş imkanları bulabiliyor. Özellikle İngilizce dil bilgisine sahip olanlar için İngiltere’de iş imkanları ve iş olanaklarına ulaşmak daha da kolay olmaktadır.

Günümüzde İngiltere’de yurtdışı işçiler için iş imkanlarının en yoğun olduğu alanlar inşaat, otelcilik, restoran ve fast-food işletmeleri, çağrı merkezleri, hastane hizmetleri, ulaşım ve lojistik hizmetleri, tarım, balıkçılık, ormancılık, süper marketler ve bazı hizmet çeşitleri İngiltere işçi alımından yararlanmak için ilk etapta değerlendirilebilecek alanlar olarak öne çıkıyor. Bunlar arasında özellikle emlak sektörünün hareketli olmasından dolayı inşaat işleri de yurtdışında iş arayan, yurtdışı inşaat şirketleri ve firmalarından çalışmak isteyen inşaat işçisi ve inşaat ustası adaylar için önemli bir alan. Bunlar yanında vasıflı ve mesleki tecrübesi olan kişiler için de iş imkanları ve iş fırsatları sunan İngiltere’de sağlıkçılar, mühendisler, bankacı ve finansçılar, bilişimci ve yazılımcılar, reklamcılar gibi pek çok farklı meslek grubu için de işçi alımlarından faydalanmak mümkün.

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: Kuveyt İşçi Alımı, Kuveyt’te İş Yapan Firmalar

Hali hazırda Avrupa vatandaşı olan pek çok Türk işçinin de bulunduğu İngiltere, ülkede çalışmak isteyen yurtdışı işçi ve eleman adaylarına farklı vize imkanları sunmaktadır. Özellikle vasıflı ve mesleki tecrübesi olan yetkinlik sahibi kişiler İngiltere’de çalışmak üzere daha kolay vize alabilirken, vasıfsız işçiler için süreç biraz daha zorlu olabilir. İngiltere’de çalışmak üzere yabancı işçi vizesi başvurusu yapılabileceği gibi, yatırımcı, girişimci, inovasyoncu ve geçici işçi vize türleri ülkenin sunmuş olduğu vize türlerinden sadece bazıları. İngiltere’de çalışmaya başlayan Türk işçiler belirli aralıklarla gerekli şartları sağladıkları takdirde vize uzatma başvurusu yaparak 5 yıla kadar rahatlıkla İngiltere’de kalıp çalışabilirken 5 yıl sonunda kalıcı oturum için başvuru hakkı kazanmaktadır. Peki İngiltere’de çalışmak ve işçi alımından yararlanmak için iş ilanlarına nasıl ulaşacak nasıl iş başvurusu yapacaksınız. Kısaca buna göz atalım.

İngiltere İş İlanları ve İngiltere İş Başvurusu

İngiltere yurtdışı işçi alımı iş ilanlarına ulaşma ve iş başvurusu konusunda öncelikle belirtmek gerekiyor ki İngilizce başta olmak üzere dil bilgisine sahip olanlar için iş arama ve iş bulma süreci çok daha kolaydır. Bir miktar İngilizce bilenler için dahi iş arama ve iş bulma çok daha kolay olmaktadır. İngiltere’de çalışacak yurtdışı işçi alımı yapan şirketler ve yurtdışı eleman arayan firmaların iş ilanlarına ulaşmak ve iş başvurusu yapmak için yararlanılabilecek farklı yollar mevcut.

İngiltere’de Londra başta olmak üzere Leeds, Glasgow, Bradford, Sheffield, Manchester, Edinburgh, Liverpool, Bristol, Cardiff ve Belfast gibi şehirlerde işçi alımı yapan şirketlerin ve yurtdışı eleman arayan firmaların iş ilanlarına en kolay şekilde internet üzerinden ulaşmak mümkün. Bunun için Facebook, LinkedIn, Xing, Indeed, Totaljobs, WikiJob, Monster ve Glassdoor, Working Abroad gibi uluslararası iş ilanları yayınlayan internet sitelerini kullanabileceğiniz gibi diğer yandan sadece İngiltere üzerine iş ilanları yayınlayan reed.co.uk, guardian jobs gibi yerel siteleri de kullanabilir, söz konusu siteler üzerinde kendinize uygun iş ilanlarına iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de hizmet veren iş arama ve iş bulma sitelerini de inceleyerek eğer varsa İngiltere’de çalışacak işçi alımı yapan ve yurtdışı eleman arayan firmaların İngiltere iş ilanlarına da iş başvurusu yapmak mümkün olabilir.

İlgili Makaleler