Gama Holding İnşaat Rusya 2020 Rusya’ya İşçi Alımı

Gama Holding İnşaat Enerji Güç Sistemleri Rusya Moskova. Gama İnşaat Rusya projeleri. Rusya'da iş yapan enerji şirketleri. Rusya'da iş yapan Türk inşaat şirketleri. Rusya'da inşaat projeleri.

Rusya’da iş yapan ve inşaat projeleri üreten en önemli yurtdışı Türk inşaat şirketlerinden biri olan Gama Holding İnşaat bünyesinde bulunan şirketlerden biri olan Gama Güç Sistemleri, General Electric International ile birlikte yurtdışı projeler kapsamında Rusya‘da yeni bir elektrik santralinin kurulumunu gerçekleştirdi. Rusya elektrik üretim projeleri kapsamında önemli bir yere sahip olan proje başkent Moskova için önemli miktarda bir elektrik enerjisi sağlıyor.

Gama İnşaat Rusya’daki inşaat ve yapı projelerinin yanında aynı zamanda Rusya’ya yurtdışı işçi alımı ve yurtdışı eleman alımı yaparak Rusya’ya işçi götüren eleman arayan, Rusya inşaat sektöründe Türkler için yurtdışı iş imkanları sağlayan Türk inşaat firmaları arasında da önemli bir yere sahip.

Gama İnşaat Rusya İnşaat Projeleri

Yurtdışında ve Rusya’da iş yapan Türk inşaat şirketlerinde biri olan Gama Holding İnşaat’a ait Gama Güç Sistemleri ve General Electric International Konsorsiyumu, Moskova’nın 100 Km Rusya’nın elektrik üreten RAO UES’e bağlı 7 büyük şirketinden biri olan JSC OGK-4 için yapılmış olan santralin kurulu gücü yaklaşık 11 bin MW. 2009 yılı sonunda bitirilmesi planlanan ve planlandığı gibi bitirilen tesis tamamlandığında Moskova şehrinin önemli bir kısmına elektrik enerjisi temin etmeye başladı.

Gama Holding İnşaat Rusya projeleri kapsamında imzalanan anlaşmaya göre, konsorsiyum ortağı olan GE ana güç bloğundaki ekipmanların tedarikinden, GAMA Güç Sistemleri ise enerji santralinin mühendisliği, inşaat ve montajı, ana güç bloğu haricindeki tüm ekipmanların tedariki ve diğer işlerden sorumlu oldu.

Rusya’da Anahtar Teslim Proje

Shatura projesi batılı bir firma tarafından Rusya‘da anahtar teslim bazında gerçekleştirilen0 ilk enerji santrali projesi. Son yıllarda Rus elektrik piyasası yaşanan reform süreci kapsamında, Rusya’nın tümüne elektrik üretip dağıtan dev şirket RAO UES, OGK (toptan elektrik üreten şirketler) ve TGK (bölgesel elektrik üreten şirketler) gibi daha küçük şirketler halinde organize ediliyor. OGK ve TGK’lar da şu anda halka arz yoluyla bir özelleştirme sürecinden geçiyor.

Yaşanan reform sürecine paralel olarak Rusya‘nın 2006-2011 yıllarını kapsayan ve doğrudan elektrik piyasasıyla ilgili bir yatırım programı da bulunuyor. Bu programa göre, söz konusu 5 yılda yaklaşık 42 bin MW kapasiteye sahip yeni santrallerin inşası öngörülüyor. Shatura projesi bu programın önemli köşe taşlarından birini oluşturuyor.

Yurtdışı Elektrik Santrali Projeleri

Elektrik Santrallerinin EPC (Mühendislik-Tedarik-Yapım) bazında yapımı konusunda büyük deneyim ve referans sahibi olan Gama Güç Sistemleri A.Ş. (Gama Holding İnşaat), Ürdün’de 300 MW gücünde Samra ve İrlanda’da 400 MW gücünde Tynagh Santralları’nı 2006 yılında tamamlamıştı. GAMA Güç Sistemleri A.Ş. ayrıca kendi enerji yatırımlarında da rol almaktadır. GAMA Holding firmalarının 2005 yılında 1.9 milyar USD olan toplam iş hacmi 2006 yılında yüzde 29 artışla 2.45 milyar USD’ye çıkarken yıllık proje yapım cirosu da 800 milyon USD seviyesine ulaştı.

Rusya İnşaat İş İlanları Rusya’ya İnşaat İşçisi Arayan Firmalar

Rusya’da Türk Şirketler Rusya’ya İşçi ve Eleman Arayan Firmalar

Rusya’daki En Büyük Türk Şirketler Firmalar

Rusya İş Başvuru Formu Rusya İş Başvurusu

Rusya’da İş Yapan Türk İnşaat Şirketleri